Komunikaty PR

Lexus F Sport Edition - gdzie klasa premium spotyka się ze sportowym charakterem

2021-04-22  |  13:30
Biuro prasowe

Czego szukają klienci w klasie premium? Wzorowej obsługi, prestiżu, świetnego wyposażenia i mocnych silników. Najbardziej wymagający kierowcy, którzy w jazdę wkładają trochę serca, doceniają również sportowy charakter, właściwości jezdne i emocje, które towarzyszą dynamicznej jeździe. Bez trudu można je znaleźć w Lexusach, szczególnie tych z linii F Sport Edition.


Entuzjaści sportów motorowych dobrze wiedzą, że wyścigi i rajdy były i są bezcenne dla rozwoju wielu technologii, które z czasem znalazły zastosowanie w samochodach drogowych. Chciałoby się powiedzieć „niech żyje motorsport”! To nie tylko rywalizacja, ale również prestiż, innowacje i emocje. Nic dziwnego, że tak wielu klientów w klasie premium szuka również (a czasami przede wszystkim) sportowego charakteru i zapowiedzi doskonałych wrażeń z jazdy. Lexus odpowiada na te potrzeby oferując modele w linii F Sport Edition.

Sport we krwi
Lexus od początku istnienia marki tworzy samochody, które oprócz niezawodności i najwyższej jakości gwarantują angażujące, pewne prowadzenie. Choć pierwszymi modelami w ofercie marki były limuzyny LS 400 i ES 250, czas na pierwsze coupe-cabrio nadszedł już po paru latach, wraz z modelem SC. Jakiś czas później świat ujrzał sedana o sportowej charakterystyce, a w 2006 roku powstała dywizja Lexus F, która w całości zajmuje się opracowywaniem rozwiązań, które łączą świat aut klasy premium ze sportem i najlepszymi osiągami. Skąd akurat takie oznaczenie? Jest ono związane z legendarnym torem wyścigowym Fuji Speedway. To właśnie tam narodził się sportowy oddział Lexusa i to właśnie po krętej nitce toru prototypy i produkcyjne wersje najszybszych Lexusów na świecie przejechały setki tysięcy kilometrów. Dla tych, którzy chcą poczuć przedsmak tych emocji i cieszyć się ze sportowej charakterystyki swojego Lexusa, japońska marka oferuje również dziś całą serię modeli z linii F Sport Edition.

Nie tylko konkurs piękności
Gama F Sport Edition obejmuje wybrane modele dostępne w salonach Lexusa. Napisać o nich, że to Lexusy w sportowych szatach to niedopowiedzenie, bo linia F Sport Edition wyróżnia się nie tylko stylistycznymi dodatkami, ale i zmianami, które istotnie wpływają na to, jak czujemy samochód na drodze i jak radzi sobie on z dynamiczną jazdą.

Zacznijmy jednak od cech zewnętrznych. Auta w linii F Sport Edition mają akcenty i detale, które zwracającą uwagę, że samochód został zaprojektowany tak, by angażować kierowcę. Przypominają o tym między innymi przeznaczone specjalnie dla tych wersji większe felgi i niskoprofilowe opony. Bez trudu można również dostrzec ostrzej zarysowane zderzaki i wloty powietrza wykończone w nieco inny sposób niż w pozostałych odmianach. Charakterystyczny i wyrazisty grill w kształcie wrzeciona na potrzeby wersji F Sport Edition otrzymuje również inne wypełnienie, lakierowane na ciemny kolor. Choć zmiany są subtelne, nie sposób ich nie dostrzec.

Filozofia F zachwyca również podczas jazdy
Charakterny wygląd zapowiada świetne wrażenia z jazdy, a na to, by wygląd pozostał spójny z odczuciami za kierownicą pracują pozostałe zmiany względem innych odmian. Auta z linii F Sport Edition zapewniają jeszcze lepsze prowadzenie dzięki specjalnym nastawom zawieszenia. Zmiany nie obejmują wyłącznie wyglądu, ale i realnie wpływają na zachowanie aut na drodze. Elementy układu jezdnego zostały zestrojone tak, by Lexusy pewnie zachowywały się na krętych drogach.

Pewność prowadzenia jest jeszcze większa dzięki oponom o niższym profilu, a dopasowane do sportowego charakteru fotele nie są jedynie ozdobą.

Lepsze trzymanie boczne sprawia, że kierowca całym ciałem może poczuć zachowanie auta na drodze. Dobry fotel, który trzyma kierowcę w poprawnej pozycji to jedna z podstaw dynamicznej jazdy, a każdy kto miał okazję jeździć sportowym autem z krwi i kości może to potwierdzić. Specjalne siedzenia w Lexusach z linii F Sport Edition są również regulowane w większej liczbie płaszczyzn, po to, by umożliwić jeszcze łatwiejsze dobranie idealnej pozycji do jazdy. Kolejnym, z pozoru drobnym, udoskonaleniem jest zastosowanie szczotkowanego aluminium we wnętrzu. Nie chodzi jednak tylko o akcenty i dekory na desce rozdzielczej, a o pokrycie pedałów gazu i hamulca specjalnymi nakładkami wykonanymi z tego materiału. To zapewnia lepsze wyczucie nacisku i zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się stopy nawet podczas dynamicznej jazdy.

Sport i prestiż na wyciągnięcie ręki
Te zalety są wspólne dla wszystkich aut dostępnych w wersji F Sport Edition. Na tę linię wyposażenia mogą zdecydować się klienci chętni na zakup Lexusów CT, ES, UX, NX i RX. Sportowo stylizowane odmiany, podobnie jak pozostałe wersje, są również dostępne w leasingu SMARTPLAN, który obniża miesięczne koszty użytkowania auta.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Nowa Toyota Hilux sprawdzona przez mistrza rajdów terenowych Biuro prasowe
2021-04-27 | 15:00

Nowa Toyota Hilux sprawdzona przez mistrza rajdów terenowych

“Hilux to legenda samochodów terenowych i pick-upów. Wiele elementów, które testujemy razem z inżynierami w najtrudniejszych warunkach na pustyni czy na wydmach
Motoryzacja Toyota Gazoo Racing prezentuje nowy hipersamochód
2021-04-26 | 16:00

Toyota Gazoo Racing prezentuje nowy hipersamochód

Dla Toyota Gazoo Racing rozpoczyna się nowa era w wyścigach długodystansowych. Belgijski tor Spa-Francorchamps będzie miejscem debiutu hipersamochodu GR010 Hybrid. 6-godzinna rywalizacja
Motoryzacja Mirosław Miernik i jego włoskie klasyki gotowe na sezon Motul HRSMP
2021-04-22 | 14:00

Mirosław Miernik i jego włoskie klasyki gotowe na sezon Motul HRSMP

“Możliwość startu takimi samochodami w Motul HRSMP traktujemy jako wyjątkowy zaszczyt i spełnienie wszelkich rajdowych marzeń. Mamy nadzieję, że w roku 100-lecia Rajdu Polski oraz w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.