Kierowczynie jeżdżące z aplikacją Bolt spotkały się w Warszawie
Bolt zorganizował w Warszawie pierwsze spotkanie dla kierowczyń korzystających z platformy Bolt. Spotkanie pod nazwą Forum Bezpieczeństwa miało na celu wymianę doświadczeń i dialog, a także szczegółowe przedstawienie rozwiązań bezpieczeństwa dostępnych dla kierowczyń na platformie. Spotkanie zwieńczyła krótka sesja treningowa, przeprowadzona przez fundację Feminoteka.
Pierwsze spotkanie dla kierowczyń korzystających z platformy Bolt, zorganizowane zostało pod koniec września w Warszawie. W pilotażowej edycji wydarzenia udział wzięło kilkanaście uczestniczek. Podczas spotkania kierowczyniom zostały szczegółowo przedstawione dostępne w aplikacji rozwiązania bezpieczeństwa, m.in wykrywanie nieprawidłowości w czasie przejazdu, nagrywanie dźwięku w czasie przejazdu, udostępnianie szczegółów przejazdu, przycisk SOS dla kierowcy czy też pomoc w sytuacjach nadzwyczajnych. Równie ważnym punktem spotkania było omówienie wyzwań związanych z bezpieczeństwem oraz wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk. Niewątpliwym atutem spotkania była możliwość nawiązania bezpośrednich relacji między sami kierowczyniami oraz z zespołem Bolt.
- Zdajemy sobie sprawę, że bycie kierowczynią wciąż dzisiaj nie jest łatwe, a panujące krzywdzące stereotypy w tym nie pomagają. Dlatego postanowiliśmy sporóbować nowego formatu i zgromadziliśmy reprezentantki społeczności kierowczyń z naszej platformy, aby lepiej się z nimi poznać i porozmawiać, a przede wszystkim wyposażyć je w wiedzę na temat rozwiązań bezpieczeństwa, które są dostępne w aplikacji Bolt. Bardzo dziękujemy również za wsparcie fundacji Feminoteka, która jak zawsze stanęła na wysokości zadania – komentuje Martyna Kurkowska, rzeczniczka prasowa Bolt w Polsce.
Merytoryczną część spotkania zakończyła prelekcja Jolanty Gawędy, przedstawicielki fundacji Feminoteka. Ekspertka poświęciła czas na zadanie kilku ważnych pytań uczestniczkom, skłaniając nimi do refleksji, a następnie zaprezentowała techniki radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Na koniec poruszyła również kwestię technik asertywności, które są przydatne, gdy kobietom brakuje pewności siebie.
- Misją Feminoteki jest przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji kobiet w każdym obszarze życia, a w tym przypadku pracy zawodowej, we wciąż jeszcze zmaskulinizowanym środowisku. Prowadząc zajęcia i widząc aktywność, zaangażowanie i wzajemne wsparcie kierowczyń, jestem pewna że Bolt jest miejscem, gdzie mogą się realizować w bezpiecznych warunkach i uzyskując korzyści finansowe i prywatne – powiedziała Jolanta Gawęda, wiceprezeska fundacji Feminoteka.
Spotkanie zorganizowane w formie warsztatowo- prelekcyjnej spotkało się z pozytywną reakcją kierowczyń. Uczestniczki doceniły możliwość porozmawiania o rozwiązaniach bezpieczeństwa, dopytanie o ich działanie, a także możliwość poznania się z innymi kierowczyniami.
- Regularnie korzystam z aplikacji Bolt, to mój sposób na dorobienie oraz dobrze czuję się za kółkiem. Bardzo się cieszę, że Bolt zorganizował takie spotkanie. Dla mnie najciekawiej było posłuchać o rozwiązaniach na platformie- mogłam na bieżąco zadać nurtujące mnie pytania. Ciekawie było też posłuchać porad ekspertki fundacji Feminoteka. Warto też podkreślić, że na spotkaniu panowała naprawdę świetna atmosfera - podsumowała Wiktoria Sachajko, kierowczyni i jedna z uczestniczek spotkania.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną. Bolt ma ponad 200 milionów klientek i klientów w 50 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, carsharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawy jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.