Komunikaty PR

„Harley mój, to jest to, kocham go”

2021-03-15  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.58 MB )

Wiatr we włosach, emocjonująca przygoda i prawdziwa wolność – tak jazdę motocyklem opisują miłośnicy jednośladów. Z roku na rok ich liczba w naszym kraju sukcesywnie wzrasta. Wzrasta też świadomość posiadania niezawodnej maszyny. Czy warto motocykl sprowadzić z zagranicy?

Coraz bardziej wzrasta zainteresowanie jednośladami sprowadzanymi z USA. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze rynek amerykański jest bardziej bogaty w oferty sprzedaży motocykli, po drugie w ogólnym rozliczeniu sprowadzenie do Polski wymarzonej maszyny nie będzie dużo droższe, ale za to z gwarancją trwałości i sprawności.

Samodzielnie czy zaufać handlarzowi? 

Eksperci zdecydowanie odradzają zakup motocykli od handlarzy. Może jest to i droga prostsza, ale spotkać na niej można niebezpieczne pułapki. Trzeba pamiętać, że handlarz nie sprowadza maszyn charytatywnie, tylko dla dobrego zarobku. Do tego dochodzi niebezpieczeństwo, że klient dostanie uszkodzoną maszynę a usterki bardzo rzadko są widoczne na pierwszy rzut oka. Tak więc bezpieczniej jest poszukać motocykla na własną rękę, jednak i to może okazać się zgubne i laik nie znający języka i specyfiki zachodniego rynku nie zawsze poradzi sobie z tym zadaniem.

Najlepiej zaufać sprawdzonej firmie

Import motocykla ze Stanów Zjednoczonych umożliwia zakup naprawdę ciekawego modelu, który po niewielkich przeróbkach będzie sprawował się i prezentował doskonale także na polskich drogach. Aby stać się właścicielem wymarzonego jednośladu warto poprosić o pomoc specjalistów.

- Na bazie wieloletniego doświadczenia już po kilku informacjach i pobieżnym oglądzie maszyny jestem w stanie stwierdzić, czy motocykl wart jest swojej ceny i czy mogę ze spokojnym sumieniem polecić je klientowi – mówi Sebastian Pućkowski z Kameleon Transport. - Oczywiście czasem i najlepszy i najbardziej doświadczony ekspert może mieć wątpliwości. Decydując się na pomoc profesjonalnej firmy klient ma gwarancję tego, że ostatecznie maszynę obejrzy rzeczoznawca i wyda profesjonalną ekspertyzę. 

W każdej chwili jest tez możliwość konsultacji z zespołem specjalistów w kwestii cen i wyboru pojazdu.

 - Najlepiej skontaktować się z nami już w chwili rozpoczęcia poszukiwań. Wówczas wiemy jakim budżetem dysponuje klient, o jakim jednośladzie marzy, a my jesteśmy po to, aby to marzenie spełnić – mówi Sebastian Pućkowski.

Kameleon Transport rocznie sprowadza około 100 jednośladów, głównie z Ameryki i Kanady. Modele, które cały czas cieszą się popularnością to Harley Davidson i Indian.
 
Harley-Davidson to najbardziej znana marka motocykli na świecie. Chociaż nie była pierwsza, ani największa, zapisała się na stałe na kartach historii jednośladów. To klasyka gatunku. Niebanalna konstrukcja, moc silnika a przede wszystkim klasyczny wygląd – to najważniejsze cechy jednośladów.

Natomiast Indian est najstarszą amerykańską marką motocyklową. Charakterystyczne wzornictwo i nowoczesne technologie sprawiają, że nowe motocykle Indian to prawdziwe dzieła sztuki, w których drzemie potężna moc.

Dużym powodzeniem cieszą się również motocykle japońskie (Kawasaki, Yamaha, Honda, Suzuki) oraz europejskie (BMW, Ducati, Triumph).

- Klienci bardzo często przychodzą do nas i proszą o sprowadzenie konkretnego modelu, ale marki, które są w czołówce naszych statystyk to wciąż Harley i Indian – mówi Sebastian Pućkowski.

Opłaty nie takie straszne

Opłaty mogą okazać się nieco wyższe niż się początkowo wydaje, choć całe przedsięwzięcie zazwyczaj należy do opłacalnych.
Oprócz ceny samego pojazdu dochodzą tutaj także inne koszty, do których należy nie tylko transport motocykla z USA, ale także opłaty celne – cło 8 % oraz podatek VAT (19 % w Niemczech) lub 23 % jeśli odprawę celną przeprowadzamy w Polsce. Niestety od 2019 roku wzrosło cło na motocykle produkcji amerykańskiej i wynosi aż 25% - tyle należy doliczyć do cła i VAT-u. Co ważne na motocykle nie trzeba płacić podatku akcyzowego. Po sprowadzeniu do Polski wystarczy wykonać przegląd techniczny i śmiało można rejestrować.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.