MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
MŁODZI STAŻEM – WYSTAWA AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH
W TEATRZE MUZYCZNYM W ŁODZI
Różnorodność form i perspektyw – w najbliższą sobotę, 17 lutego, w Teatrze Muzycznym w Łodzi otwarta zostanie wystawa „Młodzi stażem”. Zbiorowa ekspozycja prezentująca prace doktorantów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, będących na początku swojej kariery dydaktycznej skupi się głównie na malarstwie, lecz wzbogacą ją także rysunki i ilustracje. To już czwarta wystawa w ramach współpracy Akademii i Teatru przy Północnej.
Wystawa „Młodzi stażem" to podróż przez zróżnicowane światy artystyczne. Każdy z uczestników reprezentuje unikalny styl, technikę i estetykę, co czyni ekspozycję niezwykle bogatą i zróżnicowaną.
– Prace, które zostaną zaprezentowane, skłaniają do refleksji nad szerokim spektrum tematów – od uniwersalnych po bardziej osobiste. Niektóre obrazy zachwycają światem fantazji, inne konfrontują widza z trudnymi zagadnieniami społecznymi, a jeszcze inne oferują interpretacje natury w sposób niezwykły i inspirujący – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
Twórcy łączą tradycję z nowoczesnością, ale także eksplorują różnorodne techniki i tematy, tworząc oryginalne dzieła sztuki, które inspirują i poruszają, a prezentowany wybór prac podkreśla bogactwo warsztatowe i różnorodność perspektyw, które są podstawą edukacji artystycznej w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
– To niepowtarzalna okazja nie tylko do zanurzenia się w świat sztuki, ale także do zobaczenia, jak ta różnorodność może wpłynąć na rozwój młodych ludzi, będących na początku swojej drogi artystycznej – zachęcają Eryka Jura i Szymon Sobczak, kuratorzy wystawy, których prace będzie można zobaczyć obok dzieł Piotra Desperaka i Izabeli Morzyszek.
Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, o godzinie 17, w górnym foyer Teatru Muzycznego w Łodzi, ul. Północna 47/51. Ekspozycję będzie można oglądać do 7 czerwca 2024 roku.
Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania
Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.