Komunikaty PR

Santander Consumer Multirent: Jak przygotować auto na jesień?

2021-09-21  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
CCG
CCG

CCG
02-518 Warszawa
clearcom|clearcom.pl| |clearcom|clearcom.pl
512 643 009
CCG
Do pobrania DOCX ( 0.07 MB )

Wrocław, 21 września 2021 r. Każda pora roku wymaga od nas odpowiedniego przygotowania auta do warunków panujących na drodze. Tylko to zagwarantuje nam pełen komfort i wygodę jazdy, a co najważniejsze – bezpieczeństwo. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, mając na względzie zbliżającą się jesień?

 

Przede wszystkim na stan techniczny naszego pojazdu. Sprawdzanie warto zacząć od układu hamulcowego. Jak wiadomo jesienią z powodu częstych opadów deszczu, a nierzadko też przymrozków, nawierzchnia jest śliska, co nie tylko wydłuża drogę hamowania, ale również sprzyja wypadkom. Sprawne hamulce pozwolą nam uniknąć wpadnięcia w poślizg i kolizji. Istotną rolę odgrywa też stan akumulatora. Lepiej jak najszybciej udać się do warsztatu samochodowego, gdzie mechanik oceni jego pracę. Dzięki temu późną jesienią nie staniemy przed problemem z odpaleniem auta. Warto przy tym pamiętać, że prawidłowe napięcie samochodowe powinno wynosić 12,6 V. Jeśli spada do 12,5 V należy pomyśleć o nowym akumulatorze, by nie dopuścić do sytuacji, w której auto nie będzie chciało ruszyć z miejsca. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę fakt, że koszt takiej wymiany nie jest zwykle dużym obciążeniem dla portfela, a jeśli jeździmy autem już kilka lat i tak będziemy musieli to zrobić w perspektywie roku lub dwóch. Opieszałość może sprawić, że gdy będziemy chcieli sprzedać nasze auto, oddamy je nowemu nabywcy wraz z nowym akumulatorem, z którego możliwości sami wcześniej nie skorzystaliśmy. Przy kupowaniu nowego akumulatora, najlepiej oddać stary do utylizacji u sprzedawcy – to obniży koszt naszego zakupu.

 

- Wielu osobom wydaje się, że przygotowanie auta na jesień kończy się na zaplanowaniu wymiany opon w przypadku tych z nas, którzy nie korzystają z ogumienia całorocznego – komentuje Robert Sipior z Santander Consumer Multirent. – Jest to błędne myślenie, ponieważ o tej porze roku mamy już okazję doświadczyć poważniejszych chłodów, a także pogorszonych warunków pogodowych. Nieprzygotowanych kierowców mogą więc spotkać na drodze nieprzyjemne niespodzianki wynikające z zaniedbania.

 

Poza hamulcami i akumulatorem trzeba zwrócić uwagę na oświetlenie naszego auta. Jesienią, gdy zmrok zapada zdecydowanie szybciej, warto kontrolować czy żarówki nie zaczynają świecić słabiej niż wcześniej, pamiętając przy tym, że brak światła w naszym aucie stanowi zagrożenie nie tylko dla nas, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Z kolei z uwagi na zwiększone opady warto przyjrzeć się stanowi wycieraczek. Jeśli dotychczasowe piszczą, pozostawiają smugi lub nie radzą sobie z nadmiarem wody, najwyższy czas kupić nowe. Przy okazji można także wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy by uniknąć zamarzania szyb – nawet jeśli w dzień temperatura jest dodatnia, w nocy mogą już zdarzać się przymrozki.

 

Warto także wyposażyć się w specjalistyczny preparat zapobiegający parowaniu szyb ze względu na zwiększoną wilgoć w aucie przy jeździe z zamkniętymi oknami. Nie bez znaczenia jest tu również wpływ zatkanych kanałów wentylacyjnych. Warto przedmuchać je i zdezynfekować, bo w połączeniu z wilgocią będą powodować parowanie.

 

Późną jesienią mogą już pojawić się bardzo niskie temperatury. Należy zatem sprawdzić, czy płyn do chłodnicy zachował swoje właściwości i czy jest go odpowiednio dużo, by wystarczył również na zimowe spadki temperatur. Jest to szczególnie istotne, ponieważ brak odpowiedniej ilości lub utrata właściwości płynu może spowodować awarie silnika. A to zawsze wiąże się z wysokimi kosztami naprawy.

 

Pozostaje jeszcze zadbać o zewnętrzny wygląd naszego pojazdu. W tym celu warto wyposażyć się w szczotkę do zmiatania liści i ściągaczki do usuwania wody z karoserii i szyb bocznych. Te narzędzia pomogą nam w walce z nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi, zachowując nasze auto w dobrym stanie podczas nowej pory roku. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie czy karoseria nie ma ubytków lakieru, które mogą z czasem stać się przyczyną korozji.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: CCG
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Promocja na stacji AVIA w Lublinie – paliwo za 4,99 zł/l Biuro prasowe
2024-09-20 | 13:00

Promocja na stacji AVIA w Lublinie – paliwo za 4,99 zł/l

Promocja na stacji AVIA w Lublinie – paliwo za 4,99 zł/l dla użytkowników aplikacji AVIA GO AVIA, marka należąca w Polsce do Grupy Unimot, kontynuuje swoją akcję promocyjną
Motoryzacja Nowy hub ładowania pojazdów elektrycznych w Blue City już otwarty!
2024-09-18 | 11:50

Nowy hub ładowania pojazdów elektrycznych w Blue City już otwarty!

Nowy hub ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowany jest przy parkingu wielopoziomowym, od ulicy Opaczewskiej. Zaprojektowany został w formie strefy relaksu, z elementami zieleni i
Motoryzacja Ponad 240 Fiatów 126p wjedzie na rynek Manufaktury po raz 15!
2024-09-17 | 16:28

Ponad 240 Fiatów 126p wjedzie na rynek Manufaktury po raz 15!

Jak co roku, fani Fiatów 126p będą mieli okazję spotkać się na jesiennym Zlocie Maluchów w Manufakturze. Dla wielu ten samochód to symbol nie tylko minionej epoki, ale

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Handel

Zmiany klimatu zagrażają produkcji kawy. Susze pogłębiają trudną sytuację rolników

Ponad 12,5 mln gospodarstw na świecie, w większości małych do 5 ha, uprawia kawowce. Chociaż ceny kawy na światowych rynkach od wielu miesięcy pną się w górę, nie przekłada się to na wyższe zyski dla rolników. Ich problemem jest nie tylko marginalizacja w łańcuchach dostaw, lecz również dynamicznie rosnące koszty produkcji i zmiany klimatu, np. przedłużające się susze – przypominają eksperci Fundacji Fairtrade Polska z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy, który przypada 29 września.

Gwiazdy

Magda Bereda: Udział w „Tańcu z gwiazdami” to był ciężki czas. Nie mam do nikogo żadnego żalu za oceny, choć czasami były za bardzo krytyczne

Wokalistka brała udział w „Tańcu z gwiazdami” pięć lat temu. Niemal w każdym odcinku jej popisy taneczne były krytykowane przez internautów i surowo oceniane przez jurorów. Ona jednak dzielnie stawiała czoła wszelkim przeciwnościom i zrobiła wszystko, by przy wsparciu Kamila Kuroczki zajść jak najdalej. Dziś Magda Bereda ze wzruszeniem wspomina tamte chwile i jak podkreśla, z doświadczeń zdobytych w programie wyciągnęła odpowiednie wnioski.