Komunikaty PR

Santander Consumer Multirent: Jak przygotować auto na jesień?

2021-09-21  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania DOCX ( 0.07 MB )

Wrocław, 21 września 2021 r. Każda pora roku wymaga od nas odpowiedniego przygotowania auta do warunków panujących na drodze. Tylko to zagwarantuje nam pełen komfort i wygodę jazdy, a co najważniejsze – bezpieczeństwo. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, mając na względzie zbliżającą się jesień?

 

Przede wszystkim na stan techniczny naszego pojazdu. Sprawdzanie warto zacząć od układu hamulcowego. Jak wiadomo jesienią z powodu częstych opadów deszczu, a nierzadko też przymrozków, nawierzchnia jest śliska, co nie tylko wydłuża drogę hamowania, ale również sprzyja wypadkom. Sprawne hamulce pozwolą nam uniknąć wpadnięcia w poślizg i kolizji. Istotną rolę odgrywa też stan akumulatora. Lepiej jak najszybciej udać się do warsztatu samochodowego, gdzie mechanik oceni jego pracę. Dzięki temu późną jesienią nie staniemy przed problemem z odpaleniem auta. Warto przy tym pamiętać, że prawidłowe napięcie samochodowe powinno wynosić 12,6 V. Jeśli spada do 12,5 V należy pomyśleć o nowym akumulatorze, by nie dopuścić do sytuacji, w której auto nie będzie chciało ruszyć z miejsca. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że koszt takiej wymiany nie jest zwykle dużym obciążeniem dla portfela, a jeśli jeździmy autem już kilka lat i tak będziemy musieli to zrobić w perspektywie roku lub dwóch. Opieszałość może sprawić, że gdy będziemy chcieli sprzedać nasze auto, oddamy je nowemu nabywcy wraz z nowym akumulatorem, z którego możliwości sami wcześniej nie skorzystaliśmy. Przy kupowaniu nowego akumulatora, najlepiej oddać stary do utylizacji u sprzedawcy – to obniży koszt naszego zakupu.

 

- Wielu osobom wydaje się, że przygotowanie auta na jesień kończy się na zaplanowaniu wymiany opon w przypadku tych z nas, którzy nie korzystają z ogumienia całorocznego – komentuje Robert Sipior z Santander Consumer Multirent. – Jest to błędne myślenie, ponieważ o tej porze roku mamy już okazję doświadczyć poważniejszych chłodów, a także pogorszonych warunków pogodowych. Nieprzygotowanych kierowców mogą więc spotkać na drodze nieprzyjemne niespodzianki wynikające z zaniedbania.

 

Poza hamulcami i akumulatorem trzeba zwrócić uwagę na oświetlenie naszego auta. Jesienią, gdy zmrok zapada zdecydowanie szybciej, warto kontrolować czy żarówki nie zaczynają świecić słabiej niż wcześniej, pamiętając przy tym, że brak światła w naszym aucie stanowi zagrożenie nie tylko dla nas, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Z kolei z uwagi na zwiększone opady warto przyjrzeć się stanowi wycieraczek. Jeśli dotychczasowe piszczą, pozostawiają smugi lub nie radzą sobie z nadmiarem wody, najwyższy czas kupić nowe. Przy okazji można także wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy by uniknąć zamarzania szyb – nawet jeśli w dzień temperatura jest dodatnia, w nocy mogą już zdarzać się przymrozki.

 

Warto także wyposażyć się w specjalistyczny preparat zapobiegający parowaniu szyb ze względu na zwiększoną wilgoć w aucie przy jeździe z zamkniętymi oknami. Nie bez znaczenia jest tu również wpływ zatkanych kanałów wentylacyjnych. Warto przedmuchać je i zdezynfekować, bo w połączeniu z wilgocią będą powodować parowanie.

 

Późną jesienią mogą już pojawić się bardzo niskie temperatury. Należy zatem sprawdzić, czy płyn do chłodnicy zachował swoje właściwości i czy jest go odpowiednio dużo, by wystarczył również na zimowe spadki temperatur. Jest to szczególnie istotne, ponieważ brak odpowiedniej ilości lub utrata właściwości płynu może spowodować awarie silnika. A to zawsze wiąże się z wysokimi kosztami naprawy.

 

Pozostaje jeszcze zadbać o zewnętrzny wygląd naszego pojazdu. W tym celu warto wyposażyć się w szczotkę do zmiatania liści i ściągaczki do usuwania wody z karoserii i szyb bocznych. Te narzędzia pomogą nam w walce z nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, zachowując nasze auto w dobrym stanie podczas nowej pory roku. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie czy karoseria nie ma ubytków lakieru, które mogą z czasem stać się przyczyną korozji.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas
Motoryzacja Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
2024-11-28 | 10:00

Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday

Prido, polski producent wideorejestratorów samochodowych, przygotował ofertę promocyjną z okazji Black Week. Propozycja dotyczy flagowego wideorejestratora firmy – prido i9

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.