Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu!
Już 25 sierpnia na lotnisku w Toruniu odbędzie się oficjalna 4. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG i Polski Związek Motorowy, ponownie zgromadzi najszybsze i najmocniejsze auta regionu.
Już niebawem licencjonowani kierowcy wyścigowi zmierzą się w legalnych wyścigach na ¼ mili. Oprócz rywalizacji profesjonalistów pod rangą Mistrzostw Polski współorganizowanych przez PZM, na toruńskim lotnisku odbędą się także wyścigi amatorów – będzie to doskonała okazja do zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności na torze. Organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę wydarzenia, spotykaną na największych imprezach motorsportowych na świecie: aparaturę mierzącą, czujniki, a także sędziów i kontrolerów.
– Tym razem zawitamy z dawką sportowych emocji do Torunia! W ostatniej edycji, którą organizowaliśmy w Mielcu, udział wzięło niemal 80 najszybszych aut, w tym 1400-konny Chevrolet Monte Carlo, 1500-konny Pontiac Firebird czy 1500-konne Audi S5. W strefie zlotowej pojawiło się także niemal 200 lśniących fur, które przyciągnęły tysiące widzów. Bliżej terminu podamy cały rozkład wydarzenia i atrakcje dla rodzin z dziećmi, jednak już dziś zapraszamy na te wyjątkowe święto wyścigowe– mówił Paweł Majdański, organizator Fast VAG Toruń Speedway 2024.
Dla widzów mamy również świetną informację – w tym samym czasie odbędzie się strefa pokazowa ze zlotem samochodowym, a także rodzinny piknik. Będzie strefa gastronomiczna, strefa wystawców z DJ-em, strefa dmuchańców oraz zabawa z animatorami. Organizatorzy szykują też niespodzianki, które zostaną przedstawione szerzej bliżej terminu.
- Data: 25 sierpnia 2024
- Miejsce: Lotnisko w Toruniu
Plan dnia:
- 08:00 – Otwarcie bram dla zawodników i wystawców
- 10:00 – Otwarcie bram dla widzów
- 10:00 – 14:45 – Wolne przejazdy na 1/4 mili
- 10:00 – 18:00 – Zlot samochodowy
- 15:00 – 15:45 – Półfinały i finały Mistrzostw Polski
- 16:00 – 16:45 – Półfinały i finały amatorów
- 17:00 – Rozdanie nagród
- 17:30 – 18:00 – Zakończenie imprezy
Zgłoszenia kierowców na wyścigi oraz bilety do nabycia na
https://fastvag.club/events/9844a1c1-68c6-4eb6-ac2c-ee524138e461/Torun-Speedway-2024
Zgłoszenia aut na zlot samochodowy prosimy podsyłam na hello@fastvag.club – dołączając krótki opis auta, zdjęcie, nr rejestracyjny oraz imię i nazwisko kierowcy.
***
Kontakt do mediów:
Magda Strzykalska
PR Manager
media@fastvag.club
+48 534 985 366

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.