Komunikaty PR

Wyścig NASCAR z gwiazdami Formuły 1 i komentarzem Mikołaja Sokoła

2023-03-23  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Szósta runda tegorocznego sezonu w NASCAR Cup Series, przenosi kierowców najpopularniejszej serii wyścigowej Ameryki na teksański tor drogowy Circuit of The Americas. Samochody NASCAR skręcające w prawo to zawsze okazja do wyjątkowych zawodów z udziałem specjalnych gości. Obsada tegorocznej imprezy w Austin będzie naprawdę doborowa, nie tylko na torze, ale również w studiu Motowizji, którego gościem specjalnym będzie ekspert Formuły 1 - Mikołaj Sokół.


W czasach starożytnych wszystkie drogi miały prowadzić do Rzymu. We współczesnym motorsporcie można tak powiedzieć o Circuit of The Americas. Na otwartym dekadę temu torze - jako jedynym na świecie, organizowano już wyścigi Formuły 1, IndyCar, WEC, australijskiej serii Supercars, czy MotoGP, a od 2021 roku zawody NASCAR Cup Series. Inauguracyjna edycja wyścigu zapisała się w pamięci kibiców jako najbardziej przesiąknięta wodą runda serii pucharowej. Ulewny deszcz wymusił przedwczesne zakończenie wyścigu, który obfitował w niebezpieczne kraksy. Edycja 2022 również zapisała się w historii NASCAR za sprawą spektakularnej walki na ostatnim okrążeniu między Rossem Chastainem, AJ Allmendingerem i Alexem Bowmanem. Finalnie to Chastain był najszybszy i po raz pierwszy w Cup Series mógł rozbić arbuza w charakterystycznym dla siebie geście triumfu.

W serii wyścigowej, opartej na owalach, rywalizacja na torach drogowych od początku należała do rzadkości, choć pierwsze zawody na tego typu obiektach odbywały się już w latach 50. Na przełomie lat 70. i 80. wizytówką NASCAR w temacie torów drogowych stał się kalifornijski Riverside Raceway. Kierowcy najważniejszej serii NASCAR zaczynali bądź kończyli tam sezon, ale bywało również tak jak w roku 1981, kiedy tor spinał klamrą kampanię złożoną z 31 wyścigów. Koniec lat 80. to czas, gdy na scenę wkraczają dwa tory obecne w kalendarzu Cup Series do dzisiaj. Mowa o Sonoma Raceway oraz Watkins Glen International. Aż do roku 2017, w każdym sezonie tylko te dwa obiekty dawały kierowcom możliwość skręcania zarówno w lewo, jak i w prawo. Istotną zmianę w tej kwestii przyniósł sezon 2021, który dał bezprecedensowy wysyp torów drogowych. Do Sonomy i Watkins Glen dołączyły bowiem Circuit of The Americas, Road America, Indianapolis Road Course oraz tzw. rovale (połączenie toru owalnego z drogowym) w Daytonie i Charlotte.

Z wyścigami NASCAR na torach drogowych wiąże się określenie Road course ringer. Opisuje ono specjalistę pojawiającego się w serii tylko na okoliczność zawodów na obiektach tego typu. Podczas nadchodzącego wyścigu w Austin tę grupę będą reprezentować nie lada kierowcy – Kimi Raikkonen oraz Jenson Button – byli mistrzowie świata Formuły 1. Iceman zadebiutował w Cup Series w zeszłym roku przy okazji wyścigu na torze Watkins Glen w ramach Projektu 91. To inicjatywa Trackhouse Racing mająca na celu sprowadzanie do NASCAR mistrzów kierownicy z innych serii. Z kolei dla Buttona, mistrza świata Formuły 1 z 2009 roku, uczestnika 306 Grand Prix będzie to debiut w amerykańskich stock carach. Anglik wraz z Jimmiem Johnsonem i Mike’m Rockenfellerem będzie tworzył załogę zmodyfikowanego Chevroleta Camaro ZL1 w tegorocznej edycji wyścigu 24h Le Mans. Wobec tego weekend w Teksasie powinien być dla Buttona dobrą formą przygotowania przed czerwcowym klasykiem. 43-latek dołącza do całkiem licznego grona byłych kierowców Formuły 1, którzy zasmakowali NASCAR - wystarczy wspomnieć Mario Andrettiego, Jima Clarka, Juana Pablo Montoyę czy Jacquesa Villeneuve’a.

