Stan techniczny i historia pojazdu ważniejsze od ceny
W dzisiejszych czasach zakup samochodu to często nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są liczne oferty, a potencjalni nabywcy muszą dokładnie zastanowić się, jakie kryteria są dla nich najważniejsze. Jednym z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, jest stan techniczny i historia pojazdu. Warto zrozumieć, dlaczego te czynniki są tak istotne i dlaczego powinny być ważniejsze od samej ceny.
Stan techniczny ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Niestety, w poszukiwaniu okazyjnych ofert, wiele osób skupia się tylko na atrakcyjnej cenie, ignorując stan techniczny pojazdu. Jednak samochód, który wydaje się być opłacalny, może ukrywać poważne problemy mechaniczne lub strukturalne. Taki pojazd może stać się prawdziwym koszmarem dla właściciela, wymagając częstych i kosztownych napraw, a co gorsza, zwiększając ryzyko wypadku drogowego.
Z raportu bidcar.pl wynika, że 94% kupujących patrzy w pierwszej kolejności na stan techniczny. Warto również wziąć pod uwagę historię pojazdu. Dlaczego? Historia pojazdu może rzucić światło na wiele kwestii, takich jak ilość właścicieli, przebieg, historię napraw i serwisów, a nawet ewentualne powypadkowe uszkodzenia. Przeszłość samochodu może wpłynąć na jego przyszłą niezawodność, koszty utrzymania i oczywiście bezpieczeństwo. Właściciel, który dbał o swój pojazd i wykonywał regularne przeglądy techniczne, ma większą pewność, że samochód będzie działać poprawnie. Na historię pojazdu zwraca uwagę 91% kupujących.
Oczywiście cena jest także istotnym czynnikiem przy zakupie samochodu, patrzy na nią 90% kupujących, zwłaszcza gdy budżet jest ograniczony. Jednak wybierając pojazd tylko na podstawie ceny, można ponieść koszty w przyszłości, które znacznie przewyższą początkowe oszczędności. Warto podejść do zakupu samochodu holistycznie, uwzględniając zarówno cenę, jak i stan techniczny oraz historię pojazdu.
Istnieje również wiele sposobów, aby znaleźć rozsądne kompromisy między ceną a jakością. Dlatego zawsze warto rozważyć zakup używanego pojazdu z rzetelnego miejsca, sprawdzonej platformy online lub od osoby prywatnej, która przedstawi pełną historię pojazdu.
W raporcie bidcar.pl na podium elementów, które decydują o procesie kupna samochodu używanego i są najważniejsze dla kupującego, znalazł się stan techniczny i historia pojazdu a dopiero na trzecim miejscu jest cena. Przed zakupem samochodu zawsze warto skorzystać z dostępnych narzędzi, które pomogą uniknąć niechcianych niespodzianek. Działając w ten sposób, można znaleźć pojazd, który spełni oczekiwania i posłuży przez wiele lat.
O Bidcar.pl:
Bidcar.pl to wiodąca platforma online do sprzedaży i zakupu używanych samochodów. Nasza misja polega na zapewnieniu klientom nie tylko dostępu do szerokiej gamy samochodów, ale również na zapewnieniu im pewności i bezpieczeństwa podczas procesu zakupu. Dzięki naszej platformie, klienci mogą łatwo przeglądać dostępne oferty, korzystać z narzędzi do licytacji i oceny pojazdu i dokładnie sprawdzać jego historię, co pozwala im podejmować najlepsze decyzje zakupowe. Wystawiając lub kupując samochód na Bidcar.pl masz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.