Komunikaty PR

Toyota przywołuje wspomnienia. GT86 w specjalnej wersji Black Limited

2020-03-17  |  17:00
Biuro prasowe

Był rok 1986. W radiu leciało Europe i utwór The Final Countdown, a w Azji z fabryk wyjeżdżały kolejne egzemplarze Toyoty AE86 Sprinter Trueno GT Apex w limitowanej wersji Black Limited. W hołdzie temu modelowi japoński producent prezentuje dziś Toyotę GT86 Black Limited.

 

Duch legendarnego Hachi-Roku

Wersja Black Limited była ostatnią specjalną odsłoną modelu AE86 Sprinter Trueno. Produkcję sportowej Corolli zakończono w następnym roku. Ale duch modelu przetrwał. Tylnonapędowa Toyota przyczyniła się do powstania zupełnie nowej i bardzo widowiskowej dyscypliny sportów motorowych – driftingu. Zaś miejsce w popkulturze zapewniła jej słynna japońska manga Initial D. Ideowym spadkobiercą słynnego Hachi-Roku (co po japońsku oznacza osiem-sześć) jest Toyota GT86. A w specjalnej wersji Black Limited nawiązuje do legendarnego AE86 jeszcze bardziej.

Czerń i złocisty brąz

Po oryginalnym Hachi-Roku w specjalnej wersji nowa Toyota GT86 Black Limited odziedziczyła przede wszystkim barwy. Samochód pokryto czarnym lakierem Crystal Black Silica, z którym kontrastują lekkie, aluminiowe obręcze w brązowo–złotym kolorze. Za ramionami skrywają się czerwone zaciski hamulcowe. Opcjonalnie na nadwoziu mogą znaleźć się również delikatne, złocisto-brązowe pasy.

W środku znajdziemy specjalne logo z napisem Black Limited, wyszyte brązowo-złotą nicią na desce rozdzielczej naprzeciwko pasażera. Uwagę zwracają również elementy wykończone materiałem Grand Luxe przypominającym zamsz. Siedzenia natomiast zostały pokryte naturalną skórą i Alcantarą. Te znajdujące się z przodu wyposażono dodatkowo w system podgrzewania.

Sportowe auto

Toyota AE86 słynęła ze świetnego, angażującego prowadzenia się. GT86 kontynuuje tę tradycję, a w wersji Black Limited inżynierowie Toyoty zwrócili szczególną uwagę na pewne pokonywanie zakrętów. Stąd amortyzatory Sachs oraz hamulce Brembo z wentylowanymi tarczami oraz 4-tłoczkowymi zaciskami z przodu i 2-tłoczkowymi z tyłu. Sportowy charakter samochodu podkreślają ponadto osłony podwozia, które poprawiają przepływ powietrza pod autem, spojler na pokrywie bagażnika oraz dobrze znane z tego modelu światło przeciwmgielne w stylu samochodów wyścigowych.

W symbolicznej liczbie

Powstało zaledwie 400 egzemplarzy oryginalnego AE86 Sprinter Trueno GT Apex Black Limited. Ale nowa Toyota GT86 Black Limited będzie jeszcze bardziej limitowana. Samochód zostanie wyprodukowany w symbolicznej – w dwóch znaczeniach – liczbie zaledwie 86 egzemplarzy. Połowa otrzyma 6-biegową, manualną skrzynię biegów, pozostałe auta będą dysponowały automatem. Samochód wyceniono na 3 518 600 jenów (ok. 130 tys. zł) za wersję z manualną przekładnią i równe 3 586 000 jenów (ok. 132 tys. zł) za egzemplarz z automatem. GT86 Black Limited jest dostępne wyłącznie na japońskim rynku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle Biuro prasowe
2024-04-16 | 12:37

Przygotowanie do sezonu rowerowego: bike days w Elektrowni Powiśle

Wczesna wiosna to idealny moment na przygotowanie do sezonu rowerowego. W dniach 18-20 kwietnia każdy, kto przyjedzie do Elektrowni Powiśle jednośladem, będzie mógł skorzystać z
Motoryzacja Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari
2024-03-29 | 11:00

Niterra przedłuża współpracę ze Scuderia Ferrari

Jako wieloletni oficjalny dostawca Scuderia Ferrari, zespołu wyścigowego Formuły 1, firma Niterra, specjalizująca się w zapłonie i elektronice samochodowej, przedłużyła
Motoryzacja Wysokooktanowa majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile
2024-03-28 | 10:40

Wysokooktanowa majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile

Majówka z AIR MOTO SHOW 2024 w Pile - największe takie wydarzenie motorsportowe i lotnicze w rejonie Już po raz kolejny zapraszamy wszystkich entuzjastów lotnictwa i motoryzacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.