Komunikaty PR

Jak kupić samochód używany?

2022-05-27  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Kupno używanego samochodu stanowi okazję do tego, by uzyskać dobre i sprawdzone auto w przystępnej cenie. Niestety, choć wcześniej można ustalić konkretne oczekiwania wobec upragnionego auta, dla wielu mnogość możliwości podczas poszukiwania i zakupu stanowi dość dezorientujący krok. Jak zatem znaleźć, a następnie najszybciej i najbezpieczniej kupić sprawdzone auto „z drugiej ręki”? Gdzie szukać fachowego doradztwa i opieki?

Znalezienie, a potem zakup dobrego, używanego samochodu jest dla wielu niełatwym zadaniem – szczególnie bez fachowego towarzystwa. Oprócz ustalenia szczegółów dotyczących właściwego modelu i dostępnego budżetu, wciąż pozostaje kwestia znalezienia odpowiedniego źródła oferty sprzedaży, sposobu zakupu oraz ustalenia, czy chcemy nabyć wymarzone auto od firmy, czy też osoby prywatnej. Wcześniej całość tego typu procesów odbywała się w jednym miejscu, czyli na giełdach samochodowych. Innym sposobem pozwalającym na znalezienie „nowego” używanego auta były także ogłoszenia w gazetach lub „poczta pantoflowa”, dzięki czemu auto pozyskiwane było od znajomego. Aktualnie, proces ten w głównej mierze przejął handel internetowy, a kupowanie używanych samochodów kilkoma kliknięciami myszki lub przez smartfona stało się normą.

- Patrząc na możliwości jakie daje nam dynamicznie rozwijający się handel internetowy, jako potencjalny nabywca nie zdecydowałbym się już na standardowe poszukiwania używanego samochodu. Takie „wycieczki” naznaczone są przecież wieloma przeszkodami – nie tylko poświęceniem ogromnej ilości czasu i pieniędzy na np. paliwo, ale również nie trafieniem z ofertą, nieudaną transakcją lub po prostu oszustwem. Kupując zatem aktualnie samochód przez Internet na sprawdzonych platformach, polski kierowca omija cały ten żmudny proces, „ryzykując” jedynie wysłanie zapytania o dostępność samochodu lub kliknięcie w szczegóły oferty. Dzięki potwierdzonemu posiadaniu kompletnych zestawów parametrów technicznych, przeprowadzeniu niezbędnego serwisu oferowanych pojazdów czy prawnemu wsparciu transakcji, nabywca ma poczucie bezpieczeństwa i ciągłej kontroli nad procesem zakupu, bez wychodzenia z domu. A zaoszczędzone pieniądze może przeznaczyć po prostu na kupno lepszego samochodu – mówi Jacek Fijołek, założyciel marki CarForFriend.pl.

Zakup za pomocą jednego kliknięcia

Rewolucja zakupowa związana z handlem internetowym objęła swoim zasięgiem także branżę motoryzacyjną oraz rynek samochodów używanych. Dzięki łatwiejszym procesom nabywczym konsumenci zaczęli o wiele chętniej kupować przez Internet auta z drugiej ręki - niezależnie od kwoty, którą pragną przeznaczyć na zakup wymarzonych czterech kółek.

- Zakupy samochodów przez Internet stały się odpowiedzią problemy, z którymi stykaliśmy się „stacjonarnie”. Sklepy czy platformy sprzedażowe dostarczają odpowiedniego wsparcia na każdym etapie  - od pomysłu po realną decyzję. Dzięki posiadaniu grona doświadczonych ekspertów, możliwe jest doradztwo w wyborze samochodu nie tylko z najlepszym zestawem parametrów technicznych, ale również dopasowanego do aktualnych potrzeb kupującego. Internetowe platformy sprzedażowe wyróżnia także nowoczesny system wyszukiwania pojazdów oraz wirtualne oględziny 3D, które w prosty sposób pozwalają pokazać wszystkie atrybuty pożądanego auta    markę, model, informacje szczegółowe (cenę, przebieg, typ nadwozia, paliwo) oraz wyposażenie (główne i dodatkowe). Wszystko bez zmartwień o brak znajomości języka czy specyficznej terminologii – wyjaśnia założyciel marki CarForFriend.pl.

Bardzo dużym plusem jest sama prostota przeprowadzanych transakcji. Wiąże się z nią rezerwacja auta, prosty i w pełni wirtualny przebieg całego zakupu, różnorodność opcji zapłaty, możliwość negocjacji cen lub wysyłka wszelkich dokumentów na skrzynkę mailową. Oprócz tego, atutem wyróżniającym transakcje on-line na tle tych standardowych sposobów jest możliwość transportu pojazdu z miejsca zakupu pod adres wskazany przez kupującego, co nadzwyczaj ułatwia cały proces zakupu.

Uwaga na oszustów!

Rozwój możliwości zakupów internetowych zwiększył także aktywność oszustów, żerujących na niewiedzy oraz braku czujności osób poszukujących atrakcyjnych ofert sprzedażowych. W tym celu warto więc znać podstawowe wyznaczniki weryfikacji wiarygodności sklepów internetowych – zwłaszcza, jeżeli dany nabywca pierwszy raz dokonuje zakupu online używanego samochodu. Jak podpowiada Jacek Fijołek, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, czy wybranego przez nas sprzedawcę można łatwo zweryfikować - dopiero po tym kroku przyjrzyjmy się samemu przedmiotowi transakcji:

- Nie wysyłajmy swoich pieniędzy firmom, które na rynku istnieją bardzo krótko lub informacji o ich działalności nie można znaleźć w sieci. Samą weryfikację powinniśmy wzbogacić również o sprawdzenie podstawowych danych - nazwy, adresu, certyfikatów lub numerów NIP oraz REGON. Warto spojrzeć także na dane kontaktowe, ponieważ łatwość skontaktowania się ze sprzedawcą nie tylko świadczy o rzetelności sklepu, ale również o chęci uzyskania recenzji lub informacji zwrotnej. Nie zapominajmy oczywiście o sprawdzeniu opinii innych użytkowników - w tej kwestii dobrze jest zajrzeć do wpisów na forach internetowych, na Facebooku czy we wpisach blogowych.

Dzięki wygodnej formie, oszczędności czasu oraz łatwości i szybkości w dokonywaniu transakcji, za pomocą komputera lub telefonu można zamówić obecnie niemal każde rozwiązanie. Dotyczy to również branży motoryzacyjnej i rynku samochodów używanych, co potwierdza działalność platformy CarForFriend.pl, będącej swoistym „opiekunem”, towarzyszącym i doradzającym klientom w trakcie procesu poszukiwań, jak i zakupów rzetelnie sprawdzonych aut w każdym przedziale cenowym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotuj swój jednoślad do wiosny Biuro prasowe
2023-03-27 | 13:45

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Przed pierwszą jazdą motocyklem lub skuterem należy obowiązkowo naładować akumulator, nasmarować łańcuch, oraz napełnić bak. Warto także sprawdzić poziom oleju oraz cieczy w układzie
Motoryzacja Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła
2023-03-23 | 01:00

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Szósta runda tegorocznego sezonu w NASCAR Cup Series, przenosi kierowców najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki na teksański tor drogowy Circuit of The Americas. Samochody
Motoryzacja Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
2023-03-17 | 01:00

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!

Atlanta Motor Speedway to kolejny przystanek na tegorocznej mapie cyklu NASCAR Cup Series. Obiekt, który przed ubiegłym sezonem przeszedł rekonfigurację i stał się trzecim

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.