Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle
Wczesna wiosna to idealny moment na przygotowanie do sezonu rowerowego. W dniach 18-20 kwietnia każdy, kto przyjedzie do Elektrowni Powiśle jednośladem, będzie mógł skorzystać z usług bezpłatnego profesjonalnego serwisu rowerowego i wsparcia wykwalifikowanych mechaników Roadbike.
Wraz z rozkwitem wiosny rozpoczyna się sezon rowerowy. Choć są tacy, którzy na jednośladzie jeżdżą przez cały rok, wiele osób wsiada jednak na rower dopiero wtedy, gdy robi się cieplej i pogoda sprzyja przyjemnym podróżom zarówno w warunkach terenowych, jak i miejskich.
Każdy rower wymaga profesjonalnego przeglądu stanu technicznego przynajmniej raz w roku, a po zimie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. O odpowiednie przygotowanie jednośladów do sezonu zadbają profesjonaliści z Roadbike, którzy w dniach 18-20 kwietnia (czwartek-sobota) w godzinach 12:00-18:00 będą czekać w Elektrowni Powiśle na placu od ul. Dobrej.
W ramach bezpłatnego serwisu, rowerzyści będą mogli skorzystać z kontroli ogólnego stanu roweru, sprawdzenia i smarowania napędu, regulacji przerzutek, hamulców i sterów, a także innych istotnych czynności, takich jak sprawdzanie połączeń śrubowych, uzupełnienie ciśnienia w oponach czy czyszczenie roweru. W razie konieczności, będzie także możliwa wymiana linek i pancerzy.
Aby skorzystać z bezpłatnego serwisu, wystarczy dokonać zakupów w Elektrowni za min. 50 zł w dniach 18-20 kwietnia i przedstawić paragon. Jedna osoba może oddać do serwisu jeden rower. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.