Komunikaty PR

Rage Rally 2022 – pasja, adrenalina i… pomoc chorym dzieciom

2022-06-20  |  14:14

Karpacz–Wrocław–Tor Bednary Driving City –Poznań – Gdańsk, to trasa Rage Rally 2022, wyjątkowej imprezy motoryzacyjnej, łączącej tradycje rajdu typu adventure ze szczytnymi celami. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 8.06 – 11.06 i była wielkim świętem fanów mocnych, luksusowych samochodów. Parada tych aut została objęta patronatem honorowym marszałka województwa dolnośląskiego i patronatem medialnym Radia Eska oraz TVN Turbo.   

 

Bezpieczna jazda w super autach? Jak najbardziej! 

Wśród 58. załóg, na starcie Rage Rally 2022 stanęli właściciele Ferrari, Porsche, McLaren-ów i Lamborghini. Nie wiedzieli jeszcze, jak ciężkim próbom poddadzą ich w tym roku organizatorzy. Auta tej klasy mają rzeszę fanów i coraz częściej pojawiają się na polskich ulicach. To także z myślą o nich narodziła się idea Rage Rally. Tradycją imprezy stało się promowanie bezpiecznego stylu jazdy i łączenie w załogi właścicieli luksusowych aut oraz przedstawicieli świata kultury, show-biznesu i mediów, którzy znani są z motoryzacyjnych pasji.  W tym roku do ekipy Rally dołączyli Karolina Gilon, Kizo oraz Kamena Rally Team, a galę finałową w Gdańsku poprowadził Krzysztof „Jankes” Jankowski.  

Żadne ale, znajdź krasnale… 

Tegoroczna edycja rozpoczęła się 8 czerwca, w Karpaczu, gdzie uczestnicy poddani zostali wymagającym próbom, takim jak przewóz jajek tyrolką, podczas ostrego zjazdu wzdłuż zapory na Łomnicy czy cięcie bali piłą typu „moja-twoja”.  

Na trasie do Wrocławia czekały zawodników następne zadania – jedno z nich naprawdę przewrotne. Zdobycie piasty dowolnego koła i klusek śląskich na ziemiach Piastów Śląskich, tylko na pozór wydawało się proste.  

Kolejną trudną konkurencją było odnalezienie wskazanych przez organizatorów wrocławskich krasnali, a jest ich w tym mieście niemal 300! Aby było trudniej, opis tego zadania, wraz ze wskazówkami, został zaszyfrowany w opowiadaniu, nagranym na kasecie magnetofonowej. Już samo odsłuchanie kasety – przy braku odtwarzaczy w nowoczesnych autach – wymagało od zawodników inicjatywy i nie lada wysiłku. Znalezienie krasnali też nie było łatwe, ale tak zawsze wygląda Rage Rally – nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać.  

Był jednak pewien priorytet w doborze konkurencji, co ujawniono po zakończeniu imprezy.  – W tym roku zależało nam przede wszystkim na tym, aby zadania stanowiły swego rodzaju test tych umiejętności, które na drodze liczą się najbardziej: rozwagi, refleksu, spostrzegawczości i szybkości działania – powiedziała Prezes/ka Zarządu Rage Rally, Kinga Mirgos.  

Gdzie jeździć szybko? Na torze! 

Wizyta na torze Bednary Driving City to gratka dla każdego pasjonata motoryzacji . To właśnie tam, w bezpiecznych warunkach, można sprawdzić możliwości swoje i swego auta.  

- Każdą edycję Rage Rally organizujemy tak, aby była bezpieczna dla uczestników i widzów. Zdajemy sobie sprawę, że biorący udział w rywalizacji powinni mieć okazję pojeździć naprawdę szybko swoimi mocnymi autami, ale …na torze. W tym roku postawiliśmy na Bednary Driving City, gdzie pod okiem instruktorów, uczestnicy mogli szlifować technikę jazdy i sprawdzić możliwości swoich maszyn – podsumowała Kinga Mirgos.  

Tym razem wyzwanie było większe, gdyż oprócz samochodów sportowych, na zawodników czekały pojazdy gąsienicowe, takie jak 25. tonowe cysterny i ciężarówki, a nawet helikoptery.   

 

Rage Rally pomaga, czyli nigdy się nie poddawaj! 

Zwieńczeniem wydarzenia była gala finałowa w Gdańsku. Podczas eventu przeprowadzono licytację, wspierającą zbiórkę pieniędzy na leczenie Lucusia, podopiecznego Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Lucjan choruje na  neuroblastomę IV stopnia, rzadki rodzaj agresywnego raka. Mimo to, zgodnie z zasadami i hasłem Rage Rally, nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Organizatorzy wystawili na licytację m.in. statuetkę zwycięzcy oraz najnowszą płytę jadącego w Rage Rally Kizo, wraz z autografem artysty. Udało się zebrać niebagatelną sumę 112 000 zł, w czym mają swój udział wszyscy uczestnicy Rage Rally 2022. 

Edukacja motoryzacyjna, dobra zabawa i pomoc potrzebującym wsparcia w chorobie, to najważniejsze cele Rage Rally – imprezy, która z roku na rok staje się bardziej prestiżowa, udowadniając , że nie jest tylko zjazdem zmotoryzowanych celebrytów. A jeśli komuś nie udało się wziąć udziału w tegorocznej edycji, niech już przygotowuje się na kolejną.  Atrakcje, emocje i pakiet niezapomnianych wrażeń – gwarantowane! 

Więcej informacji: ragerally.pl  

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotuj swój jednoślad do wiosny Biuro prasowe
2023-03-27 | 13:45

Przygotuj swój jednoślad do wiosny

Przed pierwszą jazdą motocyklem lub skuterem należy obowiązkowo naładować akumulator, nasmarować łańcuch, oraz napełnić bak. Warto także sprawdzić poziom oleju oraz cieczy w układzie
Motoryzacja Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła
2023-03-23 | 01:00

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

Szósta runda tegorocznego sezonu w NASCAR Cup Series, przenosi kierowców najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki na teksański tor drogowy Circuit of The Americas. Samochody
Motoryzacja Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!
2023-03-17 | 01:00

Georgia przywita kierowców NASCAR Cup Series - Ambetter Health 400 w Motowizji!

Atlanta Motor Speedway to kolejny przystanek na tegorocznej mapie cyklu NASCAR Cup Series. Obiekt, który przed ubiegłym sezonem przeszedł rekonfigurację i stał się trzecim

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.