60. Rajd Barbórka 2022: Steinhof i Elefant Rally Team zakończą udany sezon
Praktycznie każda dyscyplina sportu ma swoje kultowe obiekty i wydarzenia, w których udział jest wyróżnieniem. Tenisiści mają Wimbledon, piłkarze Camp Nou, a rajdowcy w Polsce start w Rajdzie Barbórka. W tym roku zgodnie z tradycją rajdowy sezon kończy się w Warszawie, gdzie pojawi się Elefant Rally Team wspólnie z firmą Steinhof.
Tradycyjnie epilog sezonu zaplanowano w Warszawie. Już 2-3 grudnia w Warszawie zawodnicy z całej Polski, a także z Europy wezmą udział w 60. Rajdzie Barbórka. Wśród zgłoszonych do rywalizacji zespołów znajduje się również Elefant Rally Team.
Start w tym rajdzie jest zwieńczeniem bardzo udanego sezonu! Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka odebrali w Centrum Olimpijskim trzy puchary, a także szarfy Rajdowych Mistrzów Polski! Dobrze zaplanowana strategia zaowocowała:
-
I miejscem w klasyfikacji generalnej 2WD w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski;
-
II Wicemistrzostwem Polski w klasyfikacji generalnej w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski;
-
II Wicemistrzostwem Polski w kategorii FIA 4 / J2 w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
W 60. Rajdzie Barbórka 2022 dobrze znany kibicom rajdowym skład - Zbyszek Kotarba i Bartłomiej Męka zasiądzie w kultowym biało-czerwonym BMW E30 318! Jest to piękne zwieńczenie pasjonującego sezonu w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Choć Rajd Barbórka jest jednym z najkrótszych rajdów w Polsce, cieszy się on dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców. Przez kilkadziesiąt godzin Warszawa żyje rywalizacją na odcinkach specjalnych zlokalizowanych na terenie Bemowa, Toru Służewiec oraz w ścisłym centrum Warszawy na kultowej ulicy Karowej. Powoli tradycją staje się również ceremonia startu imprezy w Pruszkowie, a także wizyta na Autodromie Słomczyn.
Każdy, nawet drobny błąd zmniejsza nasze szanse na dobry wynik i wizytę na ulicy Karowej pod koniec ostatniego dnia rajdu w Ramach Kryterium Asów. Dlatego sprawne i wydajne hamulce, dobre opony, a do tego szybka, ale strategiczna jazda są kluczem do sukcesu w Rajdzie Barbórka.
„Finał rajdowego sezonu w Polsce może być tylko jeden! Start w Rajdzie Barbórka to ogromny przywilej i jednocześnie niemal obowiązek załogi. W ten sposób mamy okazję podziękować naszym partnerom, czyli firmie Steinhof za ogromne wsparcie podczas każdego wspólnego startu. W tym sezonie zrealizowaliśmy wszystkie sportowe cele w HRSMP! Jesteśmy dumni, ponieważ z roku na rok jesteśmy coraz bardziej konkurencyjni. Teraz przed nami start w Rajdzie Barbórka. Jest to doskonały moment do uściśnięcia dłoni o zrobienia sobie zdjęcia z kibicami. Cieszymy się, że w tym czasie namiot Elefant Rally Team pęka w szwach, a pocztówki z logiem Steinhof są rozchwytywane. Jako kierowca ze swoim pilotem Bartkiem zrobię wszystko, żeby cieszyć kibiców jazdą. Mam nadzieję, że spotkamy się na ulicy Karowej i na mecie Rajdu Barbórka!" - mówi Zbyszek Kotarba z Elefant Rally Team.

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.