Volkswagen Financial Services napędza Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”
Działająca na rzecz zmian w polskim systemie edukacyjnym Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej” otrzymała istotne wsparcie. Firma Volkswagen Financial Services przekazała jej na 12 miesięcy samochód marki Škoda Kodiaq. Dzięki temu fundacja będzie mogła jeszcze efektywniej wykonywać zadania, do których została powołana. W maju – miesiącu świadomości zdrowia psychicznego – obie organizacje zwracają uwagę na temat dbania o dobrostan emocjonalny.
Volkswagen Financial Services od wielu lat wspiera liczne społecznie organizacje, dostarczając mobilność i pomagając im w wypełnianiu ich misji. Teraz do tego grona dołączyła Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej”. W maju firma VW FS przekazała jej nowoczesne auto marki Škoda Kodiaq. Fundacja będzie mogła korzystać z pojazdu przez najbliższy rok. W ramach nawiązanej współpracy ma też zagwarantowane ubezpieczenie auta, przeglądy okresowe oraz wymianę opon.
– Cieszę się i jestem dumny, że możemy wspomóc Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej” tak, jak potrafimy najlepiej, czyli dostarczając mobilność. Przekazując samochód Škoda Kodiaq, pragniemy przyczyniać się do jeszcze szybszej zmiany w obszarach edukacji, w których jest to konieczne. Wiemy, że z pomocy „Instytutu Edukacji Pozytywnej” korzystają placówki z całej Polski, dlatego możliwość bezpiecznej podróży jest tym bardziej potrzebna – mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.
Volkswagen Financial Services zapewnia, że w przypadku większego wyjazdu fundacja może liczyć na dodatkowe wsparcie. Gdyby przekazany pojazd Škoda Kodiaq okazał się niewystarczająco pojemny, firma udostępni pochodzące ze swojej floty elektryczne Volkswageny ID. Buzz, w których bagażnik ma pojemność nawet 1121 litrów.
Dla przyszłych pokoleń
Fundacja „Instytut Edukacji Pozytywnej” jest zaangażowana we wdrażanie zmian na każdym etapie systemu edukacyjnego w Polsce. Wspiera szkoły, przedszkola, uczelnie wyższe, społeczności lokalne, ośrodki szkolno-wychowawcze i placówki opiekuńcze, aby kształtować na nowo myślenie o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Działania fundacji mają na celu podniesienie jakości nauki i wychowania, ale także rozwijanie pozytywnych cech osobowości u dzieci. W 2023 roku na stałe obejmuje już wsparciem ponad 4000 placówek w całej Polsce. Żaden obszar, ani pod względem tematycznym, ani geograficznym, nie ogranicza działalności fundacji.
– Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie nasza fundacja otrzymała ze strony firmy Volkswagen Financial Services. Maj to dla nas pracowity miesiąc, w którym jeszcze bardziej skupiamy się sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym. Placówki, które wspieramy, są nierzadko oddalone od siebie o setki kilometrów, więc możliwość szybkiego i bezpiecznego poruszania się między nimi jest dla nas wręcz kluczowa – dodaje Małgorzata Nowicka, prezeska Fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej”.
Dzięki współpracy z Volkswagen Financial Services nawet największa liczba kilometrów nie będzie stanowić przeszkody w niesieniu zmian w edukacji. To ze względu na zagwarantowane przeglądy, ubezpieczenie i wymianę opon – każda podróż będzie komfortowa i bezpieczna.
Maj miesiącem świadomości zdrowia psychicznego
Maj to miesiąc poświęcony zdrowiu psychicznemu. Dużo częściej rozmawia się wtedy o tym, jak ważne dla człowieka jest dbanie o swój dobrostan emocjonalny i do czego może prowadzić jego lekceważenie. Powaga i poszanowanie zdrowia psychicznego to jedno z najbardziej aktualnych wyzwań polskiej edukacji. Volkswagen Financial Services, pomagając Fundacji „Instytut Edukacji Pozytywnej” w realizowaniu jej misji, wyciąga pomocną dłoń w stronę każdego, kto potrzebuje wsparcia.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.