Szósta edycja Toyota Off-Road Festival
Już w najbliższy weekend, od 20 do 22 sierpnia Land Cruiser Adventure Club organizuje szóstą edycję Toyota Off-Road Festival. Właściciele i fani terenowych Toyot spotkają się po dwuletniej przerwie w nowym miejscu – na torze Olszyna Motopark 4x4 na Dolnym Śląsku. Uczestnicy zlotu będą mogli się sprawdzić na kilku trasach o różnym stopniu trudności – od umiarkowanego po ekstremalny. Festiwal będzie też okazją do świętowania 70-lecia Toyoty Land Cruiser.
Land Cruiser Adventure Club zaprasza na Toyota Off-Road Festival, trzydniową imprezę dla kierowców terenowych samochodów Toyoty. W tym roku zlot jest organizowany w nowym, sierpniowym terminie i w nowym miejscu.
Po pięciu spotkaniach w Wielkopolsce przyszedł czas na docenienie walorów Dolnego Śląska. Na torze Olszyna Motopark 4x4 w pobliżu czeskiej i niemieckiej granicy będzie można sprawdzić swoje umiejętności na trzech wymagających trasach off-roadowych oraz roadbookowych trasach turystycznych, które pozwolą docenić przyrodnicze i widokowe walory Dolnego Śląska. Na kierowców i ich terenowe Toyoty czeka wyjątkowo wymagająca trasa KANION, trasa LEJE PO BOMBACH wiodąca przez efektowne pozostałości po uderzeniach lotniczych bomb oraz zróżnicowana trasa WZGÓRZA.
Uczestnicy będą mieli także okazję do wzięcia udziału w szkoleniach off-roadowych prowadzonych przez Romana Wasika z Expert Driving Academy oraz będą mogli skorzystać z przejażdżki amfibią. W sobotę Jerzy Wierzbicki opowie o swojej wyprawie do Omanu. Spotkanie zakończy się w niedzielę wspólnym śniadaniem. Na Festiwalu na pewno nie zabraknie wielu ciekawych, modyfikowanych egzemplarzy Land Cruisera, który w tym roku obchodzi swoje 70-lecie.
Więcej informacji o Toyota Off-Road Festival oraz szczegółowy program imprezy są dostępne na stronie https://toyotaoffroadfestival.pl/.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.