Finałowe zmagania w centrum Hongkongu - na na żywo w Motowizji
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Na ulicach Hongkongu zakończy się tegoroczny sezon Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Dziesięciu kierowców zmierzy się w dwóch rundach 11 i 12 listopada. Całość rywalizacji na żywo w Motowizji.
Daleka Azja debiutuje w kalendarzu World RX. Od 2014 roku cykl ten poza Europą odwiedzał Amerykę Południową, Afrykę oraz Bliski Wschód. Na koniec sezonu 2023 organizatorzy przygotowali wyjątkowe zmagania w centrum Hongkongu.
Victoria Harbour już wcześniej było areną motorsportowej rywalizacji. W latach 2016-2019 odbywało się tam E-Prix Hong Kongu, runda Formuły E. Teraz na podobnej nitce, ale ze zmienną nawierzchnią, walczyć będą najlepsi zawodnicy w rallycrossie.
O włos od szóstego tytułu mistrzowskiego jest Johan Kristoffersson. Szwed już podczas sobotnich zmagań powinien zapewnić sobie mistrzostwo, jeżeli nic nadzwyczajnego się nie wydarzy. Będzie miał jednak silną konkurencję do zwycięstwa w poszczególnych rundach.
Ostatnim razem w Kapsztadzie finał wygrał Timo Scheider. Były mistrz DTM czuje się komfortowo za kierownicą ZEROIDa X1, którym ścigają się obecnie wszyscy kierowcy i wykorzystując swoje doświadczenia z torów ulicznych, może być groźny.
Wykazać się będzie też chciała dwójka gości debiutująca w najwyższej kategorii. Patrick O’Donovan został ściągnięty do Azji przez Hansen World RX Team. Kristoffersson Motorsport postawiło za to na Mikaelę Åhlin-Kottulinsky. Oboje startowali w ostatnich dwóch sezonach kategorii RX2e, tak więc znają te elektryczne samochody.
- Przed nami bardzo ciekawy weekend World RX - nowy region świata, zupełnie nowy tor w niezwykle interesującej i widowiskowej lokalizacji. Niewiele mistrzostw może pochwalić się takim zwieńczeniem roku, tak więc będzie co oglądać! – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
Transmisje z Hongkongu na antenie Motowizji w sobotę, 11 listopada i niedzielę, 12 listopada rozpoczną się o godz. 8:00. W oba dni o rywalizacji opowiadać będą Krzysztof Woźniak oraz były zawodnik Rallycrossowych Mistrzostw Świata, wicemistrz Europy kategorii Super1600 z 2012 roku Krzysztof Skorupski.
Harmonogram transmisji World RX of Hong Kong:
Sobota, 11 listopada
08:00 - World RX H1/H2
09:00 - World RX H3/SF/F
Niedziela, 12 listopada
08:00 - World RX H1/H2
09:00 - World RX H3/SF/F
Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma kilkanaście produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami (Motoikony, Moto Archiwum Wojtka Majewskiego). Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, program Na Osi, prezentujący ciężką motoryzację, Autoportret Ostrego – stały format Aleksandra Ostrowskiego, Kamperowizja – nowości ze świata samochodów turystycznych) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Z kolei programy: Motorsportwizja, Inmotorsport.tv originals czy RMSP Raport dostarczają widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie, a osobowości związane z rynkiem motoryzacyjnym można spotkać u boku Joanny Zientarskiej w jej autorskim programie Zientarowe Motolove.
Motowizja to także wielkie sportowe emocje na żywo. Od początku sezonu 2023, w ramach Rally.TV kanał pokazuje transmisje wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, w całości, na żywo, z polskim komentarzem min. Mikołaja Sokoła, Grzegorza Gaca, Sławomira Szymczaka i Michała Adamiuka, a także relacje i transmisje z rund Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Wśród transmisji są również liczne zawody żużlowe oraz najpopularniejsza amerykańska seria wyścigowa NASCAR Cup Series. Antenę Motowizji wypełniają też liczne podsumowania międzynarodowych serii w tym: DTM, FIA Formula European Championship, Porsche Carrera Cup Germany, Ferrari Challenge Europe czy wyścigów motocyklowych Isle of Man.
Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków, osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128, w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572, Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.
WWW: https://www.motowizja.pl
FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/
TWITTER: https://twitter.com/motowizja
Samochody pod ostrzałem - jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego samochodu
Kunszt rzemiosła w ruchu: Mazda i Homo Faber łączą siły
Zespół De Mono zachęca do elektromobilności w nowej kampanii VW FS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Jessica Mercedes i Justin Kirschner: Ludzie w Azji są bardzo szczęśliwi i doceniają to, co mają. A w Polsce wciąż na coś narzekamy i jesteśmy niezadowoleni
Rodzeństwo Kirschnerów absolutnie nie żałuje, że wzięło udział w nowej edycji formatu „Azja Express”. Dla nich była to wyprawa, z której będą czerpać jeszcze przez długi czas. Wcześniej Jessica Mercedes była już zapraszana do tego programu, ale odmawiała, wierząc, że kiedyś będzie on realizowany w miejscach, które ją fascynują. I tak się stało w tym przypadku. Filipiny i Tajwan wręcz ją oczarowały.
Gwiazdy
Krzysztof Skórzyński: Segregowałem śmieci, zanim to było modne. Oszczędzam wodę i prąd. Ale wciąż robię za mało
Zdaniem dziennikarza, by prowadzić ekologiczny styl życia, trzeba wyeliminować wszystkie nawyki, które są szkodliwe dla przyrody, i zastąpić je alternatywnymi, bardziej przyjaznymi. Lista jest długa, a na niej chociażby: segregacja śmieci, zmiana przyzwyczajeń zakupowych, nowe podejście do środków transportu oraz ograniczenie ilości zużywanej wody i energii elektrycznej. Krzysztof Skórzyński bije na alarm i zachęca do ochrony środowiska, bo tylko w ten sposób można zatrzymać katastrofę klimatyczną.
Edukacja
Dobrostan psychiczny młodych się pogarsza. Krytycznie oceniają swoje relacje szkolne
Kwestie dotyczące poczucia przynależności do szkoły, sprawczości, wiary we własne siły i relacji szkolnych – zarówno między rówieśnikami, jak i pomiędzy uczniami i nauczycielami – mogą wpływać na ogólny poziom dobrostanu młodych ludzi i ich satysfakcję z życia. Tymczasem polska szkoła wypada pod tym względem bardzo słabo. Odzwierciedlają to m.in. wyniki ostatnich badań PISA. Polscy uczniowie są zdystansowani w stosunku do szkoły i oceniają ją krytycznie, co – jak podkreślają eksperci – wskazuje na potrzebę systemowych zmian.