Komunikaty PR

NASCAR Cup Series intensyfikuje emocje związane z playoffami – kolejne wyścigi n

2023-10-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Walka w fazie Playoff NASCAR Cup Series staje się coraz bardziej intensywna. Kolejne dwa wyścigi przyniosą rozstrzygnięcia w kwestii finałowej ósemki tego sezonu. Kierowcy zmierzą się na ogromnej Talladedze i ciasnym rovalu w Charlotte. Oba wyścigi jak zawsze na żywo w Motowizji.

Zasady fazy playoff w NASCAR Cup Series są jasne. W trakcie dziesięciu wyścigów kierowcy pokonują trzy fazy, gdzie po każdej z nich szanse na mistrzostwo traci czwórka kierowców. Z początkowej szesnastki do finału dociera zatem tylko czterech najlepszych. Aktualnie zawodnicy znajdują się w rundzie, gdzie w walce wciąż jest ich dwunastu. Poprzedni wyścig otworzył tę właśnie rundę i poznaliśmy pierwszego zawodnika, który weźmie udział w tzw. „rundzie ośmiu”.

W minionym tygodniu kierowcy NASCAR Cup Series ścigali się na torze Texas Motor Speedway. W ostatnich latach obiekt w Fort Worth został przebudowany, co nie przypadło do gustu zawodnikom, ale mimo to trzydziesty wyścig tego sezonu zapewnił sporo emocji. Rywalizacja zdominowana była przez Kyle’a Larsona. Kalifornijczyk prowadził przez największą liczbę okrążeń i wyraźnie zaznaczał, że jest najszybszy w tym wyścigu. Popełnił jednak błąd podczas walki z Bubbą Wallacem i w trakcie jednego z restartów wpadł w poślizg i uderzył w bandę. To dało szansę innym, którą wykorzystał William Byron. Samochód z numerem #24 znajdował się na czele tylko podczas ostatnich kilku okrążeń. To jednak pozwoliło Byronowi na zgarnięcie szóstego zwycięstwa w tym roku.

1 października walka przeniesie się na tor Talladega Superspeedway. To największy owal w całym kalendarzu NASCAR Cup Series. Walka na torach tego typu wygląda nieco inaczej. Kierowcy przez cały wyścig jadą w zwartej grupie, a szukanie szansy na progres polega na umiejętnym odnalezieniu się w tym tłoku. Wyścigom w Talladedze towarzyszą nie tylko duże emocje, ale także bardzo często ogromne wypadki zwane  „Big One””. Na superspeedwayach w tego typu zdarzeniach może brać nawet połowa stawki, co czyni rywalizację niezwykle nieprzewidywalną. Pierwszy tegoroczny wyścig na tym obiekcie padł łupem Kyle’a Buscha, który jest teraz pod kreską i musi walczyć o awans do kolejnej fazy.

 „Runda dwunastu”” zostanie zamknięta wyścigiem na rovalu w Charlotte. To specyficzny tor, który łączy w sobie fragmenty klasycznego 1,5-milowego owalu i znajdującego się w jego wnętrzu toru drogowego. Dlatego można uznać, że jest to szósty tor drogowy w tegorocznym kalendarzu. Będzie to wyścig eliminacyjny, po którym w walce pozostanie już tylko czołowa ósemka. Po nieprzewidywalnej Talladedze wielu kierowców może pozostać w Charlotte bez wyjścia, co na pewno przełoży się na nieprzewidywalność i duże emocje związane z walką o najwyższą stawkę. W trzech poprzednich wyścigach na torach drogowych tylko raz wygrywał kierowca, który wciąż bierze czynny udział w tegorocznych playoffach. Był to William Byron, który dojechał pierwszy w Watkins Glen.

Nadchodzące wyścigi NASCAR Cup Series skomentują jak zawsze Michał Budziak i Szymon Tworz. W trakcie rywalizacji na Talladedze w kabinie komentatorskiej pojawi się także gość. Będzie nim była polska zawodniczka Formuły 2, Star Mazda i innych serii wyścigowych - Natalia Kowalska.

 

Wyścig w Talladedze już 1 października na żywo na antenie Motowizji o godzinie 20:00. Rywalizacja w Charlotte tydzień później, 8 października również od godziny 20:00.

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

 

  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway - transmisja wyścigu – niedziela, 1 października, godz. 20:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Charlotte Motor Speedway - Roval - transmisja wyścigu – niedziela, 8 października, godz. 20:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 15 października, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Homestead - Miami Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 22 października, godz. 20:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 29 października, godz. 19:00

 

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

 

  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 3 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Charlotte Motor Speedway - Roval - podsumowanie wyścigu – wtorek, 10 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Las Vegas Motor Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 17 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Homestead - Miami Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 24 października, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 31 października, godz. 22:20

 

 

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander „Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA – pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.

Prawo

Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.