Komunikaty PR

Rajd Fafe – gwiazdorska obsada na start sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy

2023-03-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Pięćdziesiąt pięć załóg wystartuje w pierwszej tegorocznej rundzie FIA ERC, Rally Serras de Fafe. Wśród nich znalazły się trzy polskie duety – Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, Tymoteusz Jocz/Maciej Judycki i Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot. Rywalizację na portugalskich odcinkach specjalnych oglądać będzie można w całości na żywo i z polskim komentarzem na antenie Motowizji.

Szutrowy Rajd Fafe odbędzie się po raz trzydziesty szósty. Część tras jest doskonale znana kibicom z Rajdu Portugalii, jednej z najpopularniejszych rund Rajdowych Mistrzostw Świata. W pamięć wpada przede wszystkim hopa Pedra Sentada. Widowiskowe wzniesienie przyciąga dziesiątki tysięcy kibiców, a na Rajdzie Fafe jest częścią odcinka specjalnego Lameirinha, będącego też dodatkowo punktowanym Power Stagem.

Rally Serras de Fafe ma stałe miejsce w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Europy od 2021 roku. Tegoroczną edycję wygra na pewno ktoś nowy, ponieważ ani Andreas Mikkelsen, ani Nil Solans nie zdecydowali się na start w sezonie 2023. Lista startowa przepełniona jest jednak gwiazdami rajdów samochodowych.

Na jej szczycie znajdują się obrońcy tytułów mistrzów Europy. Efrén Llarena i Sara Fernández raczej nie wspominają najlepiej ubiegłorocznego startu w Fafe, ale w pozostałych rundach pokazali rywalom miejsce w szeregu. Hiszpanie będą jedną z załóg w najnowszej rajdówce Škody - Fabii RS Rally2. Na dodatek Llarena i Fernández stanowią część niezwykle mocnego obozu MRF Tyres.

Producent opon z Indii zdecydował się wesprzeć aż sześć załóg. Większość z nich powinniśmy oglądać w walce o czołowe pozycje. Prócz urzędujących mistrzów Europy zobaczymy między innymi Madsa  Østberga, Simone Campedelliego, Mārtiņša Sesksa oraz Pontusa Tidemanda.

O tytuł mistrza Europy zawalczy także Hayden Paddon, który chce zostać pierwszym kierowcą w historii spoza „Starego Kontynentu”, któremu się to uda. Przeszkodzić mu w tym może urzędujący rajdowy mistrz Polski Tom Kristensson.

Portugalscy kibice będą trzymali kciuki przede wszystkim za Armindo Araújo czy José PedroFontesa. W walce o tytuł mistrzów Portugalii mają jednak w tym roku wyjątkowego rywala. Craig Breen swój częściowy program w WRC połączył z pełną kampanią na Półwyspie Iberyjskim i Irlandczyka także zobaczymy na starcie Rajdu Fafe.

Do mistrzostw Europy na jeden weekend wróci także Mikołaj Marczyk. Wraz z Szymonem Gospodarczykiem planują startować przede wszystkim w WRC 2 w ramach Rajdowych Mistrzostw Świata, a udział w Rajdzie Fafe będzie stanowił przygotowanie do nadchodzących startów, przede wszystkim w Rajdzie Portugalii.

O zwycięstwo w ERC 4 powalczą także Tymoteusz Jocz z Maciejem Judyckim. Polska załoga mogła się już sprawdzić na tle europejskiej czołówki podczas ubiegłorocznego Rajdu Polski, na którym prezentowali obiecujące tempo.

W stawce znalazło się także miejsce dla Jarosława Kołtuna i Ireneusza Pleskota. Ich wynik nie będzie się liczył w walce o punkty Rajdowych Mistrzostw Europy, ale dla doświadczonego duetu będzie to okazja, by porównać czasy z liczną obsadą w samochodach Rally2.

Zaczynamy wyjątkowy sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Lista startowa pełna jest niezwykle mocnych załóg, co w połączeniu z malowniczymi odcinkami specjalnymi Rajdu Fafe gwarantuje sporą dawkę emocji. Na dodatek każdy odcinek specjalny w tym sezonie można oglądać na antenie Motowizji. Transmisje z dotychczasowych rund Rajdowych Mistrzostw Świata cieszyły się ogromnym, rosnącym zainteresowaniem, co pokazuje, że rajdy odzyskują swoją popularność w naszym kraju – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Rywalizacja w tegorocznym Rajdzie Fafe w piątkowy wieczór rozpocznie się od superoesu w centrum miasta. W sobotę i niedzielę na załogi czeka szesnaście pozostałych odcinków specjalnych na górskich, szutrowych trasach.

Wszystkie próby Rajdu Fafe, jak i każdej pozostałej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Rajdowych Mistrzostw Świata w 2023 roku zobaczyć będzie można obejrzeć na żywo w całości z polskim komentarzem na antenie Motowizji. Dzięki partnerstwu z promotorem obu cykli WRC Promoter GmbH, polski kanał motoryzacyjny dołączył do projektu Rally.TV, w ramach którego polscy kibice mogą oglądać wyjątkowe materiały z najważniejszych zawodów rajdowych i rallycrossowych na świecie.

