Komunikaty PR

Mielec Speedway 2024: największy piknik motoryzacyjno-lotniczy w regionie

2024-07-01  |  11:40
Biuro prasowe

Już 21 lipca na lotnisku w Mielcu odbędzie się oficjalna 3. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG, Polski Związek Motorowy oraz Lotnisko w Mielcu, zapewni najwyższy poziom adrenaliny, a także niezapomniane emocje zarówno dla uczestników, jak i widzów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Mielec.

- Zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji na drugą już imprezę z cyklu Mielec Speedway 2024. Po udanym wydarzeniu w 2023 r., ponownie wracamy z organizacją pełną wrażeń. Podczas Fast VAG Mielec Speedway 2024 zadbamy o atrakcje dla wszystkich tych, którzy kochają adrenalinę, prędkość i zapach spalin. To już nie amatorskie wydarzenie, ale sportowa rywalizacja na poziomie rangi Mistrzostw Polski. Nieopodal pasa wyścigowego, przygotowaliśmy wiele niespodzianek także dla rodzin z dziećmi. Będą dmuchańce, strefa gastronomiczna oraz zlot aut. Planujemy też atrakcje-niespodzianki – zachęca organizator wydarzenia, Paweł Majdański ze Stowarzyszenia FAST VAG.

Plan dnia rozpocznie się otwarciem bram dla zawodników i wystawców – od 8:00. Start imprezy planowany jest na godzinę 10:00. W godzinach od 10:00 do 14:45 przewidziane są wolne przejazdy na dystansie 1/4 mili. W tym samym czasie, od 10:00 do 18:00, będzie trwał zlot samochodowy Car Meeting by DriveFest. Półfinały i finały Mistrzostw Polski odbędą się w godzinach od 15:00 do 15:45, a półfinały i finały amatorów od 16:00 do 16:45. Rozdanie nagród zaplanowane jest na godzinę 17:00.

Wśród atrakcji głównych znajdą się wyścigi na 1/4 mili, gdzie rywalizować będą zarówno licencjonowani zawodnicy, jak i amatorzy. Na płytę lotniska w Mielcu przybędą kierowcy z całej Polski – zarówno z najszybszymi seryjnymi wozami (takimi jak m.in. Lamborghini, Nissan GT-R czy Ford Mustang GT), jak i stuningowanymi maszynami (typu Promod) o mocy ponad 1500 KM. Wiele z nich zostanie wyposażona w instalacje suchego nitro (N2O) – będzie to prawdziwy pokaz umiejętności i prędkości.

Dla miłośników motoryzacji przygotowano także zlot unikalnych samochodów w ramach Car Meeting by DriveFest. Dla rodzin z dziećmi dostępna będzie strefa piknikowa oraz atrakcje takie jak dmuchańce, skakańce, darmowe malowanie twarzy i tatuaże. Na miejscu będzie również szeroka oferta gastronomiczna serwowana przez food trucki. Dla spragnionych pobliskich krajobrazów, lotnisko w Mielcu przygotowało loty widokowe śmigłowcem.

Koszty uczestnictwa kształtują się następująco: dla zawodników na 1/4 mili opłata wynosi 200 zł w przedsprzedaży (do 15 lipca 2024) oraz 250 zł na bramie. Widzowie wydarzenia zapłacą 40 zł za osobę, a dzieci do lat 8 i wystawcy na zlot wejdą gratis.

Zgłoszenia na wyścigi oraz zlot można dokonać przez stronę internetową: https://fastvag.club/my-vehicles dla wyścigów, zaś dla zlotu CarMeeting by DriveFest za pomocą maila hello@fastvag.club.

Wstęp to 40 zł. Zakup biletów dla widzów możliwy jest na stronie internetowej:

https://fastvag.club/events/f4ab9697-c9b4-44d8-93d6-5f60c9a61057/Mielec-Speedway-2024

Kontakt do organizatora dostępny jest pod numerami: +48 538 370 480 dla zawodników MPWR, +48 603 118 803 dla zawodników amatorów oraz +48 604 395 531 dla organizacji, mediów i sponsorów.

 

***

Kontakt do mediów:

Magda Strzykalska
media@fastvag.club

+48 534 985 366

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Mielec SpeedWay 2024 zakończony! Mamy wyniki i nazwiska najlepszych Biuro prasowe
2024-07-23 | 11:45

Mielec SpeedWay 2024 zakończony! Mamy wyniki i nazwiska najlepszych

  W minioną niedzielę, 21 lipca, w Mielcu odbył się długo wyczekiwany piknik motoryzacyjno-lotniczy, Mielec SpeedWay2024, który przyciągnął tysiące ludzi z całego regionu.
Motoryzacja Średni wiek samochodu w Polsce jest o 3,6 roku większy niż średnia dla UE
2024-07-09 | 01:00

Średni wiek samochodu w Polsce jest o 3,6 roku większy niż średnia dla UE

W tym roku prawdopodobny jest najwyższy od lat import indywidualny używanych samochodów. To często starsze auta – średnio ponad 12-letnie. Średnia wieku samochodu
Motoryzacja Rzeź średnich firm transportowych
2024-07-09 | 01:00

Rzeź średnich firm transportowych

Średnie firmy transportowe, które rozwinęły firmy do kilkunastu pojazdów, teraz wyprzedają park maszynowy. Właściciel, jeżdżąc na 2 auta „ze szwagrem”, ma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.