Komunikaty PR

Jak ochronić swój pojazd przed kradzieżą?

2022-03-31  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl

Jak ochronić swój pojazd przed kradzieżą?

 

Nieważne czy jeździmy 20-letnią Skodą, czy nowiutkim Maserati z salonu - żadne z nas nie chciałoby, żeby samochód został uszkodzony lub, co gorsza, skradziony. Od zwykłych głośno wyjących alarmów przez lokalizatory GPS po zestawy inteligentnych kamer, które wyśledzą nawet najmniejszy ruch w okolicach naszego pojazdu - z tego artykułu dowiecie się, które rozwiązanie antykradzieżowe do samochodu będzie dla Was najbardziej odpowiednie.

 

Smartfon do schowka

Na początek kilka zasad, które pomimo swojej prostoty, bardzo często nie są przestrzegane. Pojazd parkujemy w miejscu, które nie jest odosobnione, najlepiej żeby było też dobrze oświetlone - który samochód będzie łatwiej ukraść, taki z parkingu, czy może jednak ten zaparkowany w bocznej uliczce?

Warto wyrobić sobie dobry nawyk sprawdzania, czy nasze okna na pewno są domknięte, a zamki (jeśli nie mamy elektrycznych) wciśnięte, łącznie z bagażnikiem. Wszelkie cenne rzeczy, takie jak np. portfel czy smartfon, nie powinny być zostawiane na widoku, tak samo jak klucze. Jeżeli potrzebujemy na chwilkę wysiąść z auta - wyłączamy silnik i domykamy drzwi, bo ta chwila nieuwagi może nas naprawdę sporo kosztować!

 

W trasie

Obecnie na rynku znajdziemy wiele skutecznych urządzeń, które zadbają o bezpieczeństwo naszego pojazdu. Wśród nich najpopularniejszymi są: immobilizery, lokalizatory GPS, blokady na kierownicę i alarmy. Przy immobilizerach warto zwrócić uwagę na jego rodzaj - te z wysyłanym sygnałem łatwo zagłuszyć, szukajmy więc takiego z szyną CAN. Lokalizatory GPS, jak sama nazwa wskazuje, wskażą nam miejsce, w którym znajduje się samochód. Umieszcza się je w niewidocznym miejscu, aby nie były tak łatwo dostępne dla złodzieja. Blokady na kierownicę montowane są na stałe pod kolumną kierowniczą i unieruchamiane są przy pomocy klucza.  Autoalarm, natomiast, ma za zadanie odstraszenie potencjalnego złodziejaszka.

W domu

Oczywiście, swój pojazd warto chronić nie tylko w trasie, ale także wtedy, gdy stoi na swoim wyznaczonym miejscu na podjeździe przed domem. Oprócz wymienionych wyżej urządzeń, warto zainwestować w ochronę garażu - bardzo przydatne okażą się tutaj kamery do monitoringu. C3X ma podwójny obiektyw, który nawet w nocy wychwyci najmniejszy ruch, a opcja alarmu na pewno odstraszy niejednego przestępcę. Montując takie urządzenie, mamy 24-godzinny monitoring wybranego obiektu - wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację w telefonie. Jeżeli nie jesteśmy fanami technologii… możemy na przykład zaadoptować psa obronnego.

Nie ma jednak gwarancji, że nie przehandluje tego samochodu za smakowitą kość!

 

 

Aby skutecznie chronić swój pojazd, warto zdecydować się na dwie pozycje z powyższego artykułu - np. na lokalizator GPS i kamerę przy garażu. Zdecydowanie utrudni to potencjalnemu złodziejowi próbę kradzieży, a nam, w razie potrzeby, ułatwi odnalezienie samochodu. Bo każdy wóz zasługuje na skuteczną ochronę, czy to 20-letnia Skoda Fabia, która jest już członkiem rodziny, czy nowa miłość, prosto z salonu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.