Nieprofesjonalny montaż haków holowniczych - co może się stać? Poradnik Steinhof
Przy zakupie haka holowniczego mamy dowolność związaną z tym, kto podejmuje się jego montażu w konkretnym pojeździe. Steinhof nie narzuca miejsca montażu swoich haków holowniczych, ponieważ sprzedają się one w różnych miejscach na świecie. Jednak nieprofesjonalny montaż tego elementu wyposażenia dodatkowego może skończyć się w bardzo groźny sposób.
Nieprawidłowe dopasowanie
Pierwszym i najważniejszym aspektem nieprofesjonalnego montażu haka holowniczego, jest jego nieprawidłowe dopasowanie do pojazdu. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w zakresie mechanicznym, trzeba rozeznać się, czy konkretne auto jest przystosowane do zamontowania haka holowniczego. Jeśli na tym etapie popełnimy błąd, każda kolejna czynności pogorszy tylko sprawę
Zły demontaż elementów w tylnej części nadwozia
Chociaż haki holownicze mają dołączaną instrukcję montażu, bez podstawowego doświadczenia mechanicznego można popełnić kilka błędów. Po pierwsze uszkodzenie mocowań zderzaka przy jego odkręcaniu, po drugie brak odkręcenia elementów konstrukcyjnych, które muszą zrobić miejsce dla belki z hakiem holowniczym. W dalszej części montażu haka holowniczego istotne jest także właściwie podłączenie wiązki elektrycznej.
Nieprofesjonalny montaż wiązki elektrycznej
Bezpieczeństwo na jezdni wymaga tego, żeby po zaczepieniu przyczepy lub platformy rowerowej Veturo na hak holowniczy i podpięciu wtyczki do gniazda działało oświetlenie w bagażniku rowerowym i w przyczepie. Dobrze jest, jeśli specjalnie zaprojektowany moduł dezaktywuje również działanie tylnych czujników parkowania na czas korzystania z haka holowniczego.
Nieprofesjonalny montaż haka holowniczego jest ściśle związany z błędami przy przeprowadzaniu i podłączaniu wiązki elektrycznej. Wtedy oświetlenie przyczepy lub bagażnika rowerowego działa nieprawidłowo lub jest w ogóle nieaktywne.
Kłopoty z legalizacją haka holowniczego
Po zamontowaniu haka holowniczego musimy udać się do Stacji Kontroli Pojazdów, żeby diagnosta mógł ocenić profesjonalizm montażu nowego elementu wyposażenia. Jeśli w trakcie oględzin pojawią się nieprawidłowości, nie otrzymamy zaświadczenia potrzebnego do wbicia w dowód rejestracyjny pojazdu haka holowniczego.
Nieprofesjonalny montaż haka holowniczego wiąże się z różnymi konsekwencjami. Elementy konstrukcyjne haka zamontowane niewłaściwe mogą oderwać się w trakcie użytkowania. Przyczepa bez kontroli poruszająca się po jezdni lub oderwanie się platformy rowerowej z jednośladami w trakcie jazdy, mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii na drodze. Dlatego dla bezpieczeństwa swojego i innych rekomendujemy doliczyć do budżetu przeznaczonego na zakup haka holowniczego także cenę profesjonalnego montażu tego akcesorium w takich miejscach, jak serwis Steinhof.”
mówi Mariusz Fornal z działu technicznego Steinhof.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.