Oczywiście wśród regularnych kierowców NASCAR Cup Series znajdziemy takich, którzy na torach drogowych radzą sobie lepiej niż przyzwoicie. Wśród przystępujących do niedzielnego wyścigu najlepszymi statystykami mogą pochwalić się Kyle Busch i Martin Truex Jr. Obaj mają po cztery zwycięstwa odniesione na torach drogowych. Nie można jednak zapomnieć o Tylerze Reddicku, który przed rokiem zawitał do Victory Lane na torach Road America i Indianapolis Road Course czy zawsze szybkim na takich obiektach AJ Allmendingerze.

Nadchodzący wyścig na Circuit of The Americas to wyjątkowe wydarzenie zarówno w świecie NASCAR, jak i w ramówce Motowizji, która transmituje zmagania Cup Series od 2016 roku.

Wyścigi NASCAR Cup Series to istotna część historii Motowizji. Topowa seria wyścigów po drugiej stronie globu wciąż zyskuje na popularności, między innymi dzięki nowej formule i angażowaniu kierowców z innych dziedzin motorsportu. Szczególnie ważna jest dla nas wizyta naszego gościa Mikołaja Sokoła, eksperta Formuły 1, który z pewnością połączy ze sobą dwa światy wyścigów w fantastyczny spektakl – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

EchoPark Texas Grand Prix już w najbliższą niedzielę od 21:30. Na żywo, tylko w Motowizji. Zawody skomentują Szymon Tworz i Michał Budziak, do których dołączy specjalny gość, Mikołaj Sokół - ekspert Formuły 1, w Motowizji komentujący również zmagania kierowców WRC.

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Circuit of the Americas - transmisja wyścigu – niedziela, 26 marca, godz. 21:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Richmond Raceway - transmisja wyścigu – niedziela, 2 kwietnia, godz. 21:30
  • NASCAR Cup Series 2023 Bristol Motor Speedway - Dirt - retransmisja wyścigu – poniedziałek, 10 kwietnia, godz. 17:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 16 kwietnia, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway - transmisja wyścigu – niedziela, 23 kwietnia, godz. 21:00
  • NASCAR Cup Series 2023 Dover International Speedway - transmisja wyścigu – niedziela, 30 kwietnia, godz. 20:00

 

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

  • NASCAR Cup Series 2023 Atlanta Motor Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 21 marca, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Richmond Raceway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 4 kwietnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Bristol Motor Speedway - Dirt - podsumowanie wyścigu – wtorek, 11 kwietnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Martinsville Speedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 18 kwietnia, godz. 22:20
  • NASCAR Cup Series 2023 Talladega Superspeedway - podsumowanie wyścigu – wtorek, 25 kwietnia, godz. 22:20

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams Biuro prasowe
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas
Motoryzacja Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
2024-11-28 | 10:00

Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday

Prido, polski producent wideorejestratorów samochodowych, przygotował ofertę promocyjną z okazji Black Week. Propozycja dotyczy flagowego wideorejestratora firmy – prido i9
Motoryzacja MUZEA MOTORYZACYJNE - POMYSŁ NA JESIENNE WYCIECZKI
2024-11-25 | 11:30

MUZEA MOTORYZACYJNE - POMYSŁ NA JESIENNE WYCIECZKI

Samochody są dla wielu z nas nieodłącznym towarzyszem zarówno weekendowych eskapad, jak i wakacyjnych podróży. Zapewniają mobilność, a także niezależność w bliższym i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Antybiotykooporność coraz poważniejszym problemem. Wyizolowane ze śliny peptydy mogą się sprawdzić w walce z bakteriami wielolekoopornymi

Poszukiwanie alternatyw dla antybiotykoterapii nabiera coraz większego tempa. Duże nadzieje, zwłaszcza w kontekście szczepów wielolekoopornych, naukowcy wiążą z bakteriocynami i bakteriofagami. Badacz z Uniwersytetu Wrocławskiego prowadzi prace nad bakteriocyną, będącą peptydem izolowanym z ludzkiej śliny. Za swoje badania otrzymał Złoty Medal Chemii. Tymczasem problem antybiotykooporności może wynikać w dużej mierze z niewiedzy. Z Eurobarometru wynika, że tylko połowa Europejczyków zdaje sobie sprawę, że antybiotyki nie są skuteczne w walce z wirusami.