W Galerii Jurajskiej pokażą nowinki ze świata motoryzacji

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Chcąc zobaczyć z bliska najnowsze modele aut, fani motoryzacji nie muszą już jechać na motoshow lub odwiedzać wielu salonów samochodowych. 27 i 28 stycznia w Galerii Jurajskiej w Częstochowie odbędą się Targi Motoryzacyjne.
Największa tego typu impreza w regionie zgromadzi kilkanaście modeli pojazdów, które dopiero co zeszły z linii produkcyjnej. Odwiedzając wydarzenie, będzie można przyjrzeć się z bliska designowi aut, nowinkom ze świata elektroniki, którymi są naszpikowane, udogodnieniom, a także „przymierzyć się” za kółkiem samochodu.
– W świecie motoryzacji każda kolejna generacja aut to obecnie ogromny skok technologiczny. Organizowane w Jurajskiej targi są niepowtarzalną okazją do tego, aby zobaczyć, jak producenci zmieniają auta, zarówno pod względem sylwetki, wygody, czy zastosowanych technologii – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.
– To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, których pasjonują nowinki z tego świata. Coś dla siebie znajdą tutaj również osoby, które planują zakup czterech kółek. Na miejscu będzie można bowiem bliżej przyjrzeć się różnym markom i porównać je, na przykład pod kątem oszczędności czy funkcjonalności – dodaje.
Wśród pojazdów, które będą wystawiane, nie zabraknie najnowszych modeli takich marek jak: Ford, Toyota, Kia, Fiat, Jeep czy SsangYong. Nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli jednośladów. W gronie wystawców znajdzie się też także salon pojazdów elektrycznych Velex, oferujący m.in. hulajnogi i skutery.
– Dzięki organizowanym targom, pod jednym dachem będzie można zobaczyć nie tylko najpopularniejsze dziś marki samochodów, chętnie wybierane przez Polaków, ale przede wszystkim najnowsze ich modele, które zachwycają swoją linią – mówi Teresa Szajer, organizatorka Targów Motoryzacyjnych.
– Ponadto każdy odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się, na co dziś zwrócić uwagę przy wyborze auta i w jakie ciekawe rozwiązania w nim warto zainwestować, aby poprawić swój komfort jazdy, bezpieczeństwo na drodze czy zapewnić sobie większe oszczędności – dodaje.
Ale nie tylko nowości motoryzacyjne będą atrakcją imprezy. Organizatorzy przygotowali także coś dla wielbicieli kultowych oldtimerów. Wśród lśniących i pachnących nowością aut będzie można także zobaczyć odrestaurowanego Forda Mustanga z 1967 roku!
Imprezę dopełnią też pokazy pierwszej pomocy, którą powinien znać każdy kierowca. Pojawi się też okazja do spotkania z policjantami oraz instruktorami jazdy. Na miejscu będzie można również zapoznać się z ofertą szkół jazdy z regionu – wyliczają organizatorzy.
Targi odbywają się w godzinach od 10.00 do 22.00.
Organizatorem wydarzenia jest wydawca Życia Częstochowy i Powiatu.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Bartłomiej Nowosielski: Kluczowe w leczeniu otyłości jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Otoczenie nie zawsze jest wyrozumiałe i empatyczne
Aktor przyznaje, że osoby otyłe z powodu swojego wyglądu często przez otoczenie są odrzucane, marginalizowane i hejtowane. Brak akceptacji i zrozumienia wynika między innymi z tego, że nie brakuje tych, którzy myślą stereotypami i ich zdaniem dodatkowe kilogramy są wynikiem złego odżywiania i lenistwa. Bartłomiej Nowosielski tłumaczy, że otyłość jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. By terapia była skuteczna, potrzeba silnej woli i wielu wyrzeczeń. Dla niego w chwilach zwątpienia niezwykle ważne jest również wsparcie ze strony bliskich.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Prawo
Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała

Brakuje usystematyzowanych danych na temat skali problemu, jakim jest kobietobójstwo – wskazuje organizacja Femicide in Poland. U źródeł problemu leży brak uspójnienia baz danych prowadzonych przez poszczególne organy państwowe. Organizacja pracuje nad narzędziami, które pozwolą je zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić w formie interaktywnej mapy. Jej przedstawicielka wskazuje również na inne fundamentalne obszary do poprawy. To w szczególności egzekwowanie istniejącego prawa i intensyfikacja działań na rzecz edukacji.