Komunikaty PR

Muzeum Warszawy otwiera się dla publiczności

2021-02-03  |  17:15

Wracamy! Już 4 lutego Muzeum Warszawy otwiera się dla publiczności, a 4 marca swoje drzwi otworzą oddziały, m.in. Muzeum Woli i Muzeum Warszawskiej Pragi. Na wystawie w siedzibie głównej, którą przez pierwszy tydzień zwiedzisz za darmo, czekają kuratorzy i edukatorzy chętni do opowiadania warszawskich historii. Muzeum prezentuje także plan wystaw czasowych na 2021 rok. Aktualne tematy, wyzwania przyszłości i przywracanie historii – to najważniejsze elementy programu Muzeum Warszawy i jego oddziałów.

Siedziba główna Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta otworzy się dla zwiedzających już 4 lutego. Od czwartku do niedzieli w wydłużonych godzinach, między godz. 11.00 a 20.00 na zwiedzających czekają skarby gabinetów tematycznych. W pierwszym tygodniu otwarcia wstęp do muzeum będzie bezpłatny. Będzie można wziąć udział w oprowadzaniach przygotowanych przez kuratorów i edukatorów Muzeum, a na rodziny z dziećmi czekają kreatywne warsztaty i aktywności. Zwiedzanie odbywa się specjalnie przygotowaną trasą, która gwarantuje bezpieczeństwo, a szczegółowe zasady można poznać na stronie internetowej Muzeum.

Więcej informacji o atrakcjach w weekend otwarcia znajduje się na stronie: https://muzeumwarszawy.pl/zaplanuj-weekend-w-muzeum-warszawy/

Muzeum Warszawy ogłasza także program wystaw czasowych, które poruszają aktualne tematy, komentują wyzwania związane z rozwojem miasta i tworzą przestrzeń do debaty nad jego przyszłością. "Zależy nam nie tylko na zachowaniu pamiątek i dziedzictwa Warszawy, ale także na pobudzeniu refleksji nad kierunkiem, w którym zmierzają procesy urbanizacyjne i społeczne. W tym roku istotne są dla nas zagadnienia związane z miejskim ekosystemem – przyjrzymy się więc zwierzętom żyjącym w Warszawie i terenom zielonym. Pracujemy także nad przywracaniem widzialności i historii kobiet, a w Muzeum Warszawskiej Pragi staramy się odkryć tożsamość tej wyjątkowej dzielnicy. Mam nadzieję, że prezentowane wystawy staną się przyczynkiem do otwartej i pogłębionej dyskusji" – mówi dr Karolina Ziębińska- -Lewandowska – Dyrektorka Muzeum Warszawy.

Szczegółowy program wystaw znajduje się na stronie: https://muzeumwarszawy.pl/co-zobaczysz-na-naszych-wystawach-w-2021-roku/

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.