Komunikaty PR

Na co zwracać uwagę, gdy chcemy się wybrać w podróż z bagażnikiem rowerowym

2022-03-20  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania PR Tekst ( 0.01 MB )

Zima powoli odpuszcza, lada chwila w kalendarzu pojawi się wiosna. Dlatego warto sobie przypomnieć, jak wygląda bezpieczna podróż z bagażnikiem rowerowym na hak.
 

Jazda rowerem zdecydowanie zwiększa naszą mobilność, jednak zdarza się, że trasy, które chcemy zobaczyć znajdują się poza naszymi możliwościami z perspektywy siodełka rowerowego. Wtedy do gry wchodzi bagażnik rowerowy. Steinhof ma w swojej ofercie dobrze znany bagażnik przeznaczony do przewozu rowerów, który mocuje się na hak holowniczy. Wskazujemy na główne zalety tego rozwiązania i przypominamy podstawowe aspekty związanie z bezpieczeństwem transportu rowerów.
 

Sprawdź wszystkie akcesoria bagażnika przed jego montażem

Bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy to bardzo wygodne rozwiązanie. Przede wszystkim przez umieszczenie jednośladów za pojazdem ograniczamy opory powietrza, co ma bezpośredni wpływ na zużycie paliwa. Po drugie utrzymujemy funkcjonalność samochodu, ponieważ możemy wjechać na parkingi podziemne, czy promy bez obaw o rowery pozostawione na dachu auta. Po trzecie zyskujemy dodatkową przestrzeń w bagażniku lub na dachu na inny bagażnik dachowy, jeśli potrzebujemy przewieźć więcej rzeczy.
 

Bagażniki rowerowe Veturo to łatwe w montażu i stabilne konstrukcje, do których oferujemy części zamienne, więc jeśli przy starcie sezonu pojawią się jakieś braki w wyposażeniu z łatwością można je uzupełnić. W sprawdzeniu wszystkich części pomocna jest instrukcja obsługi.
 

Zadbaj o prawidłowy montaż rowerów do bagażnika Veturo

Przed podróżą bardzo dobrym pomysłem jest przećwiczenie zakładania i zdejmowania rowerów z bagażnika. Im szybciej nabierzemy wprawy w wykonywaniu tych czynności i wiemy, jakie elementy należy przymocować do bagażnika, żeby rowery zachowały stabilność w transporcie, tym mniej wysiłku i czasu zajmie nam przygotowanie do wyjazdu. Troska o detale w trakcie montażu rowerów do platformy przydaje się w sytuacjach awaryjnych, gdzie podczas gwałtownych manewrów konstrukcja bagażnika musi zdać egzamin.
 

Pamiętaj, że Twoje auto jest cięższe i dłuższe 

Na koniec kilka ważnych informacji związanych z bezpieczeństwem. Każdy wyjazd na drogę z dodatkowym obciążeniem w postaci jednego lub czterech rowerów oznacza dłuższą drogę hamowania. Jeśli na pokładzie znajdują się pasażerowie wraz z bagażami nasz samochód, może być cięższy nawet o kilkaset kilogramów! Poza tym auto z bagażnikiem rowerowym Veturo jest nieco dłuższe, o czym należy pamiętać przy parkowaniu. W związku z tym, że bagażnik montowany na hak holowniczy przysłania klapę bagażnika, potrzebna jest trzecia tablica rejestracyjna oraz dokładna kontrola oświetlenia bagażnika - mówi Mariusz Fornal z Steinhof.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotuj swój jednoślad do wiosny Biuro prasowe
2023-03-27 | 13:45

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Przed pierwszą jazdą motocyklem lub skuterem należy obowiązkowo naładować akumulator, nasmarować łańcuch, oraz napełnić bak. Warto także sprawdzić poziom oleju oraz cieczy w układzie
Motoryzacja Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła
2023-03-23 | 01:00

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Szósta runda tegorocznego sezonu w NASCAR Cup Series, przenosi kierowców najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki na teksański tor drogowy Circuit of The Americas. Samochody
Motoryzacja Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
2023-03-17 | 01:00

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!

Atlanta Motor Speedway to kolejny przystanek na tegorocznej mapie cyklu NASCAR Cup Series. Obiekt, który przed ubiegłym sezonem przeszedł rekonfigurację i stał się trzecim

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.