Podziel się miejscem parkingowym na Święta
Święta Bożego Narodzenia to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wszyscy kierowcy starają się dojechać na czas po zakupy i prezenty. Problem zagęszczenia ruchu występuje nie tylko na drogach, ale także na osiedlowych uliczkach i parkingach. Kto z nas nie zastanawia się czy jego kurier zdąży dotrzeć z zamówionymi upominkami, a może właśnie nie ma gdzie zaparkować? Podczas tych Świąt możemy pomóc bliskim i innym znaleźć miejsca parkingowe i szybciej zaparkować. Jak to zrobić? Wystarczy uruchomić aplikację mobilną TiPark i dołączyć do jej społeczności.
Święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiadomo, że w tym okresie wjazd samochodem do centrum może być dużym wyzwaniem, ale dzięki technologii można dziś uniknąć korków i problemów z parkowaniem. Tak jak samochodowe nawigacyjne GPS pozwalają wybrać najlepszą trasę, tak aplikacja TiPark pozwala na szybsze znalezienie miejsca parkingowego.
Jak szybciej parkować z TiPark?
Wszystko opiera się na społeczności – osoby, które widzą wolne miejsca parkingowe, zaznaczają je na mapie w aplikacji. Kierowcy, którzy korzystają z TiPark mogą dzięki temu szybciej zaparkować i w podziękowaniu przekazać za to napiwek. Można wymieniać się miejscami prywatnymi, zaznaczać wolne miejsca parkingowe w trakcie jazdy lub czekając w domu przy oknie na kuriera z prezentami, przyjaciół czy rodzinę.
Z aplikacji TiPark korzysta już kilka tysięcy kierowców w Warszawie i Krakowie. Aplikacja działa w całej Polsce. Podarujmy sobie trochę więcej czasu i pomóżmy wszystkim spóźnionym kierowcom szybciej zaparkować w te Święta.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.