MotoPomocni przeszkolą kierowców motocykli w CH Osowa
Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
W najbliższy piątek 26 czerwca, na parkingu CH Osowa odbędzie się szkolenie z jazdy precyzyjnej, miejskiej, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy techniki jazdy motocyklem z grupy MotoPomocni.
Kampania społeczna MotoPomocni.pl została uruchomiona w marcu 2013 roku – organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Edukacji Permanentnej. Aktualnie jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które zmienia sytuację na polskich drogach, organizując szkolenia w różnych miejscach kraju. Dzięki temu są one bardziej dostępne dla motocyklistów, którzy mogą poprawić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów.
„Nasz zespół zasila kilkudziesięciu najlepszych ekspertów w Polsce – instruktorów i trenerów, rozlokowanych na terenie całej Polski. Organizujemy szkolenia pierwszej pomocy w wypadkach, ratownictwa drogowego, doskonalenia stylu jazdy i podobnych zagadnień. Od lat przyświeca nam jeden cel: propagowanie kultury na drodze oraz poprawienie jakości bezpiecznej jazdy kierowców.” – komentuje prezes stowarzyszenia, Mariusz Tiahnybok.
Gymkhana – japoński sport a bezpieczna jazda
Podczas spotkania motocykliści z Trójmiasta i okolic wezmą udział w szkoleniu z doskonalenia techniki bezpiecznej jazdy motocyklem – będzie to jazda precyzyjna, przydatna podczas przemieszczania się i nabrania pewności w manewrowaniu pojazdem w mieście oraz jazdy na wyznaczonym torze.
Podstawą szkolenia są techniki Gymkhany – jest to rodzaj sportu pochodzącego z Japonii, polegającego na precyzyjnym przejechaniu wytyczonej pachołkami trasy z licznymi nawrotami i ciasnymi zakrętami. O ile podczas zawodów liczy się również czas przejazdu, tak na szkoleniu znaczenie ma precyzja. Dzięki szkoleniu znacząco wzrastają umiejętności panowania nad motocyklem – szczególnie w ruchu miejskim.
Bezpieczeństwo na ulicach Trójmiasta
„Z uwagi na bliskość obwodnicy Trójmiasta, szczególnie w okresie letnim, zauważamy wiele wypadków motocyklowych i brawurę kierowców. Cieszymy się, że MotoPomocni zorganizują szkolenie w naszym Centrum, dzięki któremu zwiększy się bezpieczeństwo na drodze, a także podniosą się umiejętności kierowców motocykli w Trójmieście. Dzięki wykwalifikowanej kadrze z pewnością będzie to możliwe. Życzymy sobie i mieszkańcom więcej takich szkoleń w Trójmieście” – komentuje dyrektor CH Osowa, Aleksandra Słowińska.
Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach po maksymalnie w 6 osób na jednego instruktora każda (zgodnie z aktualnymi wytycznymi). Pierwsza grupa rozpocznie o 10.00 i skończy o 14.00, druga grupa weźmie udział w szkoleniu od 16.30 do 20.30.
Szkolenie będzie można obejrzeć z bezpiecznej odległości. W przerwach pomiędzy zajęciami będzie można porozmawiać z instruktorami prowadzącymi. Podczas trwania wszystkich aktywności będą zachowane wszystkie środki bezpieczeństwa, zarówno wobec kursantów, jak i widzów.
Miejsca na szkolenie rozeszły się bardzo szybko – pozostało ich niewiele. Aby dowiedzieć się w której grupie są jeszcze wolne wakaty, należy skontaktować się z MotoPomocni pod adresem: szkolajazdy@motopomocni.pl bądź telefonicznie +48 532 504 481.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.