Komunikaty PR

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą samochodu?

2021-04-15  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.05 MB )

Mimo że statystycznie liczba kradzieży samochodów w Polsce maleje, nie oznacza to, że możemy zrezygnować z zabezpieczania naszych aut. Problem nie zniknął całkowicie. Co możemy zrobić, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed taką sytuacją? Z pomocą po raz kolejny przychodzą nowe technologie.

 

Podstawowe środki bezpieczeństwa

 

Istnieje wiele podstawowych reguł, które zastosowane, pozwolą zminimalizować ryzyko kradzieży. Przede wszystkim nie powinniśmy parkować w nieznanych, podejrzanych miejscach. Pozostawianie cennych rzeczy w środku tj. laptop, smartfon czy aparat też nie będzie dobrym pomysłem. Kolejnym zagrożeniem jest pozostawianie otwartego auta „tylko na chwilę”. W Internecie łatwo znaleźć filmy, które pokazują, jak złodzieje radzą sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi zabezpieczeniami w zaledwie kilka minut.

 

Alarm jedynie odstraszy

 

Najpopularniejszym sposobem na ochronę samochodu jest oczywiście alarm. Niezależnie od tego, czy ten będący na wyposażeniu, czy taki który właściciel dokupił wedle potrzeb. Jednak z dzisiejszymi umiejętnościami przestępców, alarm często nie spełnia swojej funkcji. Może jedynie dać złodziejowi mniej czasu, ale musicie pamiętać, że nie chroni on przed rabunkiem wyposażenia czy wartościowych rzeczy, które zostawiliśmy w środku.

 

 

 

 

Najnowsze technologie dostępne na rynku

 

Złodzieje dostosowują się do zmieniającej się technologii, w związku z czym rynek ten jest bardzo dynamiczny. Przypomina trochę wyścig w rodzaju „kto jest mądrzejszy?”. Na szczęście mamy do dyspozycji naprawdę warte uwagi produkty i systemy, które skutecznie zadbają o nasze mienie. Listę sposobów na zabezpieczenie samochodu otwierają blokady kierownicy, blokady skrzyni biegów i folie antywłamaniowe na szyby. Zaleca się również kupno lokalizatora GPS. Jako że kradzieże nie zawsze dotyczą całego samochodu, a łupem coraz częściej padają aluminiowe felgi znanych modeli, producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Marka Ford w odpowiedzi na ten problem umożliwia na przykład zabezpieczenie obręczy felg własnym głosem. System przerobia falę dźwiękową głosu na druk w formie wzoru i nanosi go na nakrętkę zabezpieczającą.

 

A co poza samochodem?

 

Większość osób zaczyna i często kończy na zabezpieczeniu pojazdu. Możemy zrobić przecież o wiele więcej. Gdy mieszkamy w bloku, a garaż znajduje się z dala od miejsca zamieszkania, również powinniśmy mieć na niego oko. Zważając na to, że samochody znikają także z naszych posesji, warto rozważyć zakup kamer zewnętrznych. Technologia stosowana w branży monitoringu nie zwalnia tempa, oferując coraz to nowsze, inteligentne rozwiązania. Firma Ezviz dostarcza szeroki wybór kamer do monitoringu zewnętrznego. Model C8C tej firmy ma funkcję obracania i pochylania oraz pole widzenia 360°, dzięki któremu możemy mieć oko na całą posesję w tym samochód zaparkowany na podjeździe czy w garażu. Z kolei kamera C3X wspomnianego producenta generuje kolorowy obraz również po zmierzchu. Oprócz tego ma podwójny obiektyw, z czego jeden rejestruje tylko jasność otoczenia. Pozwala to na dokładny widok nawet w słabych warunkach oświetleniowych. W przypadku pojawienia się intruza, urządzenie w oparciu o algorytm sztucznej inteligencji wyłapie go i w ułamku sekundy wyśle powiadomienie za pomocą aplikacji na smartfon. Oprócz tego wyda głośny dźwięk i błyśnie światłem stroboskopowym, aby odstraszyć rabusia. Nagrania z kamery zapisywane są w chmurze lub na karcie SD. Jeżeli złodziejowi mimo wszystko udałoby się ukraść lub zniszczyć samochód, takie wideo przyda się na policji czy w sądzie.

 

 

Zagrożenia mogą przyjść z każdej strony i nie zawsze mamy na nie wpływ. Warto jednak kierować się zdrowym rozsądkiem i korzystać z metod zabezpieczenia samochodu dostępnych na rynku, który jest niewątpliwie bogaty i stale poszerza swój wachlarz możliwości. Oprócz standardowego wyposażenia samochodu we wszelkiego rodzaju systemy pamiętajmy też o tym, co możemy zrobić poza nim, by ochronić swoją własność.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas
Motoryzacja Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
2024-11-28 | 10:00

Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday

Prido, polski producent wideorejestratorów samochodowych, przygotował ofertę promocyjną z okazji Black Week. Propozycja dotyczy flagowego wideorejestratora firmy – prido i9

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.