Bezpieczniejsza kontrola drogowa? Hej, kamero, uruchom tryb świadka!
Rumour PR
Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/
Nextbase wprowadza nową jakość w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego, udowadniając, że kamery samochodowe przestają być tylko urządzeniami rejestrującymi. Teraz stają się inteligentnym, aktywnym wsparciem dla kierowcy pomagając w sytuacjach zagrożenia oraz zapewniając kompleksową ochronę na każdej trasie, również podczas kontroli drogowych.
W nowoczesnych kamerach samochodowych Nextbase, jak w przypadku modelu iQ, dostępna jest funkcja Trybu Świadka, która może okazać się nieoceniona podczas zatrzymania – szczególnie jeśli nie mamy pewności czy faktycznie dokonuje go funkcjonariusz lub gdy przebieg zatrzymania budzi nasze wątpliwości. Aktywowanie tej funkcji za pomocą komendy głosowej: „hej, kamero, uruchom tryb świadka”, pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie rejestrowania zdarzenia. Kamera nie tylko nagrywa sytuację przez 30 minut od wydania komendy głosowej, ale także może przekazywać materiał na żywo smsem i mailem do dwóch wybranych kontaktów alarmowych.
-Tryb Świadka został zaprojektowany, aby zapewnić kierowcom zwiększone poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w sytuacjach niepewnych – mówi Allard Rustenhoven, Head of Communications w Europie w Nextbase. – Niezależnie od tego, czy chodzi o zarejestrowanie incydentu przy drodze, udokumentowanie nieoczekiwanej interakcji, agresji drogowej czy potrzebę nagrania zdarzeń na parkingu późno w nocy, Tryb Świadka pozwala kierowcom szybko aktywować kamerę, nagrać i udostępnić materiał swoim kontaktom awaryjnym w czasie rzeczywistym. Ta funkcja zapewnia spokój ducha w momentach, gdy potrzebna jest dodatkowa warstwa ochrony – dodaje Rustenhoven.
Nagranie zdarzenia zapewnia dokumentację przebiegu kontroli, co może być kluczowe w przypadku składania skargi czy odwołania od mandatu. Tryb Świadka w kamerach samochodowych Nextbase iQ powstał z myślą o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa we wszystkich sytuacjach, w których kierowca ma uzasadnione przesłanki do odczuwania niepokoju.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.