Wielka parada maluchów powraca na rynek Manufaktury
Sentymentalna podróż do przepięknych chwil młodości? Na rynku Manufaktury już wkrótce odbędzie się tradycyjny jesienny Zlot Maluchów. Miłośnicy małych fiatów spotkają się, by wspólnie powspominać piękne czasy, gdy na drogach królował ten kultowy samochód. Dla wielu to symbol nie tylko minionej epoki, ale przede wszystkim młodzieńczych, beztroskich lat. Popularne maluchy pojawią się na Rynku Włókniarek Łódzkich już 23 września.
Parada Maluchów
23 września (sobota), godz. 13:30 – 16:00, rynek Manufaktury
Coroczne spotkanie entuzjastów Fiata 126p, porusza serca wszystkich, dla których ten maleńki, jak na dzisiejsze czasy, samochód był pierwszym pojazdem w ich życiu. Dla wielu osób stanowił on symbol spełnienia marzeń o własnym środku transportu. Parada Maluchów jest wyjątkową okazją do sentymentalnej podróży w przeszłość. Weźmie w niej udział około dwieście samochodów, w tym oryginalne modele: maluchy sportowe, kabriolety, te o nietypowej karoserii oraz te, które zostały spersonalizowane przez swoich właścicieli. Co roku wydarzenie wzbudza mnóstwo emocji, a łodzianie, którzy przychodzą na rynek Manufaktury wspominają swoje wyprawy – wówczas całodniowe – w góry czy nad morzem. Dzisiejsze dzieci nie mogą uwierzyć, że tym autem, raptem nieco większym od resoraka, można było jechać całą rodziną i z bagażami na dwutygodniowe wakacje!
Podczas spotkania w Manufakturze będzie można porozmawiać z właścicielami oraz oczywiście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Maluchy rozpoczynają swoją trasę z autodromu, do Manufaktury trafią około godziny 13:30 i zostaną do ok. godz. 16.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.