Komunikaty PR

Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian

2024-07-30  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Stanforda, ponad 80% ludzi ma problemy z motywacją i samokontrolą. Ale nie musi tak być.

Kluczową kwestią jest tutaj rola samodyscypliny. Nawet pozornie proste czynności, takie jak zdrowe odżywianie się czy regularne ćwiczenia, mają swoje korzenie w umyśle, a nie w ciele. To nasz umysł kieruje naszymi wyborami. Samodyscyplina pozwala nam kontrolować umysł, by podejmować działania w naszym najlepszym interesie.

Nierzadko podejmujemy decyzje, które nie przynoszą nam korzyści – zauważa Mariusz Budrowski, twórca założyciel społeczności Odmładzanie na Surowo, praktyk pozytywnych zmian. Zrzucanie winy na otaczający nas świat, obwinianie go za ataki i utrudnienia na drodze do osiągnięcia celów, jest jednak ucieczką od odpowiedzialności. Faktycznie to my sami decydujemy, jak spędzamy każdy dzień!

Rozumiana jako rezygnacja z krótkotrwałych przyjemności na rzecz długofalowego szacunku dla samego siebie, samodyscyplina jest rodzajem wyrazu miłości do samego siebie. Przejawiasz tę miłość, w wyborze zdrowych nawyków ponad chwilowymi pokusami.

Miłość do samego siebie oznacza mówienie sobie: „Mógłbym zjeść tę pizzę, ale nie pozwolę sobie, bo potem źle się poczuję. Cenię siebie zbyt bardzo, by sobie na to pozwolić”. To samo dotyczy ćwiczeń – wybierasz je dlatego, że kochasz siebie wystarczająco, by dbać o swoje samopoczucie.

Miłość do samego siebie to klucz do osiągnięcia szczęścia. Wymaga zdyscyplinowania swojego zachowania i codziennego kształtowania swojej osobowości. Nie polega na wielkich gestach, ale na małych, codziennych wyborach. Dobrym przykładem jest coraz bardziej popularne wśród społeczności Odmładzania na Surowo wyzwanie „Moje 90 Dni” – mówi Mariusz Budrowski. Spotykamy wiele osób, które dzielą się z nami historiami o utracie wagi, odstawieniu leków i odzyskaniu zdrowia w zaledwie 90 dni. Dlaczego? Nie dlatego, że były to rezultaty magicznych pigułek czy egzorcyzmów. To dlatego, że nauczyli się samodyscypliny, czyli na nowo pokochali samych siebie. Gdy uczymy się kochać siebie i dbać o siebie, osiągamy sukces.

Aby odnaleźć motywację, musisz najpierw pokochać samego siebie. Ta miłość musi być tak silna, że nic nie jest w stanie jej osłabić. Wtedy wszystkie twoje działania będą wynikać z miłości. Nie pozwolisz sobie na podjadanie, lenistwo czy cofanie się do poprzedniego, gorszego stanu. Troska o siebie stanie się naturalnym nawykiem, a miłość do samego siebie będzie w to wpleciona przez całe życie. Pamiętaj, że czynności wykonywane codziennie, budują Twój charakter – podsumowuje Mariusz Budrowski. To właśnie tutaj tkwi odpowiedź na pytanie, skąd czerpać wewnętrzną motywację. Przez głęboką miłość do samego siebie osiągniesz trwałe zmiany, dbając o siebie, zamiast niszczyć samego siebie… Kształtując swoje codzienne nawyki i podejmując świadome wybory, budujesz nie tylko lepszą przyszłość, ale również bardziej spełnione życie.

 

Mariusz Budrowski to współautor niezwykle popularnego w sieci projektu „Odmładzanie na Surowo”, Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, „Moje 90 dni”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” i książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki Biuro prasowe
2024-07-30 | 12:00

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki

Wyobraź sobie, że siedzisz na krawężniku po ciężkim wypadku, w którym ktoś zginął. Jesteś w szoku. Tkwisz w tunelu rozpaczy. Twoje życie wisi na włosku, a ty nie widzisz
Psychologia Dobre rady - jak je dawać?
2024-07-24 | 13:35

Dobre rady - jak je dawać?

  Nasze dobre intencje i chęć pomocy, gdy udzielamy porad w trudnych sytuacjach nie zawsze są odbierane przez innych tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Trener mentalny, Daniel Janik
Psychologia Kiedy świat sypie ci w twarz garścią gochugaru…
2024-07-17 | 01:00

Kiedy świat sypie ci w twarz garścią gochugaru…

Czasami dostajemy szokującą informację, która zmienia nasze życie w sekundę i ma ogromne konsekwencje. Zdarza się jakiś wypadek, umiera ktoś bliski, dochodzi do zdrady lub

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Sport

Coraz mniej Polaków ćwiczy regularnie przez brak czasu i motywacji. To może pogłębiać problemy ze zdrowiem psychicznym

Ludzie, którzy w ciągu całego życia są aktywni fizycznie, zapadają na niektóre nowotwory co najmniej o 25 proc. rzadziej niż osoby mało aktywne. Mniejsze jest też u nich ryzyko wystąpienia chorób serca czy cukrzycy. Mimo świadomości dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej tylko co czwarty Polak podejmuje ją regularnie przez minimum 30 minut dziennie, zgodnie z rekomendacjami WHO – wynika z raportu Medicover „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2023”. Brak ruchu najczęściej wynika z braku czasu i motywacji, ale może być także efektem poważniejszych problemów ze zdrowiem psychicznym. Eksperci dowodzą, że może jednocześnie te problemy pogłębiać, co tworzy błędne koło. Duża może być rola pracodawców, by zachęcać pracowników do aktywności fizycznej.

Moda

Luna: Bardzo mocno przeżyłam swój występ na Eurowizji. Nie do końca potrafię kontrolować emocje i często po prostu wygrywają łzy

Wokalistka czuje się zaszczycona tym, że mogła reprezentować nasz kraj na tegorocznej Eurowizji w Szwecji i jak zapewnia, był to milowy krok w jej karierze. Jej zdaniem najważniejsza nie jest bowiem sama wygrana, ale możliwość zaprezentowania się szerokiemu gronu odbiorców. I choć bardzo przeżyła brak awansu do finału konkursu, to miło wspomina swój udział w tym wydarzeniu. Udało jej się zdobyć nowe doświadczenia i nawiązać wiele cennych muzycznych znajomości.