Rundy ERC na antenie Motowizji komentować będą głosy doskonale znane z transmisji WRC – Grzegorz Gac, Sławomir Szymczak i Michał Adamiuk. Podczas Rajdu Fafe dołączą do nich Kamil Broniowski, autor vloga „Moto Pasje Kamila”, a także rallycrossowy komentator Motowizji Krzysztof Woźniak. W roli eksperta pojawi się kierowca rajdowy Jakub Brzeziński.

Transmisje Rajdu Fafe w Motowizji:

Piątek, 10 marca

godz. 21:30 - OS1 SSS Fafe

Sobota, 11 marca

godz. 09:00 - OS2 Boticas/ Vale do Tamega 1 / OS3 Boticas/ Sra das Neves 1

godz. 11:15 - OS4 Cabeceiras de Basto 1 

godz. 12:30 - OS5 Vieira do Minho 1

godz. 14:30 - Service B from Fafe Service Park

godz. 15:30 - OS6 Boticas/ Vale do Tamega 2 / OS7 Boticas/ Sra das Neves 2

godz. 18:00 - OS8 Cabeceiras de Basto 2

godz. 19:15 - OS9 Vieira do Minho 2

Niedziela, 12 marca

godz. 08:20 - OS10 Luilhas 1

godz. 09:25 - OS11 Seixoso 1 / OS12 Sta Quiteria 1

godz. 11:00 - OS13 Lameirinha 1

godz. 13:15 - OS14 Luilhas 2

godz. 14:25 - OS15 Seixoso 2 / OS16 Sta Quiteria 2

godz. 17:00 - OS17 Lameirinha 2 Power Stage

godz. 18:00 - Wrap Up from Fafe Service Park

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja PETRONAS wspiera przyszłych mistrzów motoryzacji – startuje „Wyścig talentów” Biuro prasowe
2024-10-16 | 10:30

PETRONAS wspiera przyszłych mistrzów motoryzacji – startuje „Wyścig talentów”

