Komunikaty PR

Monochromatyczne mieszkanie w skali szarości

2021-10-13  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Zaprojektowane przez Annę Ejsmont z Biskupca mieszkanie o powierzchni 60 m2, zostało nagrodzone w 12. edycji konkursu VASCO Integracja w kategorii projekt MONO. Jury doceniło wnętrze przede wszystkim za zastosowanie oryginalnych rozwiązań w nowoczesnej przestrzeni, wykorzystując przy tym grzejnik VASCO MONO.

Niewielkie mieszkanie zostało zaprojektowane w nowoczesnym stylu w oparciu o marmur i beton. Autorka projektu Anna Ejsmont starała się, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię i stworzyć nie tylko piękne, ale i ergonomiczne wnętrze. Otwarta, uporządkowana przestrzeń została umiejętnie podzielona na segmenty o odmiennym zastosowaniu. Wykorzystano do tego unikatową ażurową ścianę, którą użytkownicy mogą przesuwać w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Dzięki temu mieszkanie zyskuje na funkcjonalności.

Nie ma mowy o nudzie!

Przyciemniane, szklane powierzchnie sprawiają, że przestrzeń nabiera elegancji i charakteru. Szarości przełamują zdecydowane białe i czarne akcenty, dzięki którym wnętrze wydaje się pełniejsze. Cała przestrzeń została oparta o monochromatyczną gamę barwną, a mimo to nie możemy mówić tu o nudzie. Dzięki zestawieniu marmurowych okładzin z chropowatą, betonową powierzchnią oraz akcentami w postaci czarnych paneli lakierowanych na wysoki połysk, otrzymujemy ciekawą fakturę. Projektantka, w kompozycji różnorodnych powierzchni, zakamuflowała telewizor, który sam w sobie stał się elementem dekoracyjnym.

Wszyscy kochamy światło!

Mimo zastosowania ciemnej palety barw w pomieszczeniu nie brakuje światła. Wszystko za sprawą okna wypełniającego całą ścianę dziennej przestrzeni. Dzięki temu w salonie, połączonym z aneksem kuchenny, i częścią jadalną, króluje światło dzienne. By okno było spójne z resztą aranżacji zastosowano ażurowe żaluzje, rozpraszające i przyciemniające wpadające światło. Dodatkowym źródłem oświetlenia jest żyrandol umieszczony w centralnej części salonu. Ponadto wnętrze oświetlają punktowe reflektory oraz ukryte taśmy ledowe. Domową atmosferę wprowadza do wnętrza kominek w nowoczesnej, minimalistycznej odsłonie, która doskonale uosabia zamiłowanie do współczesnej elegancji.

Grzejnik minimalistyczny

Minimalizm znajdują pełne odzwierciedlenie w kolekcji grzejników VASCO, a zastosowany w tym wnętrzu Beams Mono, to minimalistyczna wersja klasycznego modelu Beams. Pojedynczy, całkowicie płaski, aluminiowy profil został zestawiony z grzejnikiem Breace Mono. Produkty te łączą  w sobie perfekcję wzorniczą z pełną funkcjonalnością. Autorka projektu wybrała je ze względu na ich elegancki wygląd oraz łatwość w dopasowania produktu do wystroju wnętrza, a to za sprawą wyróżniającej ich na rynku kolorystyki. Grzejniki VASCO perfekcyjnie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach — zwłaszcza w tych stawiających na minimalistyczną prostotę i doskonałe wzornictwo.

Aranżacja dziennej przestrzeni jest w pełni harmonijna. Mimo zastosowania wielu faktur i materiałów całość sprawia wrażenie uporządkowanej. Minimalizm i funkcjonalność to główne założenia projektantki, które wyróżniły jej pracę wśród innych konkursowych realizacji.

Autorką projektu i zdjęć jest: Anna Ejsmont

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl zakładka KONKURS

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vasco_polska/

https://www.facebook.com/VASCOPolska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom NOWA KOLEKCJA BOCONCEPT Biuro prasowe
2024-09-20 | 13:50

NOWA KOLEKCJA BOCONCEPT

Co by było, gdyby jeden element mógł całkowicie odmienić przestrzeń, a nawet sposób, w jaki jej używasz? W nowej kolekcji na sezon jesień-zima 2024 BoConcept stawia na wyraziste
Dom Wnętrza wypełnione ciepłem
2024-09-19 | 12:00

Wnętrza wypełnione ciepłem

Schyłek lata zachwyca ciepłem barw. Słońce znikające za horyzontem każdego dnia maluje niebo pięknymi odcieniami złota, pomarańczy i czerwieni, niosąc ze sobą niebywały spokój i
Dom Geberit zaprasza na targi ARCHITECT@WORK Gdańsk
2024-09-19 | 10:00

Geberit zaprasza na targi ARCHITECT@WORK Gdańsk

Przed nami kolejna edycja ekskluzywnych targów branżowych ARCHITECT@WORK, skierowanych do architektów i projektantów. Podczas nich, w dniach 25 i 26 września 2024 roku w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Spełniłem swoje marzenie i uczę młodzież w szkole. To zawód niedoceniany na bardzo wielu płaszczyznach

Gospodarz „Dzień Dobry TVN” spełnia się także w zawodzie nauczyciela. W jednym z warszawskich liceów prowadzi lekcje wiedzy o społeczeństwie, ale nie w tradycyjnej odsłonie. W jego autorskim programie jest bowiem sporo elementów dziennikarskich. Krzysztof Skórzyński zauważa, że pedagodzy nie są odpowiednio wynagradzani. Dodatkowo prestiż zawodu nauczyciela jest teraz przerażająco niski, a tym samym spada satysfakcja z jego wykonywania.

Problemy społeczne

W Polsce rodzi się coraz mniej dzieci. Zdrowiu reprodukcyjnemu wciąż poświęca się za mało uwagi w debacie o dzietności i polityce rodzinnej

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci, czyli najmniej od II wojny światowej. Tegoroczne dane są jeszcze gorsze. W pierwszej połowie 2024 roku zarejestrowano ok. 126,5 tys. urodzeń, czyli o blisko 12,5 tys. mniej niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. W kwestii zastępowalności pokoleń na znaczeniu zyskuje problematyka zdrowia reprodukcyjnego. WHO uważa problemy z płodnością kobiet i mężczyzn za istotny problem zdrowotny. – To temat, który w ogóle nie jest podejmowany – ocenia prof. dr hab. Elżbieta Gołata, przewodnicząca Komitetu Nauk Demograficznych PAN. – Nie tylko zdrowie reprodukcyjne, ale w ogóle stan zdrowia ludności to jedno z najważniejszych wyzwań demograficznych i społecznych.