Komunikaty PR

Przez Richmond ku błocie w Bristolu – kolejne wyścigi NASCAR Cup Series

2023-03-31  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Dwa krótkie owale to tory, które w najbliższe weekendy pojawią się w kalendarzu NASCAR Cup Series. W pierwszy weekend kwietnia kierowcy udadzą się do Richmond, gdzie znajduje się obiekt z bogatą historią, a w Święta Wielkanocne ponownie przyjdzie pora na ziemną wersję toru Bristol Motor Speedway - to wszystko na żywo na antenie Motowizji!

Początek sezonu za nami

Pierwsze sześć wyścigów NASCAR Cup Series kierowcy mają już za sobą. Wszystko zaczęło się od trzęsienia ziemi w Daytona Beach na Florydzie, aby potem przerodzić się w piętrzące się emocje na pięciu kolejnych torach. Daytona 500 padła łupem Ricky’ego Stenhouse’a Jr., który urasta do rangi specjalisty od superspeedway’ów. Zwycięstwem w pierwszym wyścigu tego sezonu przełamał serię kilku lat bez zwycięstwa i jednocześnie wygrał trzeci raz w swojej karierze, i drugi w Daytonie. Udaną inaugurację sezonu Stenhouse przekuł w solidną serię, która pozwala mu na wysoką pozycję w klasyfikacji punktowej.

Początek sezonu to prawdziwa dominacja kierowców Chevroleta. Trzy kolejne wyścigi po Daytonie także padły ich łupem. Gdy kierowcy udali się na zachodnie wybrzeże Kyle Busch dał o sobie znać zwycięstwem na Auto Club Speedway. Zwycięstwem potwierdził, że zadomowił się w nowym zespole i zatoczył pełne koło w swojej karierze. Pierwsze zwycięstwo w 2005 roku odniósł bowiem samochodem tej samej marki i dokładnie na tym samym torze. Od tamtej pory Busch wygrywał przynajmniej raz w każdym kolejnym sezonie. Zwycięstwa przez osiemnaście kolejnych lat to nowy rekord NASCAR Cup Series.

Zarówno w Daytonie, jak i w Kalifornii szybcy byli także kierowcy Hendrick Motorsports. W trzecim wyścigu jeden z nich był już nie do zatrzymania, a chodzi tu o Williama Byrona. Najmłodszy z kierowców Hendrick Motorsports zwyciężył w Las Vegas i nie poprzestał na tym. Tydzień później wygrał także w Phoenix. Zespół musiał zmierzyć się jednak z kilkoma problemami. Pierwszym z nich jest brak Chase’a Elliotta. Mistrz NASCAR Cup Series i zarazem najpopularniejszy kierowca w stawce złamał nogę podczas jazdy na snowboardzie. Kontuzja ta wyeliminowała go na jakiś czas - do tej pory data jego ewentualnego powrotu nie jest znana. Dodatkowo władze NASCAR wykryły nieregulaminowo zmodyfikowane części w samochodach zespołu - to pociągnęło za sobą kary finansowe na łączną kwotę 400 tysięcy dolarów, a także zawieszenie szefów mechaników na cztery kolejne wyścigi. Władze NASCAR pierwotnie nałożyły na Hendrick Motorsports także kary punktowe. Te zostały jednak zdjęte po złożeniu apelacji.

Z zachodu USA kierowcy NASCAR udali się do Atlanty w Georgii i na drogowy tor w Austin w Teksasie. Tor Atlanta Motor Speedway, który po przebudowie nie cieszy się najlepszą opinią kierowców, był łaskawy dla Forda i Joeya Logano. Urzędujący mistrz odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na mecie Brada Keselowskiego.

W Austin tymczasem najszybszy okazał się Tyler Reddick, który przetrwał chaotyczną końcówkę i wygrywając kolejne restarty, utorował sobie drogę po trzecie w karierze zwycięstwo na torze drogowym. Rywalizacja na Circuit Of The Americas była nie lada gratką nie tylko dla fanów NASCAR, ale także Formuły 1 czy wyścigów serii IMSA. Na torze zobaczyliśmy dwóch Mistrzów Świata F1 - Kimiego Raikkonena i Jensona Buttona, a także wielokrotnego zwycięzcę wyścigów serii IMSA Jordana Taylora. Żaden z nich nie był w stanie rzucić wyzwania i realnie zagrozić kierowcom z pierwszej dziesiątki. W ostatecznym rozrachunku najwyżej sklasyfikowany został Jenson Button, który dojechał na 18. pozycji prowadząc Forda Ricka Ware’a. Raikkonen był 29., a Jordan Taylor 24. Dwaj mistrzowie F1 wykonali jednak w trakcie wyścigu w Teksasie imponującą liczbę manewrów wyprzedzania. Łącznie było ich aż 204.

Historyczne Richmond

Wyścigi w Phoenix i w Austin pokazały, że nowy pakiet aerodynamiczny redukujący docisk o prawie 30% sprawdza się świetnie. Ten sam pakiet będzie stosowany podczas najbliższej rywalizacji NASCAR Cup Series, która odbędzie się na torze Richmond Raceway. Owal o długości ¾ mili to jeden z najstarszych torów w kalendarzu serii. Imponująca historia będzie okazją do prawdziwej celebracji 75. lecia NASCAR Cup Series. Obiekt ten jest bowiem obecny w kalendarzu serii niemal od samego początku jej istnienia.

W poprzednich latach najszybsi w Richmond okazywali się Harvick, Truex, Bowman i Hamlin. Uwagę warto zwrócić na całą czwórkę - żaden z nich jeszcze nie wygrał, a każdy zaliczył przynajmniej jeden udany wyścig. Podczas wizyty w Phoenix, gdzie kierowcy ścigali się na torze o podobnej długości, Harvick był bliski zwycięstwa i gdyby nie ostatni restart, to Byron prawdopodobnie nie cieszyłby się drugim sukcesem z rzędu.

Ostatnie Wielkie Koloseum

Święta Wielkanocne to po raz drugi z rzędu jeden z najbardziej unikalnych wyścigów w świecie motorsportu. NASCAR Cup Series to jedyna seria wyścigowa na tym poziomie, która wykorzystuje owal o nawierzchni ziemnej - tzw. dirt track. Po raz trzeci z rzędu tor w Bristolu zwany „Ostatnim Wielkim Koloseum” przeobraził się właśnie w dirt track i już w Wielkanoc odbędzie się tam ósma runda sezonu.

Rok temu zwycięzcą został Kyle Busch, który na ostatnim zakręcie pogodził walczących między sobą Chase’a Briscoe i Tylera Reddicka. Busch jest także faworytem w tym roku, ale jak zawsze na dirt tracku warto zwrócić uwagę na Kyle’a Larsona, Ricky’ego Stenhouse’a Jr, czy Ryana Preece’a mających ogromne doświadczenie w ściganiu się na tej specyficznej nawierzchni.


Wyścig Toyota Owners 400, rozgrywany na Richmond Raceway, już w niedzielę 2 kwietnia o 21:30 na żywo na antenie Motowizji. Natomiast Re-live z komentarzem na żywo wyścigu w Bristolu w poniedziałek 10 kwietnia o godzinie 17:30. Na oba wyścigi zapraszają komentatorzy Motowizji - Michał Budziak i Szymon Tworz.

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Richmond Raceway - transmisja wyścigu – niedziela, 2 kwietnia, godz. 21:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Bristol Motor Speedway - Dirt - retransmisja wyścigu – poniedziałek, 10 kwietnia, godz. 17:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 16 kwietnia, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway - transmisja wyścigu – niedziela, 23 kwietnia, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Dover International Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 30 kwietnia, godz. 20:00

 

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Richmond Raceway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 4 kwietnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Bristol Motor Speedway - Dirt - podsumowanie wyścigu – wtorek, 11 kwietnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 18 kwietnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 25 kwietnia, godz. 22:20

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW Biuro prasowe
2024-04-24 | 20:00

Patryk Mikiciuk,Cyber Marian i plenerowa scena muzyki trance - AIR MOTO SHOW

Pilskie lotnisko przygotowuje się na kolejną niezwykłą majówkę! AIR MOTO SHOW 2024, największe w Wielkopolsce wydarzenie motorsportowe i lotnicze, zaprasza wszystkich
Motoryzacja Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle
2024-04-16 | 12:37

Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle

Wczesna wiosna to idealny moment na przygotowanie do sezonu rowerowego. W dniach 18-20 kwietnia każdy, kto przyjedzie do Elektrowni Powiśle jednośladem, będzie mógł skorzystać z
Motoryzacja Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari
2024-03-29 | 11:00

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.