Komunikaty PR

W Galerii Jurajskiej pokażą nowinki ze świata motoryzacji

2024-01-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Chcąc zobaczyć z bliska najnowsze modele aut, fani motoryzacji nie muszą już jechać na motoshow lub odwiedzać wielu salonów samochodowych. 27 i 28 stycznia w Galerii Jurajskiej w Częstochowie odbędą się Targi Motoryzacyjne.

Największa tego typu impreza w regionie zgromadzi kilkanaście modeli pojazdów, które dopiero co zeszły z linii produkcyjnej. Odwiedzając wydarzenie, będzie można przyjrzeć się z bliska designowi aut, nowinkom ze świata elektroniki, którymi są naszpikowane, udogodnieniom, a także „przymierzyć się” za kółkiem samochodu.

– W świecie motoryzacji każda kolejna generacja aut to obecnie ogromny skok technologiczny. Organizowane w Jurajskiej targi są niepowtarzalną okazją do tego, aby zobaczyć, jak producenci zmieniają auta, zarówno pod względem sylwetki, wygody, czy zastosowanych technologii – mówi Anna Borecka, wicedyrektor Galerii Jurajskiej.

– To prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji, których pasjonują nowinki z tego świata. Coś dla siebie znajdą tutaj również osoby, które planują zakup czterech kółek. Na miejscu będzie można bowiem bliżej przyjrzeć się różnym markom i porównać je, na przykład pod kątem oszczędności czy funkcjonalności – dodaje.

Wśród pojazdów, które będą wystawiane, nie zabraknie najnowszych modeli takich marek jak: Ford, Toyota, Kia, Fiat, Jeep czy SsangYong. Nie zabraknie też propozycji dla wielbicieli jednośladów. W gronie wystawców znajdzie się też także salon pojazdów elektrycznych Velex, oferujący m.in. hulajnogi i skutery.

– Dzięki organizowanym targom, pod jednym dachem będzie można zobaczyć nie tylko najpopularniejsze dziś marki samochodów, chętnie wybierane przez Polaków, ale przede wszystkim najnowsze ich modele, które zachwycają swoją linią – mówi Teresa Szajer, organizatorka Targów Motoryzacyjnych.

– Ponadto każdy odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się, na co dziś zwrócić uwagę przy wyborze auta i w jakie ciekawe rozwiązania w nim warto zainwestować, aby poprawić swój komfort jazdy, bezpieczeństwo na drodze czy zapewnić sobie większe oszczędności – dodaje.

Ale nie tylko nowości motoryzacyjne będą atrakcją imprezy. Organizatorzy przygotowali także coś dla wielbicieli kultowych oldtimerów. Wśród lśniących i pachnących nowością aut będzie można także zobaczyć odrestaurowanego Forda Mustanga z 1967 roku!

Imprezę dopełnią też pokazy pierwszej pomocy, którą powinien znać każdy kierowca. Pojawi się też okazja do spotkania z policjantami oraz instruktorami jazdy. Na miejscu będzie można również zapoznać się z ofertą szkół jazdy z regionu – wyliczają organizatorzy.

Targi odbywają się w godzinach od 10.00 do 22.00.
Organizatorem wydarzenia jest wydawca Życia Częstochowy i Powiatu.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.