Samochody pod ostrzałem - jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego samochodu
Rumour PR
Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/
Warszawa, 30 sierpnia 2024 r. – w Polsce zarejestrowanych jest ponad 27 milionów aut. Według badań zleconych przez markę Nextbase – największego europejskiego producenta wideorejestratorów – 24% Polaków stało się ofiarami włamania do samochodu. Na nasze pojazdy czyhają również inne zagrożenia, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie, aby uchronić się przed niepotrzebną stratą czasu, pieniędzy i zdrowia.
Chociaż kradzieże samochodów zdarzają się rzadziej niż w przeszłości, nadal są poważnym problemem. W 2023 roku z powodu kradzieży wyrejestrowano ponad 5500 pojazdów. Dodatkowe zagrożenia to drobne szkody parkingowe i kradzież tablic rejestracyjnych, co generuje stres i konieczność ponoszenia kosztów.
Nowoczesne technologie, takie jak inteligentne kamery Nextbase, mogą znacząco zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu. Model IQ wyposażony w funkcję SmartSense Parking i Monitoring 360° obserwuje otoczenie samochodu i wysyła zdalne powiadomienia o zagrożeniach. Dzięki temu właściciel może podjąć działania, zanim dojdzie do incydentu. Kamery Nextbase błyskawicznie zapisują nagrania i przesyłają je do chmury, umożliwiając dostęp z dowolnego miejsca na świecie.
Warto zadbać o bezpieczeństwo samochodu, a proste środki, takie jak parkowanie w bezpiecznych miejscach, instalacja systemów śledzenia GPS i unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów na widoku, mogą znacznie utrudnić życie złodziejom.
Nextbase, lider w produkcji zaawansowanych kamer samochodowych, oferuje rozwiązania, które mogą pomóc zabezpieczyć każdy pojazd, bez względu na jego wiek. Dzięki innowacyjnym technologiom nawet starsze samochody mogą być chronione na poziomie najnowszych modeli premium.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.