RS Auto zaprasza na Bezpłatną Wakacyjną Inspekcję Samochodu
Tegoroczne wakacje będą inne niż wszystkie dotychczasowe. Choć niektóre granice już są otwarte, to jednak znaczna większość Polaków decyduje się na pozostanie w kraju i samochodowe wycieczki po okolicy – tej bliższej i nieco dalszej. Aby każda podróż przebiegała bezpiecznie, warto przed wyjazdem sprawdzić samochód. Taką możliwość – i to bezpłatnie – oferuje białostocka stacja kontroli pojazdów RS Auto w ramach akcji Bezpłatna Wakacyjna Inspekcja Samochodu.
Bezpieczeństwo w podróży to temat ważny nie tylko w czasie wakacji. Ale to właśnie teraz nabiera szczególnego znaczenia, bo na samochodową letnią wyprawę wyruszamy zazwyczaj całymi rodzinami. Dlatego warto mieć pewność, że wszystko w naszym aucie działa jak należy.
By jeździło się bezpiecznie
Działanie amortyzatorów, skuteczność hamulców, układ kierowniczy, ustawienie świateł, stan ogumienia – to tylko niektóre elementy, na jakie doświadczeni diagności z RS Auto zwrócą uwagę podczas Bezpłatnej Wakacyjnej Inspekcji Samochodu.
- Chcemy, aby po naszych drogach jeździły sprawne samochody, bo wtedy wszyscy będziemy mogli czuć się bezpieczniej. To właśnie dlatego postanowiliśmy zaprosić wszystkich chętnych na naszą stację diagnostyczną i zupełnie za darmo sprawdzić, czy auto nadaje się do wyruszenia nim w trasę – mówi Marcin Wojnowski z RS Auto.
Statystyki podają, że średnia wieku samochodów jeżdżących po polskich drogach to 13 lat, ale zły stan techniczny może dotyczyć zarówno starszych, jak i tych nowych aut. Trzeba więc trzymać rękę na pulsie.
Podwójne korzyści
Nagła awaria samochodu daleko od domu i znajomego warsztatu potrafi skutecznie zepsuć plany urlopowe. Aby uniknąć przykrych niespodzianek w podróży, warto więc dobrze się do niej przygotować i wygospodarować chwilę na wizytę w RS Auto.
- Za sprawdzenie auta najlepiej zabrać się kilka dni przed wyjazdem, wtedy będzie jeszcze czas na naprawę ewentualnych usterek czy uzupełnienie płynów. Sam przegląd nie zajmie dużo czasu, potrwa maksymalnie pół godziny, a można w ten sposób oszczędzić wielu nerwów. I pieniędzy – przekonuje Marcin Wojnowski.
Co ważne, udział w akcji jest całkowicie darmowy i nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Samochody można sprawdzać bezpłatnie w godzinach pracy stacji RS Auto przy Składowej 1 przez całe wakacje. Należy wziąć ze sobą jedynie dowód rejestracyjny.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.