48 godzin walki w Rajdzie Sardynii - na żywo w Motowizji
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Szutrowa część sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata jest już w pełnym rozkwicie. Niedawna runda w Portugalii dostarczyła mnóstwo emocji, a ten trend z pewnością będzie kontynuowany podczas kolejnego rajdu na Sardynii, który od 30 maja do 2 czerwca, na żywo będziecie mogli oglądać w Motowizji!
Włoska impreza, szósta runda tegorocznego sezonu WRC, niezmiennie stawia przed zawodnikami jedno z najtrudniejszych wyzwań w sezonie. W tym rajdzie wytrzymałość jest równie ważna co prędkość. Zdradliwe i wymagające trasy wystawiają na próbę nie tylko samochody i ich opony, ale także załogi.
Liczba zgłoszeń w najmocniejszej klasie Rally1 liczy osiem samochodów. Toyota Gazoo Racing wraca do swojego regularnego składu trzech aut. Kalle Rovanperä tym razem odpocznie, a Sébastien Ogier i Vincent Landais pojawią się na oesach po raz czwarty w tym roku.
Ogier przystępuje do rajdu na Sardynii po dwóch zwycięstwach z rzędu, w Chorwacji i Portugalii, co czyni go jedynym kierowcą z dwoma wygranymi na obecnym etapie czempionatu. Francuz celuje w piąty, rekordowy triumf w tym wydarzeniu. Takamoto Katsuta i Aaron Johnston wracają do zdobywania punktów dla zespołu i podobnie jak Elfyn Evans i Scott Martin, będą starali się zrehabilitować za rozczarowujący weekend w Portugalii.
Hyundai ponownie przystąpi do rywalizacji w składzie Thierry Neuville/Martijn Wydaege i Ott Tänak/Martin Jarveoja, a wspierał ich będą Dani Sordo i Candido Carrera. W stajni M-Sport Ford trwający sezon jest pełen kontrastów. Adrien Fourmaux i Alexandre Coria, pokazali nowy poziom dojrzałości, podczas gdy Grégoire Munster i Louis Louka, wciąż muszą znaleźć sposób na dorównanie formie swoich kolegów zespołowych.
Polacy w akcji
Klasa Rally2 zapowiada się jeszcze bardziej imponująco niż w Portugalii, z 45 załogami, z których 40 walczy o punkty w WRC2. W akcji nie zabraknie Polaków. Po udanym rozpoczęciu kampanii w Rajdzie Safari, do kolejnego wyzwania stają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Dla duetu ORLEN Rally Team będzie to już szósty wspólny występ na włoskiej wyspie. Z pewnością będą liczyli na podobny wynik do tego z sezonu 2023, kiedy to triumfowali w stawce WRC2 Challenger i gościli na podium w WRC2. Drugi start w tym roku zaliczą również Daniel Chwist i Kamil Heller.
48 godzin walki
Tegoroczna odsłona rajdu ma kompaktowy charakter. 21 edycja, z bazą w historycznym mieście Alghero na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy, obejmuje bowiem szesnaście odcinków specjalnych liczących 266 kilometrów. Walka na wąskich i szybkich oesach, często w nieprzewidywalnych warunkach, zamknie się w czasie 48 godzin.
- Rajd Sardynii przebiega w eksperymentalnym, skróconym formacie, ale z pewnością emocji nie zabraknie. Zwłaszcza ostatnia edycja pokazała, że na Sardynii pogoda może naprawdę namieszać. Trzymamy kciuki za wszystkich, ale zwłaszcza za naszych rodaków. Liczymy na świetne wyniki Kajetana z Maćkiem oraz Daniela i Kamila - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
Wszystkie odcinki specjalne Rajdu Sardynii tradycyjnie na żywo pokaże Motowizja. Zawody komentować będą Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak, Krzysztof Woźniak, Marcin Wyrzykowski, a także goście specjalni: zawodniczka rajdowa i rallycrossowa Małgorzata Prus, kierowca rajdowy z doświadczeniem w WRC, a w ostatnich latach reporter podczas rund RSMP Szymon Kornicki oraz rajdowy mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała.
Harmonogram transmisji Rajdu Sardynii
Czwartek, 30.05
18:30 Ceremonia startu
Piątek, 31.05
08:00 Shakedown
14:00 Studio rajdowe
14:30 OS1 Osilo - Tergu 1
15:35 OS2 Sedini - Castelsardo 1
17:30 OS3 Osilo - Tergu 2
18:30 OS4 Sedini - Castelsardo 2
20:05 Media Zone
21:00 Podsumowanie etapu
Sobota, 01.06
07:30 OS5 Tempio Pausania 1
08:50 OS6 Tula 1
10:30 OS7 Tempio Pausania 2
11:50 OS8 Tula 2
13:00 Studio rajdowe
13:30 OS9 Monte Lerno - Monti di Ala 1
15:00 OS10 Coiluna - Loelle 1
17:00 OS11 Monte Lerno - Monti di Ala 2
18:00 OS12 Coiluna - Loelle 2
20:00 Media Zone
21:00 Podsumowanie etapu
Niedziela, 02.06
07:45 OS13 Cala Flumini 1
09:00 OS14 Sassari - Argentiera 1
10:35 Studio rajdowe
11:00 OS15 Cala Flumini 2
12:00 OS16 Sassari - Argentiera 2 [Power Stage]
19:00 Podsumowanie etapu
Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma kilkanaście produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami (Motoikony, Moto Archiwum Wojtka Majewskiego). Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, program Na Osi, prezentujący ciężką motoryzację, Autoportret Ostrego – stały format Aleksandra Ostrowskiego, Kamperowizja – nowości ze świata samochodów turystycznych) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Z kolei programy: Motorsportwizja, Inmotorsport.tv originals czy RMSP Raport dostarczają widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie, a osobowości związane z rynkiem motoryzacyjnym można spotkać u boku Joanny Zientarskiej w jej autorskim programie Zientarowe Motolove.
Motowizja to także wielkie sportowe emocje na żywo. Od początku sezonu 2023, w ramach Rally.TV kanał pokazuje transmisje wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, w całości, na żywo, z polskim komentarzem min. Mikołaja Sokoła, Grzegorza Gaca, Sławomira Szymczaka i Michała Adamiuka, a także relacje i transmisje z rund Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Wśród transmisji są również liczne zawody żużlowe oraz najpopularniejsza amerykańska seria wyścigowa NASCAR Cup Series. Antenę Motowizji wypełniają też liczne podsumowania międzynarodowych serii w tym: DTM, FIA Formula European Championship, Porsche Carrera Cup Germany, Ferrari Challenge Europe czy wyścigów motocyklowych Isle of Man.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków, osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
WWW: https://www.motowizja.pl
FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/
TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.