Komunikaty PR

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy się wybrać w podróż z bagażnikiem rowerowym

2022-03-20  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania PR Tekst ( 0.01 MB )

Zima powoli odpuszcza, lada chwila w kalendarzu pojawi się wiosna. Dlatego warto sobie przypomnieć, jak wygląda bezpieczna podróż z bagażnikiem rowerowym na hak.
 

Jazda rowerem zdecydowanie zwiększa naszą mobilność, jednak zdarza się, że trasy, które chcemy zobaczyć znajdują się poza naszymi możliwościami z perspektywy siodełka rowerowego. Wtedy do gry wchodzi bagażnik rowerowy. Steinhof ma w swojej ofercie dobrze znany bagażnik przeznaczony do przewozu rowerów, który mocuje się na hak holowniczy. Wskazujemy na główne zalety tego rozwiązania i przypominamy podstawowe aspekty związanie z bezpieczeństwem transportu rowerów.
 

Sprawdź wszystkie akcesoria bagażnika przed jego montażem

Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy to bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim przez umieszczenie jednośladów za pojazdem ograniczamy opory powietrza, co ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa. Po drugie utrzymujemy funkcjonalność samochodu, ponieważ możemy wjechać na parkingi podziemne, czy promy bez obaw o rowery pozostawione na dachu auta. Po trzecie zyskujemy dodatkową przestrzeń w bagażniku lub na dachu na inny bagażnik dachowy, jeśli potrzebujemy przewieźć więcej rzeczy.
 

Bagażniki rowerowe Veturo to łatwe w montażu i stabilne konstrukcje, do których oferujemy części zamienne, więc jeśli przy starcie sezonu pojawią się jakieś braki w wyposażeniu z łatwością można je uzupełnić. W sprawdzeniu wszystkich części pomocna jest instrukcja obsługi.
 

Zadbaj o prawidłowy montaż rowerów do bagażnika Veturo

Przed podróżą bardzo dobrym pomysłem jest przećwiczenie zakładania i zdejmowania rowerów z bagażnika. Im szybciej nabierzemy wprawy w wykonywaniu tych czynności i wiemy, jakie elementy należy przymocować do bagażnika, żeby rowery zachowały stabilność w transporcie, tym mniej wysiłku i czasu zajmie nam przygotowanie do wyjazdu. Troska o detale w trakcie montażu rowerów do platformy przydaje się w sytuacjach awaryjnych, gdzie podczas gwałtownych manewrów konstrukcja bagażnika musi zdać egzamin.
 

Pamiętaj, że Twoje auto jest cięższe i dłuższe 

Na koniec kilka ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem. Każdy wyjazd na drogę z dodatkowym obciążeniem w postaci jednego lub czterech rowerów oznacza dłuższą drogę hamowania. Jeśli na pokładzie znajdują się pasażerowie wraz z bagażami nasz samochód, może być cięższy nawet o kilkaset kilogramów! Poza tym auto z bagażnikiem rowerowym Veturo jest nieco dłuższe, o czym należy pamiętać przy parkowaniu. W związku z tym, że bagażnik montowany na hak holowniczy przysłania klapę bagażnika, potrzebna jest trzecia tablica rejestracyjna oraz dokładna kontrola oświetlenia bagażnika - mówi Mariusz Fornal z Steinhof.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle Biuro prasowe
2024-04-16 | 12:37

Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle

Wczesna wiosna to idealny moment na przygotowanie do sezonu rowerowego. W dniach 18-20 kwietnia każdy, kto przyjedzie do Elektrowni Powiśle jednośladem, będzie mógł skorzystać z
Motoryzacja Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari
2024-03-29 | 11:00

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła
Motoryzacja Wysokooktanowa majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile
2024-03-28 | 10:40

Wysokooktanowa majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile

Majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile - największe takie wydarzenie motorsportowe i lotnicze w rejonie Już po raz kolejny zapraszamy wszystkich entuzjastów lotnictwa i motoryzacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.