Program ma na celu nie tylko rozwój młodych talentów w dziedzinie motosportu, ale także podniesienie poziomu edukacji technicznej w Polsce oraz promowanie motoryzacji jako perspektywicznej ścieżki kariery. PETRONAS wspiera młodych ludzi nie od dziś, jednocześnie pomagając branży warsztatowej pozyskiwać wykwalifikowaną kadrę.   „Wyścig talentów” to program, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy technicznej wśród młodzieży, zwrócenie uwagi na motoryzację jako przyszłościowy kierunek edukacyjny oraz ułatwienie firmom branżowym pozyskania wykwalifikowanych kadr. W obliczu niedoboru specjalistów w branży, inicjatywa ta może pomóc w pozyskaniu nowych, ambitnych kadr. Celem programu jest uświadomienie młodym ludziom, że praca w tej motoryzacji nie tylko przynosi korzyści finansowe, ale również jest interesująca, oferując szerokie możliwości rozwoju zawodowego oraz długotrwałą stabilność na rynku pracy.   Program skierowany jest do uczniów z blisko 900 szkół branżowych i technicznych, którzy w trakcie 9-miesięcznego konkursu będą mieli okazję sprawdzić się w serii wyzwań edukacyjnych oraz testów teoretycznych i praktycznych. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę, ale przede wszystkim kluczowe umiejętności praktyczne, które są wysoko cenione przez pracodawców. Projekt ma szansę zmienić postrzeganie branży motoryzacyjnej i uświadomić jak atrakcyjna jest taka ścieżka kariery, a ponadto otworzyć przed młodymi realne perspektywy zatrudnienia.  „Wsparcie młodych talentów to nie tylko nasza odpowiedzialność, ale i misja. Strategicznie inwestujemy w przyszłość motoryzacji, dbając jednocześnie o rozwój lokalnych warsztatów. To właśnie młodzi ludzie, których mamy szansę wspierać, wkrótce zasilą szeregi firm i serwisów w całym kraju, przynosząc ze sobą świeże spojrzenie, innowacyjne podejście oraz nowoczesną wiedzę techniczną” – mówi Danuta Michałus-Sokołowska, Dyrektor ds. Marketingu na Europę Centralną i Północną w PETRONAS.  Konkurs – rozkład jazdy  "Wyścig talentów” rozpocznie się w październiku 2024 roku i potrwa do czerwca 2025 roku. Składać się będzie z siedmiu etapów eliminacyjnych, przygotowanych przez ponad 80 ekspertów branżowych. Uczestnicy konkursu będą musieli zmierzyć się z ponad 3500 pytaniami dotyczącymi technologii motoryzacyjnych. Łącznie do finału zakwalifikuje się 160 uczniów.   Na zwycięzców i finalistów poszczególnych etapów czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz rzeczowe o wartości do 1000 zł. Finaliści konkursu będą mieli okazję rywalizować o jeszcze bardziej wyjątkowe i prestiżowe trofea, w tym nagrodę główną - 10 000 zł.    Każdy ze 160 finalistów otrzyma także dostęp do specjalistycznych programów szkoleniowych, przygotowanych przez ekspertów technicznych oraz wykładowców z czołowych polskich politechnik i firm, w tym PETRONAS.   Rozwój branży warsztatowej  „Wyścig talentów” to nie tylko szansa dla młodych ludzi, ale także dla firm motoryzacyjnych, warsztatów samochodowych i uczelni, które poprzez udział w projekcie mogą zacieśnić relacje z potencjalnymi pracownikami, czy przyszłymi studentami oraz wspierać rozwój edukacji technicznej w Polsce. Uczestnicy programu to przyszli mechanicy, inżynierowie i specjaliści, którzy dzięki udziałowi w konkursie zdobędą doświadczenie niezbędne do pracy w nowoczesnych warsztatach. Wprowadzenie młodej generacji fachowców, gotowych stawić czoła nowym wyzwaniom, takim jak rosnąca liczba samochodów elektrycznych czy hybrydowych, jest kluczowe dla rozwoju całej branży.   PETRONAS jako kluczowy partner technologiczny, będzie wspierał uczestników konkursu wiedzą ekspercką, m.in. przygotowując materiały konkursowe oraz dzieląc się doświadczeniem.  "PETRONAS od lat angażuje się w różnorodne projekty wspierające edukację techniczną, ponieważ wierzymy, że nowa generacja specjalistów to klucz do rozwoju branży. 'Wyścig talentów' to szansa dla młodych ludzi, aby zdobyć umiejętności i nawiązać nowe relacje" dodaje Danuta Michałus-Sokołowska.  PETRONAS – partner w kształceniu przyszłych ekspertów motoryzacji  Zaangażowanie PETRONAS w program „Wyścig talentów” to kolejny krok w kierunku wspierania młodzieży, rozwoju edukacji technicznej, ale także budowanie relacji pomiędzy potencjalnymi pracownikami a przemysłem motoryzacyjnym. Firma od lat angażuje się w projekty wspierające młode talenty na całym świecie. W ramach wcześniejszych działań, PETRONAS organizował między innymi programy stypendialne dla studentów kierunków technicznych oraz szkolenia praktyczne w swoich centrach technologicznych. Przykładem jest współpraca z politechniką w Turynie oraz projekty takie jak PETRONAS Education Sponsorship Programme (PESP), który zapewnia wsparcie finansowe i edukacyjne dla wyróżniających się studentów.  Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: Students & Graduates | PETRONAS Global   
Motoryzacja Jakimi kierowcami są Polacy? Niemal 70% z nich przyznaje sobie najwyższą notę
2024-10-09 | 14:00

Jakimi kierowcami są Polacy? Niemal 70% z nich przyznaje sobie najwyższą notę

Według wyników najnowszej ankiety BlaBlaCar niemal 70% kierowców korzystających z platformy ocenia swoje umiejętności jazdy na 5 w pięciostopniowej skali. Wśród
Motoryzacja Sezonowa Wyprzedaż w Toyota Financial Services
2024-10-09 | 10:00

Sezonowa Wyprzedaż w Toyota Financial Services

Toyota kontynuuje Sezonową Wyprzedaż, która daje klientom możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów na samochody. Z tej okazji Toyota Financial Services przedłuża

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edukacja

Stereotypy społeczne sprawiają, że mężczyznom trudno szukać pomocy w depresji. W zdrowiu i edukacji ich sytuacja jest trudniejsza niż kobiet

Luka edukacyjna, czyli gorsze wyniki w testach i mniejsze szanse na wyższą edukację, krótszy czas życia, późniejszy wiek emerytalny, ale przede wszystkim samotność w depresji i większa liczba samobójstw – to problemy współczesnych polskich mężczyzn. W ich naprawie przeszkadza nie tylko brak powszechnej świadomości ich występowania, ale także stereotypy społeczne, które utrudniają mężczyznom zwrócenie się o pomoc, oraz brak systemowych ram udzielania tej pomocy.

Muzyka

Krzysztof Skórzyński: Wkrótce planuję co najmniej dwa nowe single. Jeżeli moja muzyka nie znajdzie słuchaczy, to nie będę miał do nikogo pretensji

Dziennikarz przygotowuje się do premiery pierwszej autorskiej EP-ki i jak zaznacza, w ten sposób spełnia jedno ze swoich największych marzeń. Bardzo zależy mu więc na tym, by każdy utwór był dopracowany w najmniejszym szczególe i niósł wartościowy przekaz. Pierwszy singiel zatytułowany „A może tak” Krzysztof Skórzyński oficjalnie zaprezentował podczas Top of The Top Sopot Festival.