Otwarcie pierwszej obwodnicy w Grodzisku Mazowieckim
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
W sobotę, 4 lutego 2023 roku, odbędzie się otwarcie pierwszej Obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Z tej okazji zaplanowano uroczystość dla wszystkich mieszkańców gminy, a także wszelkich osób zaangażowanych w to wydarzenie.
O godzinie 14:00 pomiędzy skrzyżowaniami Kraśnicza Wola i Chlebnia, odbędą się dwa Rekordy Polski! Z okazji otwarcia tej długo wyczekiwanej przez wszystkich mieszkańców inwestycji, wszyscy przybyli będą mogli uczestniczyć w oficjalnym otwarciu drogi poprzez trzymanie oraz przecinanie wstęgi.
Tego dnia odbędzie się Rekord Polski na najwięcej osób trzymających wstęgę oraz Rekord Polski na najwięcej osób przecinających wstęgę! Rekord na trzymanie wstęgi został ustanowiony w 2017 roku, a aby go pobić potrzeba przynajmniej 1656 osób!
Poza biciem rekordów, na uczestników czekać będzie część artystyczna, konkursy z wiedzy o Grodzisku oraz poczęstunek.
więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/rekord-polski-w-przecinaniu-wstegi-w-grodzisku-mazowieckim/
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.