Parkowanie z TiPark – Jak cenna może być informacja?
Informacja coraz częściej staje się dobrem materialnym i ten trend nie omija branży parkingowej. Strefy parkingowe w centrach miast kurczą się z każdym rokiem, nic więc dziwnego, że wolna przestrzeń do zaparkowania samochodu zyskuje na wartości, a co za tym idzie także jego wymiana. Użytkownicy aplikacji TiPark coraz chętniej płacą za udzielenie informacji o wolnym miejscu parkingowym.
Jak uzyskać informacje o wolnym miejscu parkingowym?
Wystarczy regularnie korzystać z TiPark. Poprzez aplikację można wysyłać powiadomienie do osób z okolicy z prośbą o zaznaczanie na mapie wolnego miejsca lub swojej pozycji przed odjazdem. Użytkownicy szukający miejsca parkingowego często zostawiają napiwek po dotarciu na wolne miejsce.
Innym sposobem jest rezerwacja miejsca parkingowego. Na mapie dostępnej w aplikacji można znaleźć kierowców, którzy mają zamiar wyjechać z miejsca parkingowego i mogą je bezpośrednio udostępnić za drobną opłatą. W tym układzie opłaty dokonuje się przed wymianą miejsca.
Czym jest TiPark i gdzie go znaleźć?
To mobilna aplikacja, której użytkownicy zaznaczają na mapie wolne miejsca parkingowe oraz wymieniają się miejscami na ulicach i parkingach. Dzięki TiPark można łatwiej parkować w całej Polsce, ale to rozwiązanie największą popularnością cieszy się w Warszawie i Krakowie. Aby zacząć korzystać z aplikacji TiPark wystarczy ją zainstalować za pośrednictwem sklepów Google Play i App Store. Dzięki użytkowaniu aplikacji można szybko stać się częścią społeczności TiPark.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.