Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu!
Już 25 sierpnia na lotnisku w Toruniu odbędzie się oficjalna 4. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG i Polski Związek Motorowy, ponownie zgromadzi najszybsze i najmocniejsze auta regionu.
Już niebawem licencjonowani kierowcy wyścigowi zmierzą się w legalnych wyścigach na ¼ mili. Oprócz rywalizacji profesjonalistów pod rangą Mistrzostw Polski współorganizowanych przez PZM, na toruńskim lotnisku odbędą się także wyścigi amatorów – będzie to doskonała okazja do zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności na torze. Organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę wydarzenia, spotykaną na największych imprezach motorsportowych na świecie: aparaturę mierzącą, czujniki, a także sędziów i kontrolerów.
– Tym razem zawitamy z dawką sportowych emocji do Torunia! W ostatniej edycji, którą organizowaliśmy w Mielcu, udział wzięło niemal 80 najszybszych aut, w tym 1400-konny Chevrolet Monte Carlo, 1500-konny Pontiac Firebird czy 1500-konne Audi S5. W strefie zlotowej pojawiło się także niemal 200 lśniących fur, które przyciągnęły tysiące widzów. Bliżej terminu podamy cały rozkład wydarzenia i atrakcje dla rodzin z dziećmi, jednak już dziś zapraszamy na te wyjątkowe święto wyścigowe– mówił Paweł Majdański, organizator Fast VAG Toruń Speedway 2024.
Dla widzów mamy również świetną informację – w tym samym czasie odbędzie się strefa pokazowa ze zlotem samochodowym, a także rodzinny piknik. Będzie strefa gastronomiczna, strefa wystawców z DJ-em, strefa dmuchańców oraz zabawa z animatorami. Organizatorzy szykują też niespodzianki, które zostaną przedstawione szerzej bliżej terminu.
- Data: 25 sierpnia 2024
- Miejsce: Lotnisko w Toruniu
Plan dnia:
- 08:00 – Otwarcie bram dla zawodników i wystawców
- 10:00 – Otwarcie bram dla widzów
- 10:00 – 14:45 – Wolne przejazdy na 1/4 mili
- 10:00 – 18:00 – Zlot samochodowy
- 15:00 – 15:45 – Półfinały i finały Mistrzostw Polski
- 16:00 – 16:45 – Półfinały i finały amatorów
- 17:00 – Rozdanie nagród
- 17:30 – 18:00 – Zakończenie imprezy
Zgłoszenia kierowców na wyścigi oraz bilety do nabycia na
https://fastvag.club/events/9844a1c1-68c6-4eb6-ac2c-ee524138e461/Torun-Speedway-2024
Zgłoszenia aut na zlot samochodowy prosimy podsyłam na hello@fastvag.club – dołączając krótki opis auta, zdjęcie, nr rejestracyjny oraz imię i nazwisko kierowcy.
***
Kontakt do mediów:
Magda Strzykalska
PR Manager
media@fastvag.club
+48 534 985 366

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.