Podczas V Charytatywnego Rajdu Koguta będą ustanawiać Rekord Polski
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Już 3 czerwca 2021 roku o godzinie 12:30 z Oławy wystartuje V Charytatywny Rajd Koguta, podczas którego odbędzie się oficjalna próba ustanowienia Rekordu Polski na największą paradę aut zabytkowych. Nie zabraknie emocji i dobrej zabawy, a to wszystko w towarzystwie pięknych klasyków motoryzacji sprzed lat.
Charytatywny Rajd Koguta połączony z ustanawianiem Rekordu Polski to wielkie wyzwanie dla każdej z załóg. Każda załoga musi stawić czoła przygotowaniom technicznym, logistycznym no i będzie musiała się zmierzyć z trasą. Trasą z górami, dolinami i przeszkodami. Trasą pełną awarii, wyzwań i niezaplanowanych zdarzeń, które będą tworzyć kolejne, niezapomniane wrażenia. Organizacja takiego wydarzenia a to duże przedsięwzięcie i zaangażowanie wielu osób.
Wydarzenie ma charakter charytatywny, a to oznacza, że wszystkie zebrane pieniądze przez uczestników trafią do osób potrzebujących.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/event/v-charytatywny-rajd-koguta/
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.