Komunikaty PR

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!

2023-03-17  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Atlanta Motor Speedway to kolejny przystanek na tegorocznej mapie cyklu NASCAR Cup Series. Obiekt, który przed ubiegłym sezonem przeszedł rekonfigurację i stał się trzecim superspeedway’em w kalendarzu, będzie gościł kierowców już w najbliższą niedzielę. Transmisja jak zawsze w Motowizji.


Wyścigi na torach typu superspeedway są niezwykle zacięte i wyrównane. Specyfika samochodów i samych obiektów pozwala na ciągłą jazdę bok w bok, przez cały czas trwania rywalizacji. Atlanta Motor Speedway to obiekt nieco inny niż Daytona czy Talladega, jednak i tutaj po przebudowie obiektu można dostrzec klasyczne elementy tego typu wyścigów.


Początek sezonu to całkowita dominacja kierowców Chevroleta. Wygrali oni wszystkie dotychczasowe wyścigi. Rywalizacja w Phoenix mogła zakończyć się zwycięstwem Forda, ale Harison Burton, który przebił oponę kilka okrążeń przed końcem wywołał żółtą flagę, która pozbawiła Kevina Harvicka szans na triumf. Po restarcie w ścisłej końcówce kierowca Stewart-Haas Racing nie był w stanie rywalizować z kierowcami, którzy wymienili w alei serwisowej tylko zewnętrzne opony. Harvick jako jedyny wymienił pełny komplet, co okazało się chybioną decyzją taktyczną. Wraz z utratą prowadzenia przepadła wizja dziesiątego triumfu na Phoenix Raceway, co pozwoliłoby Harvickowi dołączyć do wąskiej grupy kierowców, którym w przeszłości udało się osiągnąć podobny sukces.

 

Wyścig w Arizonie padł łupem Williama Byrona, który wygrał drugi raz z rzędu. Podczas ubiegłorocznego wyścigu wiosennego na torze Atlanta Motor Speedway Byron także był zwycięzcą. Wówczas był to jego pierwszy triumf w sezonie. Przy aktualnej formie powrót do Georgii może okazać się dla Byrona kolejną szansą na sukces.  Będzie miał jednak poważnego konkurenta w osobie Kyle’a Larsona. Jeden z pozostałych kierowców Hendrick Motorsports od trzech tygodni pokazuje dobre tempo, ale póki co, nie był w stanie pokonać Byrona. Prócz tej dwójki warto zwrócić uwagę także na zwycięzcę Daytony 500 - Ricky’ego Stenhouse’a Jr., oraz na Ryana Blaney’a. Ten drugi nie wygrał wprawdzie od ponad roku żadnego punktowanego wyścigu NASCAR Cup Series, ale dobry rezultat z Phoenix może dodać mu skrzydeł w Atlancie. Blaney od zawsze był szybki na obiektach tego typu.


Ambetter Health 400 na żywo na antenie Motowizji już w najbliższą niedzielę 19 marca. Początek transmisji około godziny 20:40 - tuż po Rajdzie Meksyku, który przez cały weekend będzie towarzyszył widzom Motowizji. Rywalizację NASCAR Cup Series skomentują jak zwykle Michał Budziak i Szymon Tworz. W trakcie niedzielnej transmisji na widzów będzie czekał także kolejny konkurs.

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 19 marca, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas - transmisja wyścigu – niedziela, 26 marca, godz. 21:30

 

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 marca, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas - podsumowanie wyścigu – wtorek, 28 marca, godz. 22:20

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Promocja na stacji AVIA w Lublinie – paliwo za 4,99 zł/l Biuro prasowe
2024-09-20 | 13:00

Promocja na stacji AVIA w Lublinie – paliwo za 4,99 zł/l

Promocja na stacji AVIA w Lublinie – paliwo za 4,99 zł/l dla użytkowników aplikacji AVIA GO AVIA, marka należąca w Polsce do Grupy Unimot, kontynuuje swoją akcję promocyjną
Motoryzacja Nowy hub ładowania pojazdów elektrycznych w Blue City już otwarty!
2024-09-18 | 11:50

Nowy hub ładowania pojazdów elektrycznych w Blue City już otwarty!

Nowy hub ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowany jest przy parkingu wielopoziomowym, od ulicy Opaczewskiej. Zaprojektowany został w formie strefy relaksu, z elementami zieleni i
Motoryzacja Ponad 240 Fiatów 126p wjedzie na rynek Manufaktury po raz 15!
2024-09-17 | 16:28

Ponad 240 Fiatów 126p wjedzie na rynek Manufaktury po raz 15!

Jak co roku, fani Fiatów 126p będą mieli okazję spotkać się na jesiennym Zlocie Maluchów w Manufakturze. Dla wielu ten samochód to symbol nie tylko minionej epoki, ale

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.