Komunikaty PR

4 razy więcej przejazdów na lotnisko. Tak podróżujemy w 2021 roku

2021-09-28  |  01:00

Zagraniczne podróże wróciły! Tak wynika z danych, które przeanalizował Uber. W Światowy Dzień Turystyki, firma pokazuje które miejsca w regionie cieszą się największą popularnością i jak na tym tle plasuje się Polska.

 

Jak pokazują dane, sezon wakacyjny sprzyjał częstszym podróżom międzynarodowym, także w sferze biznesu. W rezultacie, w ciągu ostatnich 4 miesięcy, liczba zamawianych przejazdów na lotnisko im. Fryderyka Chopina wzrosła blisko 4 razy. Warszawa znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych lotnisk, według danych zebranych w 2021 r. w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

10 najbardziej uczęszczanych lotnisk przez pasażerów podróżujących z Uberem:

  1. Londyn Heathrow, Wielka Brytania

  2. Paryż Charles de Gaulle, Francja

  3. Paryż Orly, Francja

  4. Lisbona, Portugalia

  5. Madryt, Hiszpania

  6. Kair, Egipt

  7. Jeddah, Arabia Saudyjska

  8. Amsterdam, Holandia

  9. Warszawa, Polska

  10. Bukareszt, Rumunia

Egipt i Rumunia idą na rekord

Warszawskie lotnisko plasuje się wysoko, ale to stolicy Egiptu należy się laur zwycięstwa w kategorii największego wzrostu przejazdów na lotnisko.. Aż 43 razy więcej podróżnych skorzystało z aplikacji Uber, by dotrzeć na to lotnisko w stosunku do 2019 roku. Kolejnym rekordzistą jest Port Lotniczy Bukareszt-Baneasa w Rumunii, który w tym roku odwiedziło o 18 razy więcej podróżnych niż w roku przed pandemią. 

Ranne ptaszki i podróże bez presji

Ciekawe dane dotyczą także harmonogramu naszych podróży. Dane pochodzące z września br. wskazują, że transfery na lotniska najczęściej mają miejsce w czwartek, zaś wracamy najczęściej w niedzielę wieczorem. Najwięcej przejazdów na halę odlotów odnotowuje się o 4:00 nad ranem. Z kolei godzina 23:00 jest najbardziej ruchliwą porą dla osób wracających do domu. Nie we wszystkich krajach podróżni wybierają tak wczesną godzinę odlotu. Włosi, Portugalczycy i Szwajcarzy wolą przechodzić przez lotniskowe bramki między 14.00 a 16.00. Z kolei w kwestii powrotów, bez względu na narodowość, jesteśmy zgodni - przejazd do domu z lotniska zamawiamy późnym wieczorem, najczęściej około 22.00. 

Biznes w ruchu 

W Warszawie wzrosła też liczba przejazdów służbowych - od początku roku kierowcy zrealizowali o 46 proc. więcej przejazdów za pośrednictwem Uber for Business niż na początku 2020 roku. Pracownicy coraz częściej decydują się na pracę w modelu hybrydowym, dlatego poranne podróże do biura ponownie stają się popularne. Wracają też podróże służbowe, spotkania i lunche biznesowe. 

 

O Uber:

Uber to aplikacja technologiczna łącząca pasażerów i kierowców. Od 2020 roku Uber Poland ma licencję pośrednika przy przewozie osób i współpracuje wyłącznie z partnerami, posiadającymi licencję taksówkarską. Dodatkowo Uber to platforma multimodalna, która oferuje również możliwość zamówienia posiłków z dostawą, bądź transportu drobnych przesyłek. Uber działa w ponad 10 000 miast w ponad 70 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 9 lokalizacjach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Szczecinie i na Śląsku. Więcej informacji na temat firmy Uber oraz jej usług można znaleźć na: http://uber.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.