Nittera rozwija strategię wirtualnych wyścigów
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Od czasu uruchomienia pierwszego wirtualnego wyścigu Esports Cup w 2022 roku, firma Niterra związana jest z ekscytującym światem SimRacing. Po kolejnych dwóch mistrzostwach w regionie EMEA zaangażowanie firmy w tę nową gałąź wirtualnych sportów motorowych rośnie, podobnie jak popularność wśród biorących udział oraz obserwujących to wydarzenie.
Jako globalny specjalista w dziedzinie zapłonu i elektroniki pojazdowej, Nittera ma wieloletnie doświadczenie we wspieraniu wyścigów samochodowych w wielu różnych dyscyplinach, w tym w Formule 1 i serii wyścigów World Superbike. Naturalną konsekwencją jest więc zaangażowanie firmy w szybko rozwijającą się dyscyplinę wirtualnych wyścigów. Wraz z iRacing - platformą sportową nr 1 na świecie od 2022 roku Nittera realizuje projekt Esports Cup, podczas którego zawodnicy mogą cieszyć realistycznym prowadzeniem samochodów wyścigowych i szczegółowymi, laserowo skanowanymi torami z całej Europy. Zdaniem uczestników jak w każdym innym sporcie motorowym, sukces zależy od czegoś więcej niż tylko od prędkości - przede wszystkim od zdolności kierowcy do planowania z wyprzedzeniem i oszczędzania zasobów, aby wyprzedzić konkurencję.
Znaczenie strategii w wyścigach SimRacing
SimRacing to sport przystępny dla większości ludzi. Uczestnicy mogą zacząć od dobrego połączenia internetowego, monitora, kierownicy, pedałów, stojaka wyścigowego dla profesjonalistów i oprogramowania wyścigowego. I chociaż można „zajechać daleko”, nie wydając fortuny na sprzęt, większość ekspertów zgadza się, że kluczem do sukcesu jest strategia wyścigowa i sposób, w jaki kierowcy podchodzą do każdego wyścigu. Tak uważają także Lucas Müller i Leo Krippner z zespołu Dörr Esports, który jest częścią tradycyjnego zespołu wyścigowego Dörr Motorsports. Zalecają oni zawodnikom, aby zacząć od spojrzenia na tabelę wyników, gdzie aktywność znacznie wzrasta w ostatnich dniach przed wyścigiem. Po uzyskaniu kwalifikacji nadchodzi czas na zaplanowanie wyścigu. To rodzi pytanie - czy planować z wyprzedzeniem, czy też opracowywać strategię podczas wyścigu? Obaj eksperci stwierdzili, że należy wziąć pod uwagę obydwa aspekty. Na przykład przed rozpoczęciem wyścigu należy zwrócić uwagę na rodzaj zawodów i obowiązujące przepisy, ale sposób jazdy podczas wyścigu może zależeć od wielu czynników na torze, takich jak np. pit stopy i liczba samochodów otaczających zawodników.
Podobnie jak w realnym świecie sportów motorowych, zdarzają się indywidualni kierowcy, ale większość zawodników należy do zespołów. Daje to oczywiste korzyści, szczególnie w zakresie planowania wyścigów. Członkowie zespołu mogą komunikować się ze sobą za pośrednictwem Discord/Teamspeak, aby opracowywać skuteczne strategie wsparcia, takie jak pozwalanie szybszym zawodnikom na wyprzedzanie wolniejszych członków grupy i wykorzystywanie ich cennych poślizgów, aby umożliwić innym pomyślne zakwalifikowanie się.
Jak podkreślają Lucas i Leo, członkowie zespołu SimRacing często są bardziej pomocni dla siebie niż w prawdziwych sportach motorowych i chętnie dzielą się niezbędnym wsparciem podczas przygotowania się do wyścigów oraz testowania różnych parametrów i scenariuszy. Ponadto mogą oni korzystać z cennego wsparcia inżynieryjnego i porad ekspertów od sportów motorowych, którzy często służą pomocą przy podejmowaniu kluczowych decyzji wyścigowych. „Analizujemy na przykład różne scenariusze pit stopów i konsultujemy się z inżynierami, którzy dysponują narzędziami i wiedzą z prawdziwych wyścigów długodystansowych” - mówi Lucas Müller. Rosnąca popularność tego sportu znajduje odzwierciedlenie w liczbie zespołów SimRacing, które obecnie obejmują Team Redline, Williams Esports, BS+Competition, Apex Racing Team i Dörr Esports Lucasa i Leo. Ponieważ w grę wchodzą duże nagrody pieniężne, SimRacing ma już nawet stewardów i dyrektorów wyścigów, którzy monitorują zawody i zapewniają przestrzeganie zasad.
And the winner is...
Trudno było znaleźć bardziej ekscytujące zakończenie jakichkolwiek zawodów sportowych niż to, którego fani doświadczyli 5 kwietnia tego roku podczas finałowego wyścigu 2024 NGK & NTK Esports Cup. Finał rozgrywany był na wirtualnym torze Nürburgring w Niemczech i dosłownie przez cały czas trzymał obserwujących w napięciu, a Daniel Muth z Nürburgring Esports, Nikolas Nolde z Impulse Racing, Vince Peeters z Visceral Esports i Alexander Thiebe z Urano Esports utworzyli silną grupę liderów na początku wyścigu w walce o pierwsze miejsce na legendarnym torze. Mając między sobą zaledwie centymetr odległości, grupa wykonała wspólny pit stop na szóstym okrążeniu. Alexander, który startował z pole position, spadł, pozostawiając pozostałą trójkę na polu walki. Na ostatniej prostej zbliżającej się do flagi w szachownicę, Daniel dał ostatni podmuch swojemu wyścigowi i całej rywalizacji, wykorzystując strumień powietrza Níkolasa, aby wskoczyć na górę stawki, gdzie udało mu się powstrzymać rywali i wygrać sensacyjny wyścig. „To były fantastyczne zawody i podobała mi się każda minuta. Momentami nie wiadomo było, czy Nikolas wyprzedzi mnie na ostatniej prostej. W pewnym momencie jechaliśmy obok siebie, ale udało mi się go powstrzymać. Skorzystałem z kilku dobrych wyborów strategicznych, w tym pit stopów i dobrze zaplanowanego ataku na ostatnim okrążeniu. Nie mogę się doczekać, kiedy w przyszłym roku zasiądę za kierownicą, by bronić tytułu” - powiedział Daniel Muth.
Wyścig okazał się hitem na platformach społecznościowych, w tym na YouTube, gdzie zyskał już ponad 43 000 obserwujących, 610 000 wyświetleń i imponujące 13 715 obejrzanych godzin. W sumie przyciągnął aż 30 000 unikalnych widzów. Zarówno uczestnicy, jak i fani z pewnością nie mogą się już doczekać co przyniesie nadchodzący rok. Po trzech udanych wydarzeniach Esports Cup firma Niterra z pewnością uwzględni SimRacing wśród portfolio sponsorowanych sportów motorowych na kolejny sezon.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.