Komunikaty PR

Stan techniczny i historia pojazdu ważniejsze od ceny

2023-11-15  |  01:00
Biuro prasowe

W dzisiejszych czasach zakup samochodu to często nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są liczne oferty, a potencjalni nabywcy muszą dokładnie zastanowić się, jakie kryteria są dla nich najważniejsze. Jednym z najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, jest stan techniczny i historia pojazdu. Warto zrozumieć, dlaczego te czynniki są tak istotne i dlaczego powinny być ważniejsze od samej ceny.

Stan techniczny ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg. Niestety, w poszukiwaniu okazyjnych ofert, wiele osób skupia się tylko na atrakcyjnej cenie, ignorując stan techniczny pojazdu. Jednak samochód, który wydaje się być opłacalny, może ukrywać poważne problemy mechaniczne lub strukturalne. Taki pojazd może stać się prawdziwym koszmarem dla właściciela, wymagając częstych i kosztownych napraw, a co gorsza, zwiększając ryzyko wypadku drogowego.

Z raportu bidcar.pl wynika, że 94% kupujących patrzy w pierwszej kolejności na stan techniczny. Warto również wziąć pod uwagę historię pojazdu. Dlaczego? Historia pojazdu może rzucić światło na wiele kwestii, takich jak ilość właścicieli, przebieg, historię napraw i serwisów, a nawet ewentualne powypadkowe uszkodzenia. Przeszłość samochodu może wpłynąć na jego przyszłą niezawodność, koszty utrzymania i oczywiście bezpieczeństwo. Właściciel, który dbał o swój pojazd i wykonywał regularne przeglądy techniczne, ma większą pewność, że samochód będzie działać poprawnie. Na historię pojazdu zwraca uwagę 91% kupujących.

Oczywiście cena jest także istotnym czynnikiem przy zakupie samochodu, patrzy na nią 90% kupujących, zwłaszcza gdy budżet jest ograniczony. Jednak wybierając pojazd tylko na podstawie ceny, można ponieść koszty w przyszłości, które znacznie przewyższą początkowe oszczędności. Warto podejść do zakupu samochodu holistycznie, uwzględniając zarówno cenę, jak i stan techniczny oraz historię pojazdu.

Istnieje również wiele sposobów, aby znaleźć rozsądne kompromisy między ceną a jakością. Dlatego zawsze warto rozważyć zakup używanego pojazdu z rzetelnego miejsca, sprawdzonej platformy online lub od osoby prywatnej, która przedstawi pełną historię pojazdu.

W raporcie bidcar.pl na podium elementów, które decydują o procesie kupna samochodu używanego i są najważniejsze dla kupującego, znalazł się stan techniczny i historia pojazdu a dopiero na trzecim miejscu jest cena.  Przed zakupem samochodu zawsze warto skorzystać z dostępnych narzędzi, które pomogą uniknąć niechcianych niespodzianek. Działając w ten sposób, można znaleźć pojazd, który spełni oczekiwania i posłuży przez wiele lat.

O Bidcar.pl:

Bidcar.pl to wiodąca platforma online do sprzedaży i zakupu używanych samochodów. Nasza misja polega na zapewnieniu klientom nie tylko dostępu do szerokiej gamy samochodów, ale również na zapewnieniu im pewności i bezpieczeństwa podczas procesu zakupu. Dzięki naszej platformie, klienci mogą łatwo przeglądać dostępne oferty, korzystać z narzędzi do licytacji i oceny pojazdu i dokładnie sprawdzać jego historię, co pozwala im podejmować najlepsze decyzje zakupowe. Wystawiając lub kupując samochód na Bidcar.pl masz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.