Komunikaty PR

Przychody carVertical wzrosły o 83%, a polski rynek kwitnie!

2024-05-20  |  16:00
Biuro prasowe

W ubiegłym roku carVertical, firma zajmująca się danymi motoryzacyjnymi, zwiększyła swoje przychody o 83%. W 2023 r. przychód wyniósł 42,7 mln euro, podczas gdy w 2022 roku było to 23,3 mln euro. Ten znaczący wzrost jest bezpośrednim wynikiem strategicznego przesunięcia firmy na rynki Europy Zachodniej, rozwoju produktów i przyciągania użytkowników z nowych segmentów rynkowych.

Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla carVertical. Każdego roku firma odnotowuje tutaj wyraźne wzrosty. W ubiegłym roku osiągnęła wzrost przychodów o 66,3%, co podkreśla znaczenie naszego kraju w jej globalnej działalności.

Według Rokasa Medonisa, dyrektora generalnego carVertical, pierwsze miesiące tego roku pokazują, że firma powinna przekroczyć 50 mln euro rocznych przychodów i nie będzie to ostatnie słowo.

Orientacja na nowe rynki i szerszy segment użytkowników

Podczas gdy w Polsce wciąż brakuje nowych samochodów, rynek pojazdów używanych kwitnie. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w pierwszym kwartale 2024 roku import samochodów osobowych był o 28,3% wyższy niż analogicznym okresie roku ubiegłego.

Trend ten widać również w działalności B2B carVertical w Polsce, gdzie liczba klientów firmy podwoiła się. Łącznie sprzedaż B2B na polskim rynku wzrosła o 94%. To tylko dowodzi, że dealerzy chcą być bardziej transparentni wobec kupujących i w taki sposób przyciągać nowych klientów w warunkach ostrej konkurencji.” - Rokas Medonis, dyrektor generalny carVertical

 

Wzrost przychodów carVertical w ubiegłym roku jest również wynikiem zmiany strategii biznesowej. Ze względu na ryzyko geopolityczne, w 2022 r. firma zdecydowała się przenieść swoje źródła przychodów z Europy Środkowo-Wschodniej do Europy Zachodniej. W rezultacie Francja, Wielka Brytania i Włochy stały się jednymi z największych rynków dla firmy pod względem przychodów. Na wszystkich wyżej wymienionych rynkach firma odnotowała wzrost od 146% do 266%.

Ciągły rozwój naszych produktów pozwolił nam zaoferować je nie tylko entuzjastom samochodów, ale także szerszemu gronu użytkowników. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy rebranding na wszystkich rynkach oraz poprawiliśmy atrakcyjność wizualną i komunikację, ponieważ chcemy zostać profesjonalnym doradcą dla osób kupujących i sprzedających pojazdy.” - Rokas Medonis, dyrektor generalny carVertical

W 2023 r. wzrosła również liczba źródeł danych, z których korzysta carVertical. Niektóre są pomocne już w chwili pozyskania, inne okażą się przydatne w przyszłości. 

Dojrzewanie w biznesie: powiększanie zespołu przy jednoczesnym wprowadzaniu nowych produktów

Chociaż firma carVertical rozpoczęła działalność zaledwie siedem lat temu, to jej struktura jest dojrzała. Liczba pracowników wzrosła z 95 do ponad 150 w ciągu niespełna dwóch lat.

W ubiegłym roku system zarządzania bezpieczeństwem informacji carVertical otrzymał certyfikat ISO/IEC 27001:2017. Drugi rok z rzędu firma znalazła się również na corocznej liście Financial Times 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie.

Niedawno carVertical wprowadziła na rynek nowy produkt – mobilną aplikację dla kierowców. Aplikacja jest obecnie dostępna na Litwie, ale firma planuje wkrótce zaoferować ją w innych krajach. Jest to zgodne z wizją carVertical, aby stać się ekosystemem wykraczającym daleko poza sprawdzanie historii samochodu.

Podczas gdy carVertical rozwija się szybko we wszystkich kierunkach, nadal zachowuje wyjątkową specyfikę miejsc pracy wdrożoną na samym początku swojego istnienia: wszyscy pracownicy mogą pracować z domu i brać nieograniczone dni urlopu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.