Mazda partnerem wirtualnej serii FIA Gran Turismo
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Mazda została niedawno oficjalnym partnerem wirtualnej serii wyścigowej FIA Gran Turismo Championship, rozgrywanej przy użyciu gry symulacyjnej Gran Turismo SPORT na PlayStation®4 wydawcy Sony Interactive Entertainment (SIE). Jednocześnie, Mazda zapowiedziała przedstawienie modelu koncepcyjnego – wirtualnego samochodu wyścigowego Mazda RX-Vision GT3 Concept, opracowanego przy współpracy z firmą Polyphony Digital. Gracze z całego świata, entuzjaści gry Gran Turismo SPORT będą mogli jeździć tym samochodem i cieszyć się jego prowadzeniem na wszystkich torach wyścigowych dostępnych w ramach gry – już od piątku 22 maja 2020 r.
RX-Vision GT3 Concept jest wirtualnym samochodem wyścigowym, który pojawi się w grze Gran Turismo SPORT. Bazuje na modelu Mazda RX-Vision, w stosunku do którego został zmodyfikowany zgodnie z regulaminem FIA dla pojazdów wyczynowych klasy GT3.
Podstawa, na której się opiera, czyli Mazda RX-Vision, jest modelem koncepcyjnym, przedstawionym na Salonie Samochodowym Tokyo Motor Show w październiku 2015 r. Pojazdem tym Mazda podjęła wyzwanie stworzenia najpiękniejszego samochodu sportowego o klasycznym układzie napędowym (czyli z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła) przy użyciu języka stylistycznego Kodo – Dusza Ruchu. Mazdę RX-Vision napędza Skyactiv-R – silnik Wankla następnej generacji. Model ten ukazuje wizję samochodu sportowego, którą japoński producent ma nadzieję urzeczywistnić w przyszłości.
NAJWAŻNIEJSZE CECHY RX-VISION GT3 CONCEPT
- Wykorzystanie pięknych form oryginalnego pojazdu z długim przodem i krótkim tyłem. Efekt dodatkowo wzmocniony przez większą szerokość nadwozia i szerszy rozstaw kół.
- Silnik w położeniu przednio-centralnym i układ przeniesienia napędu typu transaxle (ze skrzynią biegów przy tylnej osi) zapewnia idealny rozkład mas pomiędzy osie: przód/tył 48:52.
- Doskonałe własności aerodynamiczne są dostrojone z myślą o jakości prowadzenia i kontroli pracy opon.
- Źródłem napędu jest silnik Wankla Skyactiv-R z 4 wirującymi tłokami, osiągający moc maksymalną 570KM
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.