Mio MiVue 846 samochodowym gadżetem roku 2020
Mio zwycięża w nowej kategorii
Jak podkreśla organizator Mobility Trends branża nowych technologii ciągle się zmienia. Jedna takich zmian dotyczyła w ostatnich latach elektroniki motoryzacyjnej. Do tego segmentu można zaliczyć nawigacje, samochodowe lokalizatory czy wideorejestratory. W zeszłym roku w tej kategorii został nagrodzony Mio MiVue C570, zaś w tym nowy model Mio MiVue 846.
Mio MiVue 846 to urządzenie, które zapewni wysoką jakość nagrań w każdych warunkach pogodowych, nawet tym kierowcom, których cechuje szybka i dynamiczna jazda. Pozwala na to: wysokiej jakości matryca Sony premium STARVIS™ CMOS, szklane soczewki o przysłonie F:1.8, szerokie kąt widzenia 150° i rejestracji obrazu w 60FPS. Wszystko to sprawia, że nagrania rejestrują nie tylko drogę, ale niemal wszystko co znajduje się na poboczu. Technologia Mio™ Night Vision Pro oraz automatyczne dostrajanie obrazu umożliwiają perfekcyjne nagrywanie trasy nawet przy niewielkiej wiązce światła padającej na soczewki. Czyni to z Mio MiVue 846 idealnego partnera każdej podróży. Producent wyposażył urządzenie w wiele rozwiązań, które mają ułatwić komfort jazdy oraz monitoring pojazdu, kiedy nas w nim nie ma. Nie można zapomnieć również o wbudowanym module WiFi, który umożliwia bieżącą aktualizację oprogramowania i baz fotoradarów.
Oprócz wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazy fotoradarów urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Dzięki niej Mio MiVue 846 pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku. Ważnym wsparciem dla kierowcy jest system wspomagania kierowcy ADAS oraz tryb parkingowy, który w tym modelu występuje w formie pasywnej oraz aktywnej po podłączeniu kamery tylnej wraz z urządzeniem Smartbox.
- Wyróżnienie Mio MiVue 846 jest dla nas niezwykle ważne. Nie tylko dlatego, że statuetka „Złoty Bell” w tej kategorii dzięki głosom internautów trafiła do nas drugi raz. Jest to potwierdzenie, że warto stawiać na jakość wykonania i innowacyjność.. Coraz częściej decydujemy się przeznaczyć większy budżet na sprżet, który wyróżnia jakość wykonania oraz parametry techniczne - podkreśla Łukasz Tetkowski Marketing Manager MiTAC CEU & DACH Europe.
Decydowali konsumenci
O miano najlepszych w branży nowych technologii walczyły produkty i usługi w 24 kategoriach. W 18 z nich decydujący głos mieli Internauci, którzy od 15 lutego do 15 marca br. mogli oddawać głosy w ankiecie znajdującej się na www.mobilitytrends.pl. Wśród 18 kategorii konsumenci mogli wybierać między innymi najlepszy smartfon, laptop czy najlepszy gadżet samochodowy w roku 2020. W pozostałym 6 kategoriach decydujący głos mieli eksperci ze świata biznesu oraz mediów, którzy od lat są związani rynkiem mobile.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.