PONAD 40 ZAŁÓG W SAMOCHODACH KLASY PREMIUM- EXOTIC RAGE W TYCHACH
EXOTIC RAGE to największe wydarzenie motoryzacyjno-lifestylowe w Polsce, organizowane od 13 lat. Luksus, prestiż, tysiące koni mechanicznych, wyjątkowe atrakcje, pyszne jedzenie i wspaniała atmosfera – oto co się wydarzy podczas tegorocznej edycji, która potrwa od 8 do 12 lipca. Uczestnicy będą mieli możliwość przeżycia niesamowitej przygody, podróżując sportowymi samochodami klasy Premium. W poprzednich edycjach można było zobaczyć takie perły motoryzacji jak: McLaren 720s, Lamborghini Aventador SV, Ferrari Portofino, Lamborghini Gallardo LP-560, Maserati MC Cabrio UltimaGTR, AstonMartinDBS, Mercedes SL65 AMG Black Series, Nissan GTR Nismo, Lamborghini URUS, Porsche 911 Turbo S czy Rolls Royce. Uczestnikami każdej edycji są członkowie i partnerzy EXOTIC CAR CLUB, czyli znane osobistości świata, sportu, kultury i biznesu z pasją do motoryzacji.
W piątek 10 lipca Exotic Rage i ponad 40 ekip w najlepszych samochodach klasy Premium zawitają na ulicę Browarową 7 do Browaru Obywatelskiego w Tychach. Całość zostanie zwieńczona pokazem live cooking w wykonaniu Juliena Sechera– uczestnika II edycji Masterchefa.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.