Mazda zachęca do podróżowania po Polsce w stylu slow
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Dobiega końca sezon wakacyjnych wyjazdów, tak bardzo wyczekiwanych po okresie przymusowej izolacji. Z uwagi na liczne ograniczenia i ze względów bezpieczeństwa, wielu Polaków wybrało w tym roku wypoczynek w Polsce. Niezdecydowani, którzy jeszcze nie wiedzą gdzie wybrać się na letni odpoczynek lub choćby weekendowy reset, znajdą liczne propozycje tras i miejsc wartych odwiedzenia w przewodniku www.slowroad.pl, tworzonym pod patronatem Mazda Motor Poland.
„Mazda w ramach projektu Slow Road od pięciu lat popularyzuje turystykę samochodową w duchu slow, czyli podróżowanie widokowymi, a nie najszybszymi trasami, z dala od miejsc zatłoczonych i głośnych, zdecydowanie bliżej natury. Wygląda na to, że w tym roku taki sposób spędzania wolnego czasu wyjątkowo przypadł do gustu Polakom.” – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland. „Ze względu na sytuację epidemiczną Polacy doceniają miejsca kameralne, otwierają się na regionalne atrakcje i odkrywają zaskakujące dla nich miejsca w odległości zaledwie kilku godzin jazdy od domu. To dla nich powstały propozycje tras na jedno- lub kilkudniowe wycieczki w ramach Slow Road, by jazda samochodem dawała przyjemność podróżowania.” – dodaje.
W tym roku na stronie www.slowroad.pl pojawiły się także rekomendacje miejsc i tras dla podróżujących, którzy wolą namiot niż noclegi w domach gościnnych czy agroturystycznych pensjonatach. Polska, a szczególnie jej wschodnia część, idealnie nadaje się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z podróżowaniem z namiotem dachowym. Takie rozwiązanie pozwala na spędzenie nocy niemal w dowolnym miejscu, tam, gdzie legalnie można dojechać samochodem. Redaktor Slow Road dotarł kompaktowym SUV-em Mazdą CX-30 z dwuosobowym namiotem dachowym w miejsca, które niedostępne są dla standardowych kamperów czy samochodów z przyczepami kempingowymi. W czasie tegorocznej podróży udowodnił, że w Polsce da się spędzić wolny czas bez skrupulatnego planowania i rezerwowania miejsc noclegowych i każdego dnia poznawać nowe okolice. Biwakujący turyści znajdą także sporo typowych pól namiotowych nad Biebrzą, Narwią czy Bugiem, a podlaskie puszcze – Augustowska, Knyszyńska czy Białowieska to także raj dla szukających ciszy i spokoju z dala od cywilizacji.
Niezależnie od długości tras, które planujemy pokonać podczas weekendowych lub wakacyjnych podróży, z namiotem dachowym, przyczepą lub tylko ze swoimi bagażami zawsze warto zadbać o przygotowanie samochodu przed wyjazdem. Eksperci Mazdy przygotowali podstawowe rady dla zmotoryzowanych turystów:
Po pierwsze, warto zastanowić się czy rzeczywiście musimy jechać tak daleko? Na stronie www.slowroad.pl można wyszukać trasy i miejsca polecane w każdym województwie i wybrać te najmniej znane, najbliżej nas. By odpocząć, zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego nie trzeba przemierzać setek kilometrów. Wystarczy spojrzeć przychylnie na mapę i swoje plany. Wśród inspiracji gdzie wybrać się na odpoczynek autorzy przewodnika Slow Road polecają niezwykłe miejsca nad wodą. Obok Jeziora Śniardwy, Solińskiego czy Czarnego, odpoczynek w duchu slow znajdziemy w Biebrzańskim Parku Narodowym, nad Odrą we Wrocławiu czy nad Zalewem Sulejowskim.
Po drugie, niezależnie od długości wybranej trasy przed podróżą zawsze należy sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, stan koła zapasowego, poziom płynów eksploatacyjnych: oleju, płynu hamulcowego, płynu AdBlue czy płynu do spryskiwaczy. Przed podróżą warto dokonać przeglądu klimatyzacji, która w tym roku w autoryzowanych salonach Mazdy jest dodatkowo ozonowana.
W razie potrzeby dokonania przeglądu lub naprawy samochodu, warto korzystać z usług autoryzowanych stacji obsługi, które – jak w przypadku sieci dealerskiej Mazdy w Polsce – oferują nie tylko rezerwację terminów online, ale także możliwość zdalnego kontaktu z doradcą serwisowym i autoryzację usług przez innowacyjną usługę SkyVideo.
Bezpieczeństwo i komfort podróżowania to zawsze efekt dobrego przygotowania i planowania, a radość z odkrywania nieznanych miejsc będzie tym większa, im bardziej zwolnimy i spróbujemy dostrzec, to co dla nas najważniejsze.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.