Parkowanie z TiPark – Jak cenna może być informacja?
Informacja coraz częściej staje się dobrem materialnym i ten trend nie omija branży parkingowej. Strefy parkingowe w centrach miast kurczą się z każdym rokiem, nic więc dziwnego, że wolna przestrzeń do zaparkowania samochodu zyskuje na wartości, a co za tym idzie także jego wymiana. Użytkownicy aplikacji TiPark coraz chętniej płacą za udzielenie informacji o wolnym miejscu parkingowym.
Jak uzyskać informacje o wolnym miejscu parkingowym?
Wystarczy regularnie korzystać z TiPark. Poprzez aplikację można wysyłać powiadomienie do osób z okolicy z prośbą o zaznaczanie na mapie wolnego miejsca lub swojej pozycji przed odjazdem. Użytkownicy szukający miejsca parkingowego często zostawiają napiwek po dotarciu na wolne miejsce.
Innym sposobem jest rezerwacja miejsca parkingowego. Na mapie dostępnej w aplikacji można znaleźć kierowców, którzy mają zamiar wyjechać z miejsca parkingowego i mogą je bezpośrednio udostępnić za drobną opłatą. W tym układzie opłaty dokonuje się przed wymianą miejsca.
Czym jest TiPark i gdzie go znaleźć?
To mobilna aplikacja, której użytkownicy zaznaczają na mapie wolne miejsca parkingowe oraz wymieniają się miejscami na ulicach i parkingach. Dzięki TiPark można łatwiej parkować w całej Polsce, ale to rozwiązanie największą popularnością cieszy się w Warszawie i Krakowie. Aby zacząć korzystać z aplikacji TiPark wystarczy ją zainstalować za pośrednictwem sklepów Google Play i App Store. Dzięki użytkowaniu aplikacji można szybko stać się częścią społeczności TiPark.

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.