Kabriolet ze sporym skrzydłem. TRD modyfikuje Lexusa LC Convertible
Oficjalny warsztat tuningowy Toyoty i Lexusa – Toyota Racing Development – przygotował nowe modyfikacje dla Lexusa LC. W zestawie znalazły się specjalne elementy zarezerwowane dla nowej wersji z otwartym dachem – LC Convertible, które sprawiają, że kabriolet wyróżnia się jeszcze bardziej.
Lexus LC z dodatkowymi spoilerami
Właścicielom Lexusa LC TRD proponuje przedni spoiler, dokładki progów oraz tylny dyfuzor z dodatkowymi lotkami po bokach. Części w widoczny sposób zmniejszają prześwit auta – z przodu jest niższy o ok. 30 mm. W ofercie znalazły się też niewielki tylny spoiler montowany na krawędzi pokrywy bagażnika oraz osłony luterek. Elementy nie tylko podkreślają sportowy wygląd grand tourera Lexusa, ale poprawiają też jego aerodynamikę. Wszystkie – poza tylnym spoilerem – można zastosować również w nowym LC Convertible.
Skrzydło specjalnie dla kabrioletu
Toyota Racing Development przygotowało również dwie części zarezerwowane wyłącznie dla nowego kabrioletu Lexusa. To spore tylne skrzydło o nietypowym kształcie, wykonane z włókna węglowego i umiejscowione na pokrywie bagażnika. Drugim elementem jest specjalna osłona montowana nad tylnymi fotelami, którą również zrobiono z karbonu. Dodaje autu wyjątkowego charakteru, zgodnego z duchem sportowego cabrio, a także zmniejsza działanie wiatru w czasie jazdy z otwartym dachem.
Koła i amortyzatory
W katalogu dla Lexusa LC znalazły się też 21-calowe, kute felgi. Do wyboru są dwa wzory obręczy oraz trzy kolory wykończenia – matowy Ice Black oraz błyszczące Diamond Gray Metallic i Lunanium Gun Metallic. Do luksusowego coupé Lexusa japoński warsztat tuningowy proponuje również amortyzatory o bardziej sportowej charakterystyce. Wszystkie części opracowane dla Lexusa LC przez TRD są przeznaczone na japoński rynek.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.