Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanforda, ponad 80% ludzi ma problemy z motywacją i samokontrolą. Ale nie musi tak być.
Kluczową kwestią jest tutaj rola samodyscypliny. Nawet pozornie proste czynności, takie jak zdrowe odżywianie się czy regularne ćwiczenia, mają swoje korzenie w umyśle, a nie w ciele. To nasz umysł kieruje naszymi wyborami. Samodyscyplina pozwala nam kontrolować umysł, by podejmować działania w naszym najlepszym interesie.
Nierzadko podejmujemy decyzje, które nie przynoszą nam korzyści – zauważa Mariusz Budrowski, twórca założyciel społeczności Odmładzanie na Surowo, praktyk pozytywnych zmian. Zrzucanie winy na otaczający nas świat, obwinianie go za ataki i utrudnienia na drodze do osiągnięcia celów, jest jednak ucieczką od odpowiedzialności. Faktycznie to my sami decydujemy, jak spędzamy każdy dzień!
Rozumiana jako rezygnacja z krótkotrwałych przyjemności na rzecz długofalowego szacunku dla samego siebie, samodyscyplina jest rodzajem wyrazu miłości do samego siebie. Przejawiasz tę miłość, w wyborze zdrowych nawyków ponad chwilowymi pokusami.
Miłość do samego siebie oznacza mówienie sobie: „Mógłbym zjeść tę pizzę, ale nie pozwolę sobie, bo potem źle się poczuję. Cenię siebie zbyt bardzo, by sobie na to pozwolić”. To samo dotyczy ćwiczeń – wybierasz je dlatego, że kochasz siebie wystarczająco, by dbać o swoje samopoczucie.
Miłość do samego siebie to klucz do osiągnięcia szczęścia. Wymaga zdyscyplinowania swojego zachowania i codziennego kształtowania swojej osobowości. Nie polega na wielkich gestach, ale na małych, codziennych wyborach. Dobrym przykładem jest coraz bardziej popularne wśród społeczności Odmładzania na Surowo wyzwanie „Moje 90 Dni” – mówi Mariusz Budrowski. Spotykamy wiele osób, które dzielą się z nami historiami o utracie wagi, odstawieniu leków i odzyskaniu zdrowia w zaledwie 90 dni. Dlaczego? Nie dlatego, że były to rezultaty magicznych pigułek czy egzorcyzmów. To dlatego, że nauczyli się samodyscypliny, czyli na nowo pokochali samych siebie. Gdy uczymy się kochać siebie i dbać o siebie, osiągamy sukces.
Aby odnaleźć motywację, musisz najpierw pokochać samego siebie. Ta miłość musi być tak silna, że nic nie jest w stanie jej osłabić. Wtedy wszystkie twoje działania będą wynikać z miłości. Nie pozwolisz sobie na podjadanie, lenistwo czy cofanie się do poprzedniego, gorszego stanu. Troska o siebie stanie się naturalnym nawykiem, a miłość do samego siebie będzie w to wpleciona przez całe życie. Pamiętaj, że czynności wykonywane codziennie, budują Twój charakter – podsumowuje Mariusz Budrowski. To właśnie tutaj tkwi odpowiedź na pytanie, skąd czerpać wewnętrzną motywację. Przez głęboką miłość do samego siebie osiągniesz trwałe zmiany, dbając o siebie, zamiast niszczyć samego siebie… Kształtując swoje codzienne nawyki i podejmując świadome wybory, budujesz nie tylko lepszą przyszłość, ale również bardziej spełnione życie.
Mariusz Budrowski to współautor niezwykle popularnego w sieci projektu „Odmładzanie na Surowo”, Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, „Moje 90 dni”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.

Warsztaty pierrnikowe z fundacją Gryfne Bajtle
Czym różni się kariera zawodowa osób neuroatypowych od pozostałych?
Jak budować zespoły IT otwarte na zmiany
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.