Komunikaty PR

Polska premiera pierwszej terenowej hulajnogi Red Bull Racing z zasięgiem 50 km

2023-07-05  |  16:20

Popularność hulajnóg elektrycznych od kilku lat nie spada. Liczba pojazdów na wynajem wzrosła o 65 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Według prognoz wartość globalnego rynku hulajnóg elektrycznych może wzrosnąć w tym roku o 14 proc. W polskim internecie odnotowano o nich w przeciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 120 tys. wzmianek z zasięgiem ponad 125 mln. Swoją premierę na polskim rynku ma pierwsza elektryczna hulajnoga terenowa od Red Bull Racing – model TEN TURBO. Pojazd ma mocny silnik 500 W, 10-calowe koła oraz akumulator 12 Ah, który pozwala na przejechanie dystansu do 50 km. Polskim dystrybutorem hulajnóg elektrycznych Red Bull Racing jest firma 4cv.

 

Wzrost o 65 proc. liczby hulajnóg elektrycznych na wynajem w polskich miastach

Hulajnogi elektryczne nie tracą na popularności, a lato to okres, kiedy na polskich ulicach widuje się je najczęściej. Z danych wynika, że w marcu br. polski sharing hulajnóg elektrycznych obejmował już 73,5 tys. pojazdów w 122 polskich miejscowościach. Dla porównania w marcu 2022 było to 44,8 tys. hulajnóg w 89 miejscowościach. Dane wskazują, że globalny rynek elektrycznych hulajnóg, który wyceniono na około 34,18 mld dolarów w 2022 roku, według oczekiwań wzrośnie w 2023 roku nawet o 14 proc., osiągając wartość 38,94 mld dolarów. 

 

Ponad 120 tys. wypowiedzi internautów o hulajnogach elektrycznych w ostatnim roku 

Z analizy SentiOne* wynika, że w ciągu ostatniego roku w internecie na temat hulajnóg elektrycznych odnotowano ponad 120 tys. wypowiedzi, które osiągnęły ponad 125 mln zasięgu. Najwięcej w tym okresie odnotowano wypowiedzi w lipcu 2022 roku – niemal 42 tys. wypowiedzi z ponad 44 mln zasięgiem, podczas gdy w lipcu 2021 roku hasło to odnotowało blisko 17 tys. wzmianek z zasięgiem 20 mln, co oznacza ponad dwukrotny wzrost. Najchętniej polscy internauci dyskutowali o hulajnogach elektrycznych na Facebooku – ponad połowa (68 tys.) rozmów miała tam swoje miejsce, a wpisy użytkowników osiągnęły blisko 46 mln zasięgu. Ponad 73 proc. wypowiedzi należało do mężczyzn, a najczęściej pojawiające się hasła w kontekście elektrycznych hulajnóg to prędkość, modele czy przepisy. 

 

Zasięg 50 km na jednym ładowaniu i bardzo mocny silnik

Hulajnoga Red Bull Racing TEN TURBO posiada bardzo mocny silnik 500 W oraz 10-calowe, pompowane koła. Akumulator o pojemności 12 Ah pozwala na przejechanie nawet do 50 km na jednym ładowaniu, które trwa 7-8 godzin. Bezpieczeństwo użytkowania pojazdu podnosi wyposażenie w dwa hamulce – przedni elektryczny oraz tylny tarczowy. Terenowego charakteru dodaje hulajnodze amortyzacja. Red Bull Racing TEN TURBO posiada także tempomat, przednie oraz tylne oświetlenie LED oraz wyświetlacz. Funkcjonalność pojazdu gwarantuje szybki układ składania, rozkładana stopka, sygnał dźwiękowy oraz 

 

Sytem odzyskiwania energii

Red Bull Racing TEN TURBO posiada system Kinetic Energy Recovery System (KERS). Jego zadaniem jest przechwytywanie wytracanej podczas hamowania energii kinetycznej oraz zamiana jej w energię elektryczną. Zebrana energia wędruje do akumulatora, gdzie jest magazynowana. Umieszczony na kierownicy specjalny przycisk umożliwia uwolnienie nagromadzonej energii i tym samym dodanie pojazdowi dodatkowej mocy. System KERS został zastosowany po raz pierwszy w 2009 roku w Formule 1.

 

Urządzenie wykonane jest z aluminium i waży 18 kg, a maksymalna wysokość kierownicy to 119 cm. Hulajnoga elektryczna Red Bull Racing TEN TURBO w charakterystycznej dla marki znanej z wyścigów F1 granatowo-czerwonej kolorystyce jest dostępna w Media Expert oraz RTV Euro AGD w cenie 3 499 zł.


 

* Analiza SentiOne obejmowała wypowiedzi internautów z okresu 1.07.2022-30.06.2023 r.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW Biuro prasowe
2024-04-24 | 20:00

Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW

Pilskie lotnisko przygotowuje się na kolejną niezwykłą majówkę! AIR MOTO SHOW 2024, największe w Wielkopolsce wydarzenie motorsportowe i lotnicze, zaprasza wszystkich
Motoryzacja Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle
2024-04-16 | 12:37

Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle

Wczesna wiosna to idealny moment na przygotowanie do sezonu rowerowego. W dniach 18-20 kwietnia każdy, kto przyjedzie do Elektrowni Powiśle jednośladem, będzie mógł skorzystać z
Motoryzacja Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari
2024-03-29 | 11:00

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.