Jak ochronić swój pojazd przed kradzieżą?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Jak ochronić swój pojazd przed kradzieżą?
Nieważne czy jeździmy 20-letnią Skodą, czy nowiutkim Maserati z salonu - żadne z nas nie chciałoby, żeby samochód został uszkodzony lub, co gorsza, skradziony. Od zwykłych głośno wyjących alarmów przez lokalizatory GPS po zestawy inteligentnych kamer, które wyśledzą nawet najmniejszy ruch w okolicach naszego pojazdu - z tego artykułu dowiecie się, które rozwiązanie antykradzieżowe do samochodu będzie dla Was najbardziej odpowiednie.
Smartfon do schowka
Na początek kilka zasad, które pomimo swojej prostoty, bardzo często nie są przestrzegane. Pojazd parkujemy w miejscu, które nie jest odosobnione, najlepiej żeby było też dobrze oświetlone - który samochód będzie łatwiej ukraść, taki z parkingu, czy może jednak ten zaparkowany w bocznej uliczce?
Warto wyrobić sobie dobry nawyk sprawdzania, czy nasze okna na pewno są domknięte, a zamki (jeśli nie mamy elektrycznych) wciśnięte, łącznie z bagażnikiem. Wszelkie cenne rzeczy, takie jak np. portfel czy smartfon, nie powinny być zostawiane na widoku, tak samo jak klucze. Jeżeli potrzebujemy na chwilkę wysiąść z auta - wyłączamy silnik i domykamy drzwi, bo ta chwila nieuwagi może nas naprawdę sporo kosztować!
W trasie
Obecnie na rynku znajdziemy wiele skutecznych urządzeń, które zadbają o bezpieczeństwo naszego pojazdu. Wśród nich najpopularniejszymi są: immobilizery, lokalizatory GPS, blokady na kierownicę i alarmy. Przy immobilizerach warto zwrócić uwagę na jego rodzaj - te z wysyłanym sygnałem łatwo zagłuszyć, szukajmy więc takiego z szyną CAN. Lokalizatory GPS, jak sama nazwa wskazuje, wskażą nam miejsce, w którym znajduje się samochód. Umieszcza się je w niewidocznym miejscu, aby nie były tak łatwo dostępne dla złodzieja. Blokady na kierownicę montowane są na stałe pod kolumną kierowniczą i unieruchamiane są przy pomocy klucza. Autoalarm, natomiast, ma za zadanie odstraszenie potencjalnego złodziejaszka.
W domu
Oczywiście, swój pojazd warto chronić nie tylko w trasie, ale także wtedy, gdy stoi na swoim wyznaczonym miejscu na podjeździe przed domem. Oprócz wymienionych wyżej urządzeń, warto zainwestować w ochronę garażu - bardzo przydatne okażą się tutaj kamery do monitoringu. C3X ma podwójny obiektyw, który nawet w nocy wychwyci najmniejszy ruch, a opcja alarmu na pewno odstraszy niejednego przestępcę. Montując takie urządzenie, mamy 24-godzinny monitoring wybranego obiektu - wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie. Jeżeli nie jesteśmy fanami technologii… możemy na przykład zaadoptować psa obronnego.
Nie ma jednak gwarancji, że nie przehandluje tego samochodu za smakowitą kość!
Aby skutecznie chronić swój pojazd, warto zdecydować się na dwie pozycje z powyższego artykułu - np. na lokalizator GPS i kamerę przy garażu. Zdecydowanie utrudni to potencjalnemu złodziejowi próbę kradzieży, a nam, w razie potrzeby, ułatwi odnalezienie samochodu. Bo każdy wóz zasługuje na skuteczną ochronę, czy to 20-letnia Skoda Fabia, która jest już członkiem rodziny, czy nowa miłość, prosto z salonu.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.