Komunikaty PR

Jak w czasach wszechobecnych podwyżek zmniejszyć opłaty za parkowanie?

2022-06-30  |  08:20
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Wiele miast w Polsce decyduje się na podwyższenie opłat za pozostawienie samochodu w strefie parkowania. W czerwcu br. Rada m. st. Warszawy postanowiła zwiększyć strefy parkowania oraz podnieść opłaty postojowe. Zmianie ulegnie także opłata za brak biletu. To, wraz z rosnącymi cenami paliw sprawia, że poruszanie się po mieście samochodem staje się naprawdę kosztowne. W jaki sposób ograniczyć wydatki związane z parkowaniem, czy jest na to sposób?

Na przykładzie Warszawy, podwyżki opłat w strefie płatnego parkowania będą kształtowały się następująco: pierwsza godzina parkowania będzie kosztować 4,50 zł zamiast 3,90. Druga godzina - 5,40 zł zamiast 4,60, trzecia 6,40 zł zamiast 5,50. Czwarta i każda kolejna - po 4,50 zamiast 3,90. Te zmiany wejdą w życie już w sierpniu 2022 r. Dodatkowo, od przyszłego roku do 300 zł wzrośnie opłata za nieopłacony postój w strefie płatnego parkowania. Coraz drożej!

Sposób na tańsze parkowanie

Wraz z podwyżkami cen parkowania i paliwa, kierowcy zaczęli szukać oszczędności w manewrach, które do tej pory nie były utożsamiane ze zmniejszającymi spalanie. Okazuje się jednak, że sposób w jaki parkujemy auto latem może mieć w kontekście kosztów wielkie znaczenie. Sposobem na tańsze parkowanie może być pozostawianie auta w cieniu – ten sposób ma 2 zalety. Oprócz tego, że nie wsiadamy do rozgrzanego samochodu, to możemy oszczędzić na paliwie – wszystko dzięki temu, że nie musimy od razu włączać klimatyzacji. Korzystanie z niej w bardzo rozgrzanym samochodzie może zwiększyć zużycie benzyny lub diesla nawet o 10%.

Innym, bardziej nowoczesnym podejściem jest korzystanie z aplikacji mobilnych ułatwiających parkowanie. Najpopularniejszym rozwiązaniem w Warszawie i Krakowie jest TiPark – appka, która pozwala na znalezienie miejsca parkingowego, podobnie jak nawigacje samochodowe pozwalają uniknąć korków.

Jak działa TiPark?

Wszystko opiera się na społeczności – osoby, które widzą wolne miejsca parkingowe, zaznaczają je na mapie w aplikacji. Kierowcy, którzy korzystają z TiPark mogą dzięki temu szybciej zaparkować i w podziękowaniu przekazać za to napiwek. Można wymieniać się miejscami prywatnymi lub zaznaczać wolne miejsca parkingowe w trakcie jazdy. Aplikacja działa w całej Polsce.

Jak i gdzie dołączyć do społeczności TiPark?

Wystarczy zainstalować aplikację z ikonką uśmiechniętego samochodziku, dostępną w sklepach Google Play i App Store. Dzięki niej od razu można stać się częścią społeczności TiPark. To rozwiązanie cieszy się największą popularnością w Warszawie i Krakowie, gdzie twórcy aktywnie promują miejskich aktywistów parkingowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotuj swój jednoślad do wiosny Biuro prasowe
2023-03-27 | 13:45

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Przed pierwszą jazdą motocyklem lub skuterem należy obowiązkowo naładować akumulator, nasmarować łańcuch, oraz napełnić bak. Warto także sprawdzić poziom oleju oraz cieczy w układzie
Motoryzacja Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła
2023-03-23 | 01:00

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Szósta runda tegorocznego sezonu w NASCAR Cup Series, przenosi kierowców najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki na teksański tor drogowy Circuit of The Americas. Samochody
Motoryzacja Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
2023-03-17 | 01:00

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!

Atlanta Motor Speedway to kolejny przystanek na tegorocznej mapie cyklu NASCAR Cup Series. Obiekt, który przed ubiegłym sezonem przeszedł rekonfigurację i stał się trzecim

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.