Rajd Barum 2023 - stały punkt rajdowego sezonu dla Elefant Rally Team i Steinhof
Rajdy samochodowe od dekad są bardzo dobrym miejscem do testowania i prezentowania możliwości podzespołów. Opony, zawieszenie, a także układ hamulcowy poddawane są ekstremalnym przeciążeniom, które rzadko spotyka się podczas standardowej eksploatacji pojazdu. Ilość zdarzeń oraz warunków pogodowych w ciągu jednego startu jest bardzo trudna do zasymulowania w warunkach laboratoryjnych. Dlatego promocja klocków hamulcowych Steinhof przy pomocy motorsportu to jeden z najlepszych sposobów na zaprezentowanie ich możliwości.
Techniczne odcinki specjalne - znak rozpoznawczy Rajdu Barum
Trasa historycznego rajdu Star Rally Historic, w którym startuje Elefant Rally Team łączy się Rajdem Barum. Klasyczne samochody rajdowe przejadą po tych samych technicznych odcinkach specjalnych, co Rajdowe Mistrzostwa Europy. Połączenie tych dwóch wydarzeń w jeden rajdowy spektakl, jest bardzo dużym wyzwaniem dla załóg i sprzętu.
Organizatorzy przygotowali osiemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 200 km. Jak zawsze na kierowców czekają szybkie sekcje przez las, techniczne partie w malowniczych miasteczkach i zmienne warunki pogodowe. Oczywiście musi pojawić się także jedna z największych atrakcji rajdu - miejska próba zorganizowana w ścisłym centrum Zlina. Przy trasie każdego roku gromadzą się tysiące kibiców. Te wszystkie okoliczności sprawiają, że jest to jeden z najtrudniejszych testów dla klocków hamulcowych Steinhof w całym sezonie!
Wyjątkowa atmosfera i okazja do promocji!
Motorsport poza bardzo dobrymi warunkami do testów wytrzymałościowych, jest także atrakcyjną formą promocji dla firm. Szczególnie u naszych południowych sąsiadów rajdy samochodowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Załogi ścigają się dla kibiców, którzy tworzą wyjątkową atmosferę podczas każdego Rajdu Barum.
Organizator tworzy wiele okazji do interakcji z kibicami od ceremonii startu w centrum miasta po czas na rozdania autografów i upominków od partnerów. To właśnie dla takich chwil w jednym miejscu spotykają się załogi rajdowe z całej Europy, a także rajdowi kibice.
"Cieszę się, że także w tym roku jesteśmy zgłoszeni do Star Rally Historic. Tegoroczna edycja będzie dla mnie wyjątkowa, ponieważ do Czech przyjedzie więcej załóg z Polski. Wierzę, że wspólnie stworzymy dobre widowisko, które zostanie w pamięci kibiców na długo. Poza tym moim pilotem jest Tomasz Harczuk. Jedzie w zastępstwie mojego etatowego czeskiego pilota Radka Maruny, który z przyczyn zawodowych musiał zrezygnować ze startu ze mną.Zmiana na prawym fotelu będzie wymagała drobnego dostosowania się, jednak Tomasz jest profesjonalistą, dlatego współpraca powinna iść gładko. Jak zawsze chcemy połączyć ze sobą jazdę dla kibiców i walkę o możliwie najlepszy wynik. Zapraszamy do obserwowania relacji z rajdu w mediach społecznościowych w tym na profilu naszego głównego partnera - Steinhof”